reklama

Absurdalna prośba Chińczyków

Paweł Mogielnicki
@mogiel90
16:01 • 25 Jan 2017
Chińczycy proszą Cracovię, żeby mecz na YouTube był ukryty, żeby nikt w Chinach go nie zobaczył. 😄
O 15 rozpoczął się mecz sparingowy Cracovii z chińskim Yanbian Funde. Kibice mogli oglądać mecz na klubowym kanale youtube'owym, ale Chińczycy mieli małą prośbę. ;)
źródło:twitter.com
reklama

Weekendowy koszmar Cristiano

Weekendowy koszmar Cristiano
Cristiano Ronaldo stał się główym bohaterem nietypowego zdarzenia. Zeszłej niedzieli Portugalczyk wybrał się na wycieczkę ze swoją dziewczyną do Navacerrada, miejscowości położonej niedaleko Madrytu. Cristiano w momencie prowadzenia swojego Lamborghini Aventador poczuł bardzo silny ból w nadgarstku i został zmuszony do zatrzymania samochodu na środku ulicy. Następnie zadzwonił po karetkę pogotowia i został zabrany z miejsca zdarzenia. Autem zajęły się służby drogowe.
za:informalia

Najważniejsza decyzja Listkiewicza

Najważniejszą decyzję w życiu, która także przyczyniła się do występu w finale mistrzostw świata, podjąłem kierując się intuicją. W półfinale mundialu, w którym Włosi grali z Argentyną w Neapolu, już w dogrywce Toto Schillaci wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i strzelił gola, machnąłem jednak spalonego. Nie widziałem dokładnie sytuacji, zadziałał impuls. Gospodarze przegrali po rzutach karnych, więc Michel Vautrot, główny arbiter, któremu pomagałem wtedy na linii, zapytał jeszcze w drodze do szatni, czy jestem pewny tej decyzji. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że nie. Mieliśmy świadomość, że jeśli popełniłem błąd, to Włosi nas zabiją. Mimo że przyjaźniliśmy się już wówczas, atmosfera zrobiła się chłodna, czekaliśmy na przyjście oficjeli FIFA niczym na ścięcie. Tymczasem Blatter wszedł do pokoju sędziowskiego z wyciągniętą łapą i słowem: "congratulations" od progu. Okazało się, że spalony był. Dokładnie trzycentymetrowy. Miałem farta, w nagrodę dostałem udział w wielkim finale. Taka jest prawda...
Michał Listkiewicz za:Wywiad Tygodnia autorstwa Adama Godlewskiego w "Tygodniku Piłka Nożna"

Vieri i Szewczenko pozdrawiają z Miami

Vieri i Szewczenko pozdrawiają z Miami
reklama

Hiszpan na testach w Piaście

Hiszpan na testach w Piaście
Fran Gonzalez to 27-letni defensywny pomocnik, który ostatnio występował w tajlandzkim Pattaya United. Wcześniej występował m.in. w rezerwach Almerii, Deportivo czy Realu Saragossa.

Listkiewicz szczerze ocenia Marciniaka

Listkiewicz szczerze ocenia Marciniaka
Sądzę, że szklany sufit już przebił. Na pewno jednak powinien popracować nad mobilizacją i koncentracją w meczach, które sędziuje w kraju. Być może miał także za dużo spotkań w minionym roku. Powiedziałem mu o tym po jednym z meczów, co skwitował stwierdzeniem: ale przecież Przesmyk prosił. Prawda jest taka, że Szymon musi dokonywać szczerej oceny, czy w danym momencie jego głowa potrzebuje bardziej derbów Krakowa, czy wyjazdu z żoną nad jezioro. Swoją drogą, święta powinna być zasada dotycząca arbitrów wracających w czwartek z zagranicznych meczów pucharowych: w weekend nie sędziują w kraju. Ewentualnie raz w miesiącu gdzieś w A-klasie, na boisku na przykład Jedności Żabieniec. Bo prowadzenie zawodów na dołach, gdzie nie wszyscy zawodnicy znają przepisy, bardzo odświeża każdego sędziego. Wszystkie powyższe uwagi, oczywiście nie zmieniają faktu, że skalą międzynarodowych osiągnięć Marciniak już przebił Ryszarda Wójcika. A przecież nie powiedział ostatniego słowa.
Michał Listkiewicz za:"Wywiad Tygodnia" autorstwa Adama Godlewskiego w "tygodniku piłka nożna"

Tak Ferdinand załatwiłby Payeta

Tak Ferdinand załatwiłby Payeta
Gdybym był szefem w West Hamie to powiedziałbym Payetowi: "Słuchaj, jeżeli nie dostanę za ciebie tego, czego chcę to będziesz tutaj siedzieć i gnić". Właśnie tak bym zrobił. Klub jest zawsze większy od piłkarza i jeżeli jest traktowany bez szacunku to trzeba się tym odpowiednio zająć. Payet to nieprawdopodobny piłkarz. Od razu przypominają się czasy Paolo Di Canio. Kibice go uwielbiają. Ta sytuacja jednak powoduje rozczarowanie i pozostawia niesmak.
Rio Ferdinand za:thesun.co.uk
reklama