reklama

Czego nie wiesz o Giorgio Chiellinim?

Czego nie wiesz o Giorgio Chiellinim?
Do dziś wciąż niewielkie grono osób zdaje sobie sprawę, że absolutna podpora Juventusu - człowiek, który już wkrótce śmiało będzie nazywany legendą klubu - ukończył wydział Ekonomii i Handlu Uniwersytetu Turyńskiego. Lubił matematykę, intrygowały go pieniądze. Idealny wybór jeśli nie wiesz, co zrobić z podstawą kontraktową w wysokości 3,5 miliona euro.
za:four four two
reklama

Neymar o swoich tatuażach

Neymar o swoich tatuażach
Podobają mi się też tatuaże. Straciłem już rachubę, ile ich mam. Pewnego dnia poszedłem do centrum handlowego w Santos, do studia z wielkimi, szklanymi witrynami. Po chwili zebrał się spory tłum ludzi patrzących, co rysują mi na skórze. Podoba mi się ten rodzaj uwagi. Sam proces tatuowania nie jest zbyt przyjemny, ale myślę, że efekt jest tego wart. Mam na ramieniu wytatuowane imię mojego syna: Davi Lucca, i datę jego urodzin, tuż przy szyi słowo "blessed" (błogosławiony), na jednej ręce imię mojej mamy, a na drugiej – siostry. "Deus e fiel" (Bóg jest wierny) można przeczytać na moim lewym nadgarstku, "ousadia" (odwaga) na lewym stawie skokowym, a "alegria" (radość) na prawym. Mam także wytatuowane: koronę, serce i symbol nieskończoności oraz fragment z Listu do Koryntian 9,24-27 po portugalsku. No i oczywiście musiałem zrobić też tatuaż – to ten na klatce piersiowej – w hołdzie mojemu największemu idolowi. Mojemu ojcu".
fragment książk...
Neymar o sobie. Rozmowa ojca z synem Neymar da Silva Santos Júnior, Neymar da Silva Sr Wydawnictwo Aha

Ronaldo i Quaresma mogli grać w Lyonie

Ronaldo i Quaresma mogli grać w Lyonie
Trener László Bölöni przypomina ciekawe zdarzenie, do jakiego doszło w sezonie 2001/02, a więc w czasie, gdy Cristiano Ronaldo występował jeszcze w drużynie młodzieżowej i dla kilku europejskich klubów był tylko jednym z wielu: „Pojawił się duży problem, kiedy Niculae, który był wielką nadzieją europejskiego futbolu, zerwał więzadła w kolanie. Mieliśmy więc niewielki wybór w ataku, w zasadzie został nam tylko Jardel. Zasugerowałem zarządcy SAD Miguelowi Ribeiro Telesowi, żeby spróbował wypożyczyć Toniego Vairellesa, francuskiego napastnika, który nie grał zbyt wiele w Olympique Lyon. Ale francuski klub godził się tylko na sprzedanie go, a my nie mieliśmy pieniędzy na kupowanie piłkarzy. Jako alternatywę zaproponowaliśmy im kupienie dwóch młodych zawodników Sportingu: Ricardo Quaresmy i Cristiano Ronaldo. Ku naszemu zaskoczeniu dyrektor Lyonu odpowiedział, że nie jest zainteresowany, ponieważ nie zna ani jednego, ani drugiego”.
fragment książk...
CR7. Cristiano Ronaldo. Maszyna Pereira Luis Miguel, Gallardo Juan Ignacio Wydawnictwo SQN

Genoa podwyższa na 3-0 w meczu z Juve

Juventus jak na razie nie ma żadnych argumentów w tym meczu. Bramkę na 3-0 zaliczona jako samobója Alexa Sandro.
reklama

Błąd Bournemouth i gol Alexisa

Złe podanie obrońcy do bramkarza Bournemouth przejął Alexis Sanchez i nie zmarnował doskonałej sytuacji. 1-0 dla Arsenalu!

Młody Simeone przebił ojca

Młody Simeone przebił ojca

Drugi gol Simeone w meczu z Juve!

Sensacja w Genoi! Po 13 minutach meczu Juventus przegrywa 0-2, a drugiego gola w meczu zdobył Giovanni Simeone!
reklama