reklama

Najgorszy rok Neymara od lat

Najgorszy rok Neymara od lat
Neymar w 2016 roku strzelił 29 goli. To jego najgorszy wynik od 2009 roku, kiedy to zdobył 15 bramek. Dla porównania, w 2015 roku Neymar strzelił 46 goli.
za:101greatgoals.com
reklama

Inter chce przemeblować pomoc

Inter chce przemeblować pomoc
W ciągu najbliższych 7-8 dni powinno się wyjaśnić, jakim pomocnikiem/pomocnikami wzmocni się Inter. Mediolańczycy walczą o utalentowanego Roberto Gagliardiniego z Atalanty i chcieliby go mieć u siebie już od stycznia. W tym momencie to główny transferowy cel. Kilka dni temu udało się 'zarezerwować' transfer Lucasa Leivy z Liverpoolu. Brazylijczyk musi jednak poczekać na rozwój wypadków, ponieważ istnieje opcja z pozyskaniem lepiej ocenianego Luiza Gustavo z Wolfsburga. Dużo mniej prawdopodobne wydają się być warianty z Badeljem, Diarrą i Schneiderlinem. Kto może zostać poświęcony i opuścić Mediolan? Nieoczekiwanie może to być Ever Banega, którego bardzo chcą kupić Chińczycy. Jeśli zaoferują Interowi 25-30 mln euro, to przygoda Banegi z Włochami może się zakończyć po upływie zaledwie kilku miesięcy.
za:gazzetta.it

Coutinho z nagrodą Samba Gold

Coutinho z nagrodą Samba Gold
Coutinho został zwycięzcą nagrody Samba Gold za 2016 rok przyznawanej najlepszemu Brazylijczykowi grającem na co dzień w Europie. 24-letni piłkarz Liverpoolu zdobył ponad 32% głosów w głosowaniu dziennikarzy, byłych i obecnych zawodników i kibiców. W poprzednich latach nagrodę zdobywali m.in. Kaka, Luis Fabiano, Maicon, Thiago Silva i Neymar.
za:liverpoolfc.com

Mączyński podsumował 2016 rok

Krzysztof Maczynski
@makatsw
00:07 • 31 Dec 2016
Kończy się rok 2016 z jednej strony naprawdę udany z drugiej bardzo dziwny(kontuzja,Euro,transfer, zamieszanie w klubie,Wspaniały Syn FILIP)
źródło:twitter.com
reklama

Lewandowski o bieganiu na boisku

Lewandowski o bieganiu na boisku
Biegać trzeba, ale to nie znaczy, że im więcej, tym lepiej. Dziś może jeden na dziesięć meczów wybiegasz." Treningi u Guardioli wyciągają z piłkarzy więcej dynamiki. Nie ma tu żadnych długich biegów bez piłki. Wszystkie ćwiczenia są z piłkami. Robert, już będąc w Borussii, mówił, że w polskim futbolu mnóstwo czasu zmarnowaliśmy na bieganie bez piłek. Guardiola nie znosi biegania dla biegania. – Mówił do mnie kiedyś: popatrz na Messiego. Stoi w jednym miejscu. I dobrze. Niech tam stoi nawet i dziesięć minut . A jak dostanie piłkę, to będzie sam. Nie chodzi o to, żeby sobie bieganiem dawać alibi. Biegaj mądrze. Pozwól rywalom o tobie zapomnieć, to też jest umiejętność. I musisz wiedzieć, kiedy do meczu wrócić. Dobry piłkarz to ten, który przebiegnie mniej w drodze po to samo – mówi Robert .
fragment książk...
Robert Lewandowski. Nienasycony Wilkowicz Paweł Wydawnictwo Agora

Courtois będzie jak Buffon?

Courtois będzie jak Buffon?
Mam nadzieję, że Thibaut Courtois powtórzy karierę Gigiego Buffona, który jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii. Byłem jego kolegą z drużyny, potem trenerem w Juventusie i reprezentacji Włoch. Myślę, że Buffon to legenda i mam nadzieję, że Thibaut zrobi karierę jak on.
Antonio Conte za:getwestlondon.co.uk

Henryk Kasperczak o emeryturze

Henryk Kasperczak o emeryturze
W naszym zawodzie, jeśli zdrowie dopisuje, można pracować i do stu lat! Poza tym wnuczki dobrze się wychowują, więc nie muszę ich szkolić
Henryk Kasperczak za:sport.se.pl
reklama