Nowa brazylijska perełka Arsenalu wkracza na salony!

Kiedy w lipcu tego roku Arsenal sprowadzał Gabriela Martinellego niemal za 7 mln euro, wielu kibiców robiło wielkie oczy i zadawało sobie pytania w stylu: „A kim on w ogóle jest?”, „Po co nam taki anonimowy zawodnik?”
Czytaj więcej...
reklama

Beniaminek zawstydza portugalskich gigantów!

W każdej z 6 czołowych lig rankingu UEFA na prowadzeniu znajdują się kluby, których widok nikogo nie zaskakuje. Zupełnie inaczej wygląda to w Portugalii, gdzie na pierwszej lokacie sensacyjnie usadowił się, powracający do elity po 25 latach przerwy, zespół FC Famalicao.
Czytaj więcej...

Królik z kapelusza Franka Lamparda

Który piłkarz może być kandydatem na największe objawienie początku ligowego sezonu 2019/20 na Wyspach? Po 6 rozegranych kolejkach Premier League można stwierdzić, że na to miano z pewnością zasługuje zupełnie nieoczekiwanie, ale i całkiem sprawiedliwie, Tammy Abraham.
Czytaj więcej...
reklama

Pięć najważniejszych rzeczy po 1. kolejce Ligi Mistrzów 2019/20

We wtorek 17.09 w końcu wróciła Liga Mistrzów. Start nowej edycji sezonu 2019/20 dostarczył mnóstwo niezapomnianych wrażeń, przyniósł kilka zaskakujących rozstrzygnięć i objawił światu dwóch debiutantów, którzy zapisali się w annałach Champions League. Poniżej przedstawiam 5 najważniejszych wydarzeń 1. kolejki najcenniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie.
Czytaj więcej...
reklama

Zatrważające przyczyny klęski kadry Brzęczka w kampanii wrześniowej

Reprezentacja Polski zaprezentowała koszmarną formę i styl w dwóch wrześniowych spotkaniach eliminacji do Euro 2020 ze Słowenią (zdecydowana porażka 0:2) i Austrią (fartowny remis 0:0). Poniżej przedstawiam 7 wniosków, z których większość nie nastraja optymistycznie przed dalszą fazą kwalifikacji i późniejszą, ewentualną grą już w samym turnieju finałowym.
Czytaj więcej...

Nowa nadzieja Barçy

Kontuzje 3 napastników Barcelony: Luisa Suareza, Leo Messiego i Ousmane’a Dembele’a na początku ligowego sezonu sprawiły, że Ernesto Valverde został zmuszony pokazać światu piłkarzy głęboko schowanych w zespole rezerwowym czy też młodzieżowym. Jednym z nich, który został wychowany w słynnej „La Masii”, jest zaledwie 16-letni Ansummane Fati.
Czytaj więcej...

Gladiator z Bath skarbem Burnley FC

Dobry start Burnley FC w nowym sezonie Premier League to w głównej mierze zasługa jednej postaci, która swoją posturą zupełnie nie przypomina zawodowego piłkarza. Jest nią Ashley Barnes. Angielski napastnik rozpoczął ligową kampanią 2019/20 w barwach „The Clarets” w imponujący sposób.
Czytaj więcej...
reklama