reklama

Ramos i CR7 obśmiali decyzję sędziego

W finale Klubowych mistrzostw świata zambijski sędzia Janny Sikazwe podjął kontrowersyjną decyzję. Sergio Ramos sfaulował jednego z zawodników Kashimy i był pewien, że zobaczy drugą żółtą kartkę. Sędzia sięgnął po "żółtko", ale nagle się rozmyślił. Po meczu Cristiano i Ramos kpili z jego niezdecydowania.
źródło:youtube.com
reklama

Parzyszek może zmienić klub

Holenderski Futbol
@PilkawHolandii
10:17 • 20 Dec 2016
Piotr Parzyszek może odejść z @degraafschap. Zainteresowanie polskim napastnikiem wyrażają FC Utrecht i VfL Bochum.
źródło:twitter.com

Lewy o zaleceniach od Kloppa i Pepa

Lewy o zaleceniach od Kloppa i Pepa
Guardiola ufa naszym instynktom. Mówi: ja zawsze byłem piłkarzem defensywnym. Nie grałem jako napastnik, więc to wy powiedzcie mi, co powinniśmy zrobić. Klopp mówił to samo: nie wiem, jak napastnik na tym poziomie powinien się zachowywać. Obaj dawali swobodę. Bo możesz wypracować sobie jakiś ruch na treningach, ale potem w meczu w polu karnym to już będzie co innego – mówi Robert . Guardiola powtarza, że dobra gra obronna jest efektem pracy. Atak to kwestia talentu. Drużyna ma wprowadzić napastnika w pole karne, dać mu tam piłkę w jak najdogodniejszym miejscu, ale nie może dla niego zrobić już nic więcej. Można coś zaplanować i zbudować na dwóch trzecich boiska, ale ta ostatnia część to zawsze żywioł. – Mogę wam powiedzieć, jak macie bronić, jak atakować. Ale gdy jesteście w szesnastce, to zdaję się już tylko na waszą finezję i waszą fantazję. Nie powiem: idźcie w lewo, bo tak strzelicie bramkę – mówi Guardiola piłkarzom Bayernu. – Guardiola wymaga tylko jednego, jeśli chodzi o grę pod samą bramką. Żeby w każdej akcji, czy na treningu, czy w meczu, być w stu procentach skoncentrowanym. I żebym zawsze próbował strzelić bramkę, niezależnie od tego, ile już strzeliłem – opowiada Robert .
fragment książk...
Robert Lewandowski. Nienasycony Paweł Wilkowicz Wydawnictwo Agora

Carlos i Beckham - dwóch kumpli z boiska

Carlos i Beckham - dwóch kumpli z boiska
Davidowi Beckhamowi i jego rodzinie było trudno przenieść się do Hiszpanii, zwłaszcza kiedy prasa stale wypisywała te historyjki o nim i tej dziewczynie [Rebbece Loos], ale starał się często uśmiechać. Co ciekawe, David szybko zaprzyjaźnił się z Roberto Carlosem. David nie mówił po hiszpańsku, Roberto nie mówił po angielsku, a mimo to przegadywali większą część dnia. Byli przyjaciółmi. Wciąż nie mam pojęcia jak się porozumiewali...".
Carlos Queiroz - były trener Realu Madryt za:four four two
reklama

Mecze w TV: 20 Grudnia 2016

20 :00Eurosport 2
Borussia Dortmund vs Augsburg
Bundesliga
20 :45Eleven
Atalanta vs Empoli
Serie A
21 :00Canal+ Sport
Malaga vs Cordoba
Copa del Rey

Luis Suarez o swoich problemach z nauką

Luis Suarez o swoich problemach z nauką
Nigdy tak naprawdę porządnie się nie uczyłem. Chodziłem do szkoły, ale kompletnie nie przykładałem się do nauki. Szedłem po linii najmniejszego oporu i byłem okropnym uczniem. Nie uważałem na lekcjach, nie chciałem się niczego nauczyć, było mi wszystko jedno. Non stop psociłem, w głowie miałem tylko zgrywy. Sofi pytała: – Jak to możliwe, że wciąż jesteś w drugiej klasie gimnazjum?. Pierwszą powtarzałem… dwa razy, więc byłem dwa lata starszy od kolegów z klasy. W końcu musiałem podjąć naukę w szkole wieczorowej, żeby nadrobić zaległości. Trenowałem do samego wieczora, a potem szedłem do szkoły. Ale tam przynajmniej wreszcie byłem najmłodszym uczniem w klasie, a nie najstarszym... Sofi nie mogła tego zrozumieć. Pochodziła ze świata, w którym trzeba się było uczyć. Zaczęła pomagać mi w odrabianiu prac domowych i powtarzała: – Wcale nie jesteś głupi, jesteś po prostu leniwy! Pewnie, że możesz to zrobić!. Po raz pierwszy w życiu ktoś mnie do czegoś zachęcał. Mama chciała dla mnie jak najlepiej, ale musiała zajmować się domem pełnym dzieciaków i nie miała głowy, by pomagać mi w nauce. Gdy wracałem ze szkoły, pytała tylko: – No jak, uczyłeś się?. – Pewnie – mówiłem. No i co miała na to odpowiedzieć? Nie miała czasu na nic więcej. Sofi chciała mi pomóc. Pragnęła mi pokazać, że świat jest pełen możliwości. I że życie to nie tylko futbol – że jest w nim też miejsce na naukę. W dodatku nie tylko doradzała mi, żebym się uczył, ale wręcz zmuszała mnie do tego. Musiałem jej pokazywać każdą odrobioną pracę domową. Była bystra, więc z łatwością mnie poprawiała. Trochę mnie zawstydzało, że tak bardzo opuściłem się w nauce i właśnie moja dziewczyna pomaga mi się dźwignąć z dołka.
fragment książk...
Luis Suárez. Przekraczając granice. Autobiografia Sid Lowe, Luis Suárez, Peter Jenson Wydawnictwo SQN

Guti o "chorobie" byłego piłkarza

Guti o
Często budzę się rano z chęcią wyjścia na boisko. Tak już będę miał aż do śmierci. Zawsze myślisz o tym, że mogłeś wytrzymać więcej, że mogłeś grać lepiej. Trzeba z tym żyć".
Guti za:elpais.com
reklama