reklama

Ważna opinia Puyola na temat MŚ

Ważna opinia Puyola na temat MŚ
Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o pomyśle zorganizowania Mundialu z 48 reprezentacjami, to prawdę mówiąc byłem nastawiony dość sceptycznie. Miałem wrażenie, że każdego dnia pojawiał się nowy pomysł i że to wszystko nie było ani poważne, ani dobrze pomyślane. (...) Jakiś czas temu rozmawiałem z grupą moich przyjaciół, mocno pasjonujących się futbolem, na temat rozegrania Mundialu z 48 drużynami podzielonymi na 16 grup liczących po 3 reprezentacje. Przyznaję, że krok po kroku zaczęło mnie to ciekawić. I muszę przyznać, że to byłoby bardzo innowacyjne oraz ciekawe rozegrać fazę 1/16 finału zamiast jednego meczu grupowego więcej. Z piłkarskiego punktu widzenia, to coś wspaniałego grać tego typu mecz na zasadzie - kto przegrywa, ten odpada. Grasz o wszystko przez 90 lub 120 minut i to jest bardziej emocjonujące, niż opcja z odpadnięciem w fazie grupowej, tak jak się to przytrafiło Hiszpanii w 2014 roku. Poza tym, jeśli kibice naprawdę tak kochają futbol, to ten pomysł daje możliwość przeżycia takich momentów. Daje możliwość przeżycia wibracji, dreszczy i oczekiwania do ostatniej chwili. Jasne, że przy takim formacie może być tak, że jeden z wielkich faworytów takich jak np. Niemcy, Brazylia, Argentyna czy Hiszpania odpadnie szybciej, ale to jest wizja defensywna, konserwatywna. Kiedy zostałeś ukształtowany, tak jak ja, przez filozofię Barcy, to nie myślisz w ten sposób. Musisz udowodnić, że jesteś najlepszy na boisku i wygrać. (...) Pamiętam także, że grałem w klubie ze znakomitymi piłkarzami, którzy zasługiwali na grę w Mistrzostwach Świata. Na przykład Seydou Keita z Mali, albo Eidur Gudjohnsen z Islandii. Niezapomniana była owacja publiczności i wielkie emocje jakie towarzyszyły Gudjohnsenowi, kiedy mając 38 lat zadebiutował na turnieju Euro. Taki gracz zasługuje na udział w wielkim turnieju. To właśnie dałby Mundial na 48 drużyn. Okazję do zobaczenia większej liczby wielkich zawodników. W końcu zacząłem się zastanawiać, czy być może nie zamykamy się trochę my, piłkarze grający w wielkich klubach i wielkich reprezentacjach. Pytam sam siebie, czy nasza definicja futbolowej elity jest poprawna. Futbol znajduje się w ciągłym ruchu i dzięki moim licznym podróżom oraz meczom rozegranym przeciwko wielu drużynom mogłem zobaczyć, że wszędzie poczyniono ogromne postępy. A zatem zamieniłem sceptycyzm na ciekawość i teraz pociąga mnie ten pomysł gwarantujący 16 dodatkowych spotkań w formie pucharowej. Jaki kibic nie chciałby tego zobaczyć?
Carles Puyol za:Marca
reklama

Mecze w TV: 19 Grudnia 2016

18 :00Eurosport 1
Zagłębie Lubin vs Piast Gliwice
LOTTO Ekstraklasa
20 :15Eurosport 2
Nuernberg vs Kaiserslautern
2. Bundesliga
20 :45Eleven
Athletic Bilbao vs Celta Vigo
La Liga
21 :00CANAL+ Sport 2
Everton vs Liverpool
Premier League

Cudowny drybling Messiego w slow-motion

Powtórkę tego dryblingu Messiego z akcji na 2-0 można oglądać w nieskończoność - to jest po prostu piłkarskie arcydzieło!

Smutny dzień dla kibiców Legii

Smutny dzień dla kibiców Legii
reklama

Gundogan uspokaja kibiców

Gundogan uspokaja kibiców
Gdy koledzy z drużyny w ramach wsparcia dla Gundogana, który z powodu kontuzji opuści resztę sezonu, wyszli na spotkanie w koszulkach z jego nazwiskiem, w mediach społecznościowych rozszedł się "dowcip", że to wygląda jak hołd dla zmarłego piłkarza, a nie wsparcie dla kolegi z kontuzją :P

Zła opinia kolegów o Krychowiaku

Zła opinia kolegów o Krychowiaku
Według informacji podanych w niedzielnym wydaniu "L'Equipe", Grzegorz Krychowiak nie należy do najbardziej lubianych piłkarzy w szatni PSG. Francuski dziennik, powołując się na anonimowy głos w szatni, podał, że polski pomocnik jest uważany przez kolegów z drużyny za "słabego technicznie i nieumiejącego operować piłką". Krychowiak w tym sezonie Ligue 1 zagrał w tylko 9 meczach, w których spędził na boisku 588 minut.
za:l'equipe

To potrafi załamać każdego twardziela

To potrafi załamać każdego twardziela
reklama