reklama

Wenger potwierdza obserwację Mbappe

Kylian Mbappe nie jest kopią Thierry'ego Henry'ego, ale ma podobny talent i umiejętności. Ma potencjał, a jeśli za tym pójdą motywacja i inteligencja jak u Thierry'ego, to może zostać bardzo obiecującym piłkarzem. Wszystko wyjaśni się w ciągu 2-3 lat. Znamy go i obserwujemy, rozwija się bardzo dobrze. W zeszłym roku przedłużył kontrakt z Monaco i to oni zadecydują o jego przyszłości. To może być drugi Thierry Henry.
Arsene Wenger za:independent.co.uk
reklama

Mioduski stawia warunki Leśnodorskiemu

Mioduski stawia warunki Leśnodorskiemu
Kwestie sporne są dwie. I od razu zaznaczam: są one dla mnie kluczowe, a z punktu widzenia Legii i jej dobra, fundamentalne, dlatego na pewno od nich nie odstąpię. Po pierwsze nie zgadzam się i nigdy na to nie pozwolę, by moi wspólnicy wykupili mnie za pieniądze tego klubu. Nie po to budowałem wartość Legii, by teraz pozwolić ją finansowo niszczyć. Oczywiście, ta zasada dotyczy także mnie. Druga sporna kwestia to odpowiedzialność obecnego zarządu. Nie zgadzam się, aby w momencie wygrania przeze mnie licytacji, został on zwolniony z odpowiedzialności za wszystkie dotychczasowe działania. W każdej normalnej spółce taka odpowiedzialność za działanie na szkodę spółki obowiązuje. Nie wiem, czego się obawiają i dlaczego zerwali negocjacje [Maciej Wandzel i Bogusław Leśnodorski], skoro według nich Legia jest tak dobrze zarządzana
Dariusz Mioduski za:legia.sport.pl

22. urodziny Karola Linettego

22. urodziny Karola Linettego

Klopp odpowiedział Mourinho

Klopp odpowiedział Mourinho
Nie mam pojęcia, czy sędziowie traktują mnie inaczej, tak jak twierdzi Mourinho. Myślę, że wszystko zależy od arbitra technicznego. Wszyscy wiemy, na co możemy sobie pozwolić. Może miałem szczęście, że sędzia powiedział, że mi odpuści, bo lubi moje emocje. Nie słyszałem niczego podobnego wcześniej. Piłka nożna to gra emocji i wyłączenie ich nie jest proste. Wszyscy z tym walczymy - nie tylko ja i Jose Mourinho, ale także Arsene Wenger i inni ludzie. Moje reakcje były jeszcze gorsze, gdy byłem młodszy. Teraz się już poprawiłem. Nie mam więc pojęcia, dlaczego Mourinho wciąż o mnie mówi.
Jurgen Klopp za:mirror.co.uk
reklama

Piłkarz idealny według Arjena Robbena

Piłkarz idealny według Arjena Robbena
Jakie cechy miałby mój idealny piłkarz? Grę z pierwszej piłki jak u Leo Messiego, który potrafi zgubić obrońcę jednym dotknięciem piłki. Podania jak u Xabiego Alonso, który wykonuje je bardzo szybko zdobywając przestrzeń dla kolegów z drużyny. Wykończenie akcji jak u Roberta Lewandowskiego, któremu wystarczy jedna okazja do strzelenia gola. Odbiór jak u Arturo Vidala, który sprawia kłopoty rywalom swoją agresywną grą. Grę głową jak u Jerome'a Boatenga, który jest wysoki, ale oprócz tego wykorzystuje swoją siłę do wyskoków. Siłę jak u Cristiano Ronaldo, który jest w stanie zrobić wszystko: wyskoczyć, ruszyć sprintem, oddać mocny strzał. Szybkość jak u Francka Ribery'ego, który jest szybki zarówno z piłką, jak i bez niej. Piłkarską inteligencję jak u Philippa Lahma, który bardzo dobrze czyta grę i może grać na wielu pozycjach. Siłę charakteru jak u Thomasa Mullera, który wie, jak radzić sobie z presją w ważnych meczach. Umiejętności przywódcze jak u Johna Terry'ego, którego wyróżnia poświęcenie dla drużyny.
Arjen Robben za:bleacher report

Egipt świętuje awans do finału PNA

Egipt pokonał w rzutach karnych Burkina Faso i zameldował się w finale Pucharu Narodów Afryki. Dziś poznamy drugiego finalistę. Będzie to ktoś z pary Ghana-Kamerun.
źródło:youtube.com

Niesamowita wymiana Sergio Ramosa

Po ostatnim meczu Realu Sociedad z Realem Madryt doszło do bardzo nietypowej sytuacji. Na trybunach znajdował się kibic z transparentem skierowanym do Sergio Ramosa: "Sergio, jeśli dasz mi swoją koszulkę, odwdzięczę się opakowaniem wieprzowiny w smalcu". Obrońca Realu przystał na propozycję i odszedł spod trybuny z paczką mięsa.
za:101greatgoals.com
reklama