reklama

Już w najbliższy weekend...

Już w najbliższy weekend...
reklama

Marcelo świętuje 10 lat w Realu Madryt

Marcelo świętuje 10 lat w Realu Madryt

Suarez strzela grając jako bramkarz

Co za akcja urugwajskiego napastnika na treningu reprezentacji! Luis Suarz stał na bramce i najpierw popisał się dobrym wyjściem do dośrodkowania, po czym samym wykopem pokonał bramkarza drużyny przeciwnej :D

"Mannequin Challenge" Wisły Płock

Mamy i polską drużyną w stającym się coraz popularniejszym "Mannequin Challenge"! Jak oceniacie piłkarzy płockiej Wisły w rolach figur woskowych?
źródło:youtube.com
reklama

Historyczny występ Artura Boruca

Historyczny występ Artura Boruca
36-letniemu golkiperowi zajęło 12 lat by przebić osiągniecie Jana Tomaszewskiego, który dla naszej reprezentacji zagrał 63 razy. Gratulacje!

"Dab" Pogby pomaga w... matematyce

"Dab" Paula Pogby stał się tak popularny, iż został użyty przez... nauczyciela matematyki w jednej z francuskich szkół, by przećwiczyć Twierdzenie Pitagorasa. Treść zadania, jaka pojawiła się przy 'cieszynce' Pogby była następująca: "Cristiano Ronaldo jest zazdrosny o Dab Paula Pogby i próbuje pokazać, że nie jest on idealny. Według "Powszechnego Twierdzenia Praw Dabu" (DUDDDD), Dab jest idealny tylko wtedy, gdy trójkąty zaznaczone na powyższym obrazku są trójkątami prostokątnymi." Do zadania dołączono dwa pytania: "1. Czy Dab Paula Pogby jest idealny? 2. Jakie rady dałbyś Paulowi Pogbie aby poprawił swój Dab?".
za:101greatgoals.com

Jak wygląda liga w Grenlandii?

Jak wygląda liga w Grenlandii?
Mające ponad 60-letnią tradycję rozgrywki ligowe w Grenlandii odbywają się w niespotykanej powszechnie formie. Z powodu warunków pogodowych oraz dużych odległości dzielących miasta podzielone są one na trzy fazy. W pierwszej mierzą się ze sobą zespoły z tych samych miast. W kolejnej, rywalizują ze sobą najlepsze zespoły w obrębie tych samych regionów. Zwycięzcy rozgrywek regionalnych spotykają się w Nuuk, stolicy Grenlandii, gdzie w ciągu jednego tygodnia rozgrywane są Grenlandzkie Mistrzostwa Futbolu (Angutit Inersimasut GM). Uczestniczy w niej 8 najlepszych klubowych drużyn, które są podzielone na dwie grupy. Po fazie grupowej następuje runda pucharowa, w której wyłaniany jest mistrz Grenlandii. Całość trójfazowych rozgrywek trwa zaledwie kilka tygodni ponieważ w ciągu roku tylko przez taki okres na wyspie warunki atmosferyczne pozwalają na rozgrywanie meczów.
za:FourFourtwo
reklama