reklama

Frank Lampard zakończył karierę!

Frank Lampard zakończył karierę!
Po 21 niesamowitych latach, zadecydowałem, że nadszedł czas zakończenia kariery profesjonalnego piłkarza. Mimo że otrzymałem wiele ekscytujących ofert z kraju i z zagranicy, czuję, że 38 lat to odpowiedni czas, żeby rozpocząć kolejny rozdział w moim życiu. Jestem niezwykle dumny z trofeów, które zdobyłem, z ponad 100 meczów w reprezentacji i z ponad 300 strzelonych goli. Muszę podziękować wielu osobom. Dziękuję moim rodzicom za zaszczepienie we mnie pasji do ciężkiej pracy, poświęcenia i profesjonalizmu - wartości, które towarzyszą mi we wszystkim, co robię. Zawsze będę wdzięczny za wsparcie mojej rodzinie - żonie Christinie i dwóm córkom Lunie i Isli. To, co dawałyście mi poza stadionem, zawsze było moją siłą na boisku. Kocham was mocno. Dziękuję również moim przyjaciołom i zespołowi, który zawsze był dla mnie. Dziękuję wspaniałym kolegom, trenerem, menedżerom i reszcie sztabów, z którymi miałem zaszczyt pracować. Chcę również oddać hołd wszystkim klubom, dla których grałem. Po pierwsze, West Hamowi, w którym zadebiutowałem w 1996 roku, dzięki ludziom, którzy uwierzyli we mnie w młodym wieku. Ostatnio grałem dla Manchesteru City i New York City FC. Jestem bardzo zadowolony z moich ostatnich lat gry w tych dwóch klubach i bardzo doceniam wsparcie, które otrzymałem od City Football Group i kibiców obu klubów. Oczywiście, największa część mojego serca należy do Chelsea FC, klubu, który dał mi tak wiele wspaniałych wspomnień. Nigdy nie zapomnę szansy, którą mi dali i sukcesów, które wspólnie odnieśliśmy. Jest niemożliwym podziękować z osobna każdej osobie, która pomogła mi podczas 13 lat gry w tym klubie. Mogę powiedzieć, że od momentu podpisania kontraktu do teraz i również w przyszłości będę niezmiernie wdzięczny za wszystko. Kibice Chelsea dawali mnie i moim kolegom niesamowite wsparcie. Ich pasja i głód zwycięstw powodował we mnie chęć dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze rok po roku. Nie mógłbym tego bez nich zrobić. Patrząc w przyszłość, dziękuję federacji za możliwość podwyższania moich kwalifikacji trenerskich i nie mogę się doczekać wykorzystania możliwości pozaboiskowych, jakie otwiera ta decyzja.
Frank Lampard za:facebook.com/franklampard/
reklama

Plany Cassano na przyszłość

Plany Cassano na przyszłość
Trenuję z dzieciakami. Jeśli pojawi się coś ciekawego, to chcę być gotowy i zagrać dla nowej drużyny z entuzjazmem. Jeśli nie, to zostanę niańką i agentem mojej żony.
Antonio Cassano za:corriere dello sport

Jak cenny dla Romy jest Totti

Jak cenny dla Romy jest Totti
Kiedy Totti gra meczyki treningowe, gra w piłkę ze swoim synem albo rozgrywa mecz o awans do następnej rundy pucharów, to zawsze szuka nokautującego uderzenia. Tego zagrania, którego nikt nie jest w stanie dostrzec. Kiedy mamy go na boisku, to zawsze trzeba mu podawać piłkę. Im więcej piłek dostanie, tym więcej piłek otrzymają jego koledzy.
Luciano Spalletti, trener Romy za:calciomercato.com

Gabriel Jesus jest jak... arbuz?

Gabriel Jesus jest jak... arbuz?
Nie wiem, jakim piłkarzem będzie Gabriel Jesus. Tak samo jest z arbuzem. Trzeba go otworzyć i zobaczyć, co jest w środku. Gabriel Jesus ma duży talent i jest bardzo agresywny. Chce być dobrym piłkarzem, a to bardzo pomaga. Ma swoje marzenia na temat tego, jakim piłkarzem będzie w przyszłości. Chce być kimś w futbolowym świecie, a my pomożemy mu to osiągnąć.
Pep Guardiola za:dailymail.co.uk
reklama

UEFA płaci polskim klubom

UEFA płaci polskim klubom
UEFA opublikowała listę wypłat dla klubów z tytułu rekompensaty za udział zawodników w eliminacjach i turnieju EURO 2016. Polskie kluby dostaną od UEFY ponad 2 miliony euro. Najwięcej zarobią Legia, Lech i Lechia.

Kozackie podanie Tottiego do Dzeko

Francesco Totti wciąż gra ze swobodą i wyobraźnią godną wschodzącej gwiazdy futbolu! :)

Higuain porównał Juve i Real

Higuain porównał Juve i Real
Juve jest jak Real Madryt, ponieważ w obu miejscach uczą cię wygrywać. Różnica jest taka, że tutaj w Turynie kibice nie wygwizdują swoich piłkarzy, to nie należy do ich kultury. Nie są tak wymagający jak kibice na Santiago Bernabeu.
Gonzalo Higuain za:onda cero
reklama