reklama

Alonso chciałby znów grać z Ronaldo

Alonso chciałby znów grać z Ronaldo
Cristiano dostosowuje się do sytuacji na boisku. Nie jest środkowym napastnikiem, ale chce grać w pobliżu pola karnego. Intuicyjnie wyczuwa, gdzie będzie futbolówka - wiele goli strzelił uderzeniami "z pierwszej piłki". Tak długo jak strzela 50 goli, tak długo chciałbym grać z nim w jednej drużynie. Jego statystyki są nieprawdopodobne i to nie ulega dyskusji.
Xabi Alonso za:Onda Cero
reklama

Manchester United poluje na Neymara

Manchester United poluje na Neymara
Dziennikarze "The Sun" twierdzą, że Manchester United dokładnie monitoruje sytuację Neymara w Barcelonie. Jose Mourinho właśnie Brazylijczykiem chciałby wzmocnić linię ofensywną "Czerwonych Diabłów". Działacze klubu z Old Trafford chcą spełnić jego żądania - są gotowi pobić rekord transferowy i wydać na gwiazdę "Dumy Katalonii" nawet 180 milionów funtów.
za:thesun.co.uk

Aubameyang wyzwał Bolta na pojedynek

Podczas wywiadu dla telewizji "CNN" Usain Bolt zobaczył filmik, na którym Pierre-Emerick Aubameyang wyzywa go na pojedynek biegowy na dystansie 30 metrów. Jak do całej sytuacji odniósł się jamajski lekkoatleta? - On dobrze wie, że tego nie wygra - krótko skomentował Bolt.
za:youtube.com

Luksemburski kopciuszek kontra Chelsea

Luksemburski kopciuszek kontra Chelsea
Jeunesse Hautcharage to jeden z najbardziej zaskakujących uczestników europejskich pucharów w historii. Luksemburska drużyna, która miała w składzie dwóch ponad 40-letnich piłkarzy, a na ławce rezerwowych 15-latka, w sezonie 1970/71 sprawiła ogromną sensację zdobywając Puchar Luksemburga. Klub grał wtedy w 3. lidze, jednak w tym samym sezonie awansował o poziom wyżej, co pozwoliło mu na występ w kolejnej edycji Pucharu Zdobywców Pucharów (ówczesne przepisy zabraniały drużynom występującym poniżej drugiego poziomu ligowego na uczestnictwo w europejskich pucharach). Udział w PZP zakończył się dla luksemburskiej drużyny sromotną klęską już w pierwszej rundzie. Jeunesse wylosowało Chelsea, która była obrońcą trofeum, i poniosło dwie dotkliwe porażki - 0-8 u siebie i 0-13 na wyjeździe. Jeden z angielskich dziennikarzy nazwał te spotkania "bardziej masakrą niż meczem".
za:theguardian.com
reklama

Tak San Mames wspiera Chapecoense

Tak San Mames wspiera Chapecoense

Prijović zmienił podejście do pracy

Prijović zmienił podejście do pracy
Nie żyłem jak sportowiec, można powiedzieć, że nie byłem piłkarzem na sto procent. Nie przykładałem się na całego do treningów, nie dbałem o prawidłowe żywienie, nie zapewniałem organizmowi odpowiedniej ilości snu. Żeby odnieść sukces, twoje życie musi się kręcić wokół piłki nożnej. Długo tak nie było, ale przez ostatnie dwa-trzy lata moje podejście totalnie się zmieniło. I widzę na każdym kroku efekty. Różnica jest ogromna. Zanim myślenie się u mnie przestawiło, moje statystyki były porażką. Teraz dopiero zaczynają jakoś wyglądać.
Aleksandar Prijović za:Weszlo.com

Szalona pasja włoskich kibiców

Szalona pasja włoskich kibiców
Ludzie we Włoszech mają prawdziwego bzika na punkcie gry 'Fantacalcio' (odpowiednik gier piłkarskich typu 'liga fantasy'). Ja w to nie gram, ale czasami ludzie proszą mnie przez Twittera o strzelenie gola, bo mają mnie akurat w składzie, albo o słabą grę żeby zaskodzić ich przeciwnikowi, który mnie wybrał. To mnie czasami naprawdę zdumiewa.
Silvan Widmer, piłkarz Udinese za:ticinonline
reklama