reklama

Zlatan wspomina pracę z Van Gaalem

Zlatan wspomina pracę z Van Gaalem
Van Gaal jednak zaczął mi to objaśniać. Wierzcie mi, były to te wszystkie rzeczy, które słyszałem już tysiące razy. Stara historia, że jako dziewiątka pilnuję swojej prawej strony, kiedy dziesiątka idzie na lewą i vice versa. Do swej przemowy dorzucił mnóstwo uszczypliwych uwag i zakończył dość twardo: - Załapałeś? Zrozumiałeś to? A ja odebrałem to jako atak. - Możesz ściągnąć z łóżka każdego piłkarza o trzeciej w nocy - powiedziałem - i zapytać jak powinni bronić, a oni odpowiedzą ci nawet śpiąc, że dziewiątka biegnie tu, a dziesiątka tam. Wiemy o tym i wiemy, że to ty wymyśliłeś ten system. Ale ja rozmawiałem z Van Bastenem i on myśli dokładnie na odwrót. - Słucham? - zamurowało go. - Van Basten mówi, że numer dziewięć musi oszczędzać swoją energię na atakowanie i strzelanie goli i, mówiąc szczerze, nie wiem już teraz, kogo mam słuchać. Van Bastena, który jest legendą, czy Van Gaala? - powiedziałem, podkreślając zwłaszcza nazwisko „Van Gaal”, jakby chodziło o jakąś absolutnie nieznaczącą osobę. Jak sądzicie? Był szczęśliwy? Dosłownie kipiał ze złości! „Kogo mam słuchać: legendy czy jakiegoś Van Gaala?”
fragment książk...
Ja, Ibra Ibrahimović Zlatan, Lagercrantz David Wydawnictwo SQN
reklama

Rincon na testach medycznych w Juve

Rincon na testach medycznych w Juve

Ciekawy zapis w kontrakcie Teveza

Kowal D.
@daro_spw
14:18 • 29 Dec 2016
Jak podaje #ESPN Boca będzie musiała zwrócić 60% kwoty transferu, jeśli Tevez odejdzie z Shanghai Shenhua po roku gry w Chinach. #CSL 🇨🇳⚽️
źródło:twitter.com

Rybus vs Glik w meczu Ligue 1

Rybus vs Glik w meczu Ligue 1
Śmiałem się po spotkaniu z „Gliksona”, że skoro mecz był już w zasadzie rozstrzygnięty, to mógł mi dać trochę radości. No ale wiadomo, że Kamil nigdy nie odpuszcza. Jest we Francji uznaną marką, nie mógł sobie pozwolić na taki prezent. Nawet moi koledzy z drużyny mówili, że to twardy, nieprzyjemny obrońca.
Maciej Rybus za:futbolfejs.pl
reklama

Mata o "hiszpańskiej" kontroli piłki

Mata o
Należy się rozglądać dookoła - 360 stopni - cały czas przed otrzymaniem podania. Musisz wiedzieć gdzie jesteś, gdzie są twoi partnerzy i przeciwnicy. Kiedy oglądasz hiszpańskich zawodników, zauważysz, że zawsze tak robią. Xavi jest prawdopodobnie najlepszy na świecie w tym. Nie jest szybki fizycznie, ale niezwykle szybki w swoim umyśle, a to jedna z najlepszych cech, jaką może posiadać zawodnik".
Juan Mata za:four four two

Bogactwo Teveza

Bogactwo Teveza

Dlaczego Belotti jest 'kogutem'?

Dlaczego Belotti jest 'kogutem'?
Czemu nazywają mnie 'kogut'? Bo kiedy byłem mały, to uganiałem się za kogutami w kurniku mojej cioci. A potem mój przyjaciel Juri Gallo ('gallo' to po włosku 'kogut') powiedział mi dla żartu, żeby zrobił kogucią cieszynkę po strzeleniu gola. Bramkę zdobyłem bardzo szybko i już nigdy nie przestałem się cieszyć w ten sposób.
Andrea Belotti za:corriere.it

Świąteczne prezenty dla gwiazd piłki

Co gwiazdy piłki dostały na święta? Sprawdźcie! ;)
źródło:youtube.com

Xavi podkreśla wielkość Realu

Xavi podkreśla wielkość Realu
Real Madryt zawsze przyciska w ostatnich minutach, dąży do strzelenia gola do ostatniej chwili. Nigdy nie przestaje wierzyć, ponieważ z historycznego punktu widzenia jest zwycięskim klubem i wciąż takim będzie. To wielki klub. I zawsze będzie sprawiać Barcelonie wiele problemów.
Xavi za:marca

W klapeczkach po nagrodę

W klapeczkach po nagrodę

W jaki sposób Klopp odmienił Liverpool?

W jaki sposób Klopp odmienił Liverpool?
za:Four four two

Xavi wspomina podium ZP z 2010 r.

Xavi wspomina podium ZP z 2010 r.
Nie mam żadnego problemu z tym, że nie wygrałem Złotej Piłki. Fakt, iż byłem na podium razem z Messim i Iniestą był historyczny i dla mnie fantastyczny. Wcześniej nie wyobrażałem sobie nawet być na podium, więc bardzo się z tego cieszyłem. I ucieszyło mnie to, że przyznali Messiemu pierwsze miejsce. To było sprawiedliwe.
Xavi za:marca

Najgorszy karny w historii futsalu

#Tag a PK master ⬇😂😭🙈 #oldbutgold @rldesignz
Ten gość chciał strzelić efektownego gola i pewnie tym samym podbić internety. Udało się, w pewnym sensie...
źródło:instagram.com

Szybka zmiana decyzji Teveza

Szybka zmiana decyzji Teveza

Szamo o hektolitrach whisky na kadrze

Szamo o hektolitrach whisky na kadrze
Zgrupowania w „Sobieskim” za czasów Janusza Wójcika raczej nie nadawały się do tego, by nakręcić program pod hasłem: „Trzeźwość kadry szkoleniowej w sporcie”. Hektolitry whisky należało jakoś zafakturować, bo oczywiście nikt nie miał zamiaru płacić z własnej kieszeni. Tylko co wpisać na rachunku, by PZPN bez problemów go rozliczył? Skoro to zgrupowanie reprezentacji kraju, najlepiej stworzyć pozycję „woda mineralna”. Po kilku dniach do Tomka Hajty podszedł menedżer hotelu, jego kolega. – Tomek, ile wy pijecie tej wody? – Jak to ile? Tyle, ile trzeba. – Ale trzy tysiące butelek w tak krótkim czasie?!
fragment książk...
Szamo Szamotulski Grzegorz, Stanowski Krzysztof Wydawnictwo Buchmann

11 kolejki w Premier League

11 kolejki w Premier League

Tomas Rincon już jest w Turynie

Tomas Rincon już jest w Turynie
Wenezuelski pomocnik Genoi coraz bliżej transferu do Juve.
reklama