reklama

Portugalska piłka czeka na to od 21 lat

Portugalska piłka czeka na to od 21 lat
Liga portugalska czeka na pochodzącego z Portugalii króla strzelców od... 1996 roku. W sezonie 1995/96 najwięcej bramek (25) zdobył grający dla FC Porto Domingos Paciência. Od tamtej pory żaden inny portugalski piłkarz nie sięgnął po koronę króla strzelców rodzimej ligi.
za:ojogo.pt
reklama

Witsel o tym, dlaczego wybrał Chiny

Witsel o tym, dlaczego wybrał Chiny
Decyzja o transferze była trudna, bo z jednej strony miałem ofertę ze wspaniałego klubu, jakim jest Juventus, a z drugiej poważną propozycję z Chin, którą ze względu na moją rodzinę nie mogłem odrzucić. Władze Juventusu zawsze zachowywały się wobec mnie po gentelmeńsku i jestem im za to wdzięczny. Życzę im powodzenia i wygranej w Lidze Mistrzów. Kto wie, może któregoś dnia nasze ścieżki jednak się przetną.
Axel Witsel za:Tuttosport

Noworoczny rekord kibiców FC Porto

Noworoczny rekord kibiców FC Porto
Tradycyjny, noworoczny trening piłkarzy FC Porto oglądało aż 28 tysięcy kibiców. Nigdy wcześniej trening odbywający się w pierwszy dzień nowego roku nie zgromadził tylu kibiców portugalskiego klubu.
za:maisfutebol.iol.pt

Duże wyzwanie przed Masipem

Duże wyzwanie przed Masipem
reklama

Wyjątkowe prezenty od Antonio Conte

Wyjątkowe prezenty od Antonio Conte
Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia Antonio Conte postanowił zabawić się w Świętego Mikołaja i obdarował prezentami wszystkich pracowników Chelsea. Nie chodziło tylko o jego asystentów czy klubowych lekarzy, ale o dosłownie każdego pracownika "The Blues" z Cobham Training Centre. Podarki otrzymali pracownicy kuchni, serwis sprzątający czy pracownicy działu księgowości. Każdy pojedynczy pracownik. Conte w ramach prezentu podarował jedno z dwóch włoskich win: barolo albo prosecco. Co więcej, do każdej butelki był załączony odręcznie napisany przez Włocha liścik z podziękowaniami i świątecznymi życzeniami. Na końcu każdego z nich Conte umieścił cytat z kartagińskiego wodza Hannibala, który był znany m. in. z tego, że przeprowadził przez Alpy słonie. Wybrany przez Włocha cytat brzmiał: "Albo znajdziemy drogę, albo sami ją wytyczymy".
za:dailymail.co.uk

Julian Draxler na lotnisku w Paryżu

Julian Draxler na lotnisku w Paryżu
Julian Draxler jest już w Paryżu. Od nowego roku jest piłkarzem PSG, gdzie trafił z Wolfsburga za 42 miliony euro.

Transfer Bartosza Bereszyńskiego!

Transfer Bartosza Bereszyńskiego!
Włoski dziennikarz Sky Sport, Gianluca Di Marzio, potwierdził, iż Bartosz Bereszyński zostanie piłkarzem Sampdorii Genua. Wszystkie szczegóły umowy zostały już ustalone, a 24-letni obrońca Legii pojawi się w poniedziałęk we Włoszech na testach medycznych. Sampdoria zapłaci Legii za transfer reprezentanta Polski 2 mln € + bonusy.
za:Gianluca Di Marzio
reklama