reklama

Reprezentacja Polski na Euro 2016

Końcówka roku to dobra okazja na przypomnienie świetnego występu reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Przeżyjmy to jeszcze raz!
źródło:youtube.com
reklama

Mata o ćwiczeniach dla playmakera

Mata o ćwiczeniach dla playmakera
Jest mnóstwo obszarów, w których należy mocno pracować. Osobiście sporo uwagi poświęcam na swój rdzeń i koordynację ruchową - dobrze jest mieć odpowiednio połączony mózg ze stopami i nogami. Pracuję także nad czasem reakcji. Jest to niezwykle ważne na boisku. Staram się także wykonywać rzeczy, które później raczej wykonam na boisku. Musisz trenować fizycznie, ale pamiętać o tym, że trenujesz przed meczem".
Juan Mata za:four four two

Mila o alkoholu w reprezentacji

Mila o alkoholu w reprezentacji
Zawsze byliśmy dobrze przygotowani do meczu. Do każdego meczu. Tyle mogę powiedzieć na ten temat. Oczywiście, był także czas na piwo i odreagowanie, ale pewne granice – wówczas kiedy ja byłem powoływany – nie zostały nigdy przekroczone. Każdy potrafił zachować proporcje i wiedział, kiedy jest odpowiedni czas na bankiet. Trener Nawałka miał pełne zaufanie, ale też pełną kontrolę nad wszystkim, co działo się w drużynie.
Sebastian Mila za:pilkanozna.pl

Historia Milanu w ostatnich latach

Historia Milanu w ostatnich latach
reklama

Chłopiec strollował Tima Cahilla

Australijska legenda gra obecnie w Melbourne City i mimo 37 lat na karku radzi sobie całkiem nieźle. W ostatnim meczu Cahill zdobył ważnego gola, a gdy chciał wykonać swoją firmową "cieszynkę" polegającą na boksowaniu chorągiewki, uniemożliwił mu to... chłopiec podający piłki! :D
źródło:youtube.com

Szamo wspomina Rataja i Hajtę

Szamo wspomina Rataja i Hajtę
Krzyśka Ratajczyka bała się cała liga, a kochała go cała Warszawa. Uosobienie obrońcy, z którym jako napastnik nie chcesz się zmierzyć. Teraz często pokazują w telewizji jakiegoś patyczaka i mówią: „Ma talent, świetnie wyprowadza piłkę!”. Otóż dla napastnika nie ma znaczenia, jak on wyprowadza piłkę. Napastnik marzy o tym, by grać na takiego szczypiorka, natomiast szerokim łukiem omija „Rataja” i jemu podobnych. W Austrii został kapitanem zarówno Rapidu Wiedeń, jak i później Austrii Wiedeń, co świadczy ło o jego klasie. „Rataj” nie mówił, tylko burczał i nawet jak karmił gołębie, wydawał się groźny. Czasami wysyłał sygnały ostrzegawcze. Kiedyś Tomek Hajto podczas zgrupowania kadry kpił z niskich zarobków chłopaków z polskiej ligi, z ich zegarków czy ubrań. – A ty jaki masz ze garek? Pokaż – słyszelikolejni zawodnicy. Krzysiek tego słuchał cierpliwie, ale w pewnym momencie wypowiedział jedno znamienne zdanie: – Jeszcze raz kogoś zapytasz o zegarek, to ci pierdolnę. I po kłopocie. Jakoś nie tak dawno zadzwoniła do mnie żona „Rataja” i pyta: – Grzesiu, a nie załatwiłbyś Krzyśkowi licencji UEFA Pro? Ja na to zdziwiony: – Ale jak? – No nie wiem, za dzwoń tam do kogoś. Znasz ludzi, niech przyśląlicencję pocztą. Musiałem grzecznie wyja śnić, że to tak nie działa.
fragment książk...
Szamo Krzysztof Stanowski, Grzegorz Szamotulski Wydawnictwo Buchmann

Osiągnięcia Fergusona na ławce United

Osiągnięcia Fergusona na ławce United
reklama