reklama

Lewandowski o bieganiu na boisku

Lewandowski o bieganiu na boisku
Biegać trzeba, ale to nie znaczy, że im więcej, tym lepiej. Dziś może jeden na dziesięć meczów wybiegasz." Treningi u Guardioli wyciągają z piłkarzy więcej dynamiki. Nie ma tu żadnych długich biegów bez piłki. Wszystkie ćwiczenia są z piłkami. Robert, już będąc w Borussii, mówił, że w polskim futbolu mnóstwo czasu zmarnowaliśmy na bieganie bez piłek. Guardiola nie znosi biegania dla biegania. – Mówił do mnie kiedyś: popatrz na Messiego. Stoi w jednym miejscu. I dobrze. Niech tam stoi nawet i dziesięć minut . A jak dostanie piłkę, to będzie sam. Nie chodzi o to, żeby sobie bieganiem dawać alibi. Biegaj mądrze. Pozwól rywalom o tobie zapomnieć, to też jest umiejętność. I musisz wiedzieć, kiedy do meczu wrócić. Dobry piłkarz to ten, który przebiegnie mniej w drodze po to samo – mówi Robert .
fragment książk...
Robert Lewandowski. Nienasycony Wilkowicz Paweł Wydawnictwo Agora
reklama

Courtois będzie jak Buffon?

Courtois będzie jak Buffon?
Mam nadzieję, że Thibaut Courtois powtórzy karierę Gigiego Buffona, który jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii. Byłem jego kolegą z drużyny, potem trenerem w Juventusie i reprezentacji Włoch. Myślę, że Buffon to legenda i mam nadzieję, że Thibaut zrobi karierę jak on.
Antonio Conte za:getwestlondon.co.uk

Henryk Kasperczak o emeryturze

Henryk Kasperczak o emeryturze
W naszym zawodzie, jeśli zdrowie dopisuje, można pracować i do stu lat! Poza tym wnuczki dobrze się wychowują, więc nie muszę ich szkolić
Henryk Kasperczak za:sport.se.pl

Reprezentacja Polski na Euro 2016

Końcówka roku to dobra okazja na przypomnienie świetnego występu reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Przeżyjmy to jeszcze raz!
źródło:youtube.com
reklama

Mata o ćwiczeniach dla playmakera

Mata o ćwiczeniach dla playmakera
Jest mnóstwo obszarów, w których należy mocno pracować. Osobiście sporo uwagi poświęcam na swój rdzeń i koordynację ruchową - dobrze jest mieć odpowiednio połączony mózg ze stopami i nogami. Pracuję także nad czasem reakcji. Jest to niezwykle ważne na boisku. Staram się także wykonywać rzeczy, które później raczej wykonam na boisku. Musisz trenować fizycznie, ale pamiętać o tym, że trenujesz przed meczem".
Juan Mata za:four four two

Mila o alkoholu w reprezentacji

Mila o alkoholu w reprezentacji
Zawsze byliśmy dobrze przygotowani do meczu. Do każdego meczu. Tyle mogę powiedzieć na ten temat. Oczywiście, był także czas na piwo i odreagowanie, ale pewne granice – wówczas kiedy ja byłem powoływany – nie zostały nigdy przekroczone. Każdy potrafił zachować proporcje i wiedział, kiedy jest odpowiedni czas na bankiet. Trener Nawałka miał pełne zaufanie, ale też pełną kontrolę nad wszystkim, co działo się w drużynie.
Sebastian Mila za:pilkanozna.pl

Historia Milanu w ostatnich latach

Historia Milanu w ostatnich latach
reklama