reklama

Luksemburski kopciuszek kontra Chelsea

Luksemburski kopciuszek kontra Chelsea
Jeunesse Hautcharage to jeden z najbardziej zaskakujących uczestników europejskich pucharów w historii. Luksemburska drużyna, która miała w składzie dwóch ponad 40-letnich piłkarzy, a na ławce rezerwowych 15-latka, w sezonie 1970/71 sprawiła ogromną sensację zdobywając Puchar Luksemburga. Klub grał wtedy w 3. lidze, jednak w tym samym sezonie awansował o poziom wyżej, co pozwoliło mu na występ w kolejnej edycji Pucharu Zdobywców Pucharów (ówczesne przepisy zabraniały drużynom występującym poniżej drugiego poziomu ligowego na uczestnictwo w europejskich pucharach). Udział w PZP zakończył się dla luksemburskiej drużyny sromotną klęską już w pierwszej rundzie. Jeunesse wylosowało Chelsea, która była obrońcą trofeum, i poniosło dwie dotkliwe porażki - 0-8 u siebie i 0-13 na wyjeździe. Jeden z angielskich dziennikarzy nazwał te spotkania "bardziej masakrą niż meczem".
za:theguardian.com
reklama

Tak San Mames wspiera Chapecoense

Tak San Mames wspiera Chapecoense

Prijović zmienił podejście do pracy

Prijović zmienił podejście do pracy
Nie żyłem jak sportowiec, można powiedzieć, że nie byłem piłkarzem na sto procent. Nie przykładałem się na całego do treningów, nie dbałem o prawidłowe żywienie, nie zapewniałem organizmowi odpowiedniej ilości snu. Żeby odnieść sukces, twoje życie musi się kręcić wokół piłki nożnej. Długo tak nie było, ale przez ostatnie dwa-trzy lata moje podejście totalnie się zmieniło. I widzę na każdym kroku efekty. Różnica jest ogromna. Zanim myślenie się u mnie przestawiło, moje statystyki były porażką. Teraz dopiero zaczynają jakoś wyglądać.
Aleksandar Prijović za:Weszlo.com

Szalona pasja włoskich kibiców

Szalona pasja włoskich kibiców
Ludzie we Włoszech mają prawdziwego bzika na punkcie gry 'Fantacalcio' (odpowiednik gier piłkarskich typu 'liga fantasy'). Ja w to nie gram, ale czasami ludzie proszą mnie przez Twittera o strzelenie gola, bo mają mnie akurat w składzie, albo o słabą grę żeby zaskodzić ich przeciwnikowi, który mnie wybrał. To mnie czasami naprawdę zdumiewa.
Silvan Widmer, piłkarz Udinese za:ticinonline
reklama

Ronaldo był wart takiej kasy

Ronaldo był wart takiej kasy

Wieczni mistrzowie Chapecoense

Dziś obudziliśmy się z nowym wyzwaniem, ponieważ życie wysłało nas na zupełnie inną misję. Nasi wojownicy stali się bohaterami i oddali swoje życia w bitwie, która zatrzymała cały świat. Dzisiejszy mecz nie kończy się finałowym gwizdkiem, wspólnie jesteśmy więcej niż jedenastką. Wspaniały kolorze zielony, który wciąż rośniesz i na całym świecie cieszysz się wielką chwałą. W najtrudniejszych momentach mój huraganie zawsze jesteś zwycięzcą.
Associacao Chapecoense Futebol za:youtube.com

Bramkarz zniósł z boiska... mewę

Danny Vukovic, bramkarz Sydney FC, w trakcie dzisiejszego finału Pucharu Australii wystąpił w roli... ratownika. Piłkarz zniósł z boiska ranną mewę. Uspokajamy - z ptakiem wszystko w porządku, później oglądał mecz zza linii bocznej ;)
reklama