Nowe korki Sebastiana Mili

Polska zajmie historyczne miejsce!

Po kwietniowej aktualizacji Rankingu FIFA, reprezentacja Polski awansuje o jedną pozycję i zajmie 11. miejsce. Będzie to najwyższa lokata biało-czerwonych w historii. Podopieczni Adama Nawałki w marcu wygrali 2-1 z Czarnogórą, dzięki czemu zgromadzą łącznie 1183 punkty i w klasyfikacji wyprzedzą Urugwaj, który przegrał swój mecz eliminacyjny z Peru 1-2 i z 9. pozycji spadnie za Polskę. Przed reprezentacją Polski pozostaną Szwajcarzy, którzy z 1212 punktami awansują na 10. pozycję. Drogę do czołowej "10" rankingu FIFA zamknęła Polsce reprezentacja Hiszpanii, która pokonała Francję w meczu towarzyskim 2-0. Gdyby podopieczni Julena Lopeteguiego zremisowali lub przegrali z ekipą Trójkolorowych, wtedy spadliby w rankingu za Polaków, dając im tym samym miejsce w TOP 10 rankingu. Nowym liderem rankingu zostanie z kolei reprezentacja Brazylii, która dzięki wybitnej formie wróci na pozycję lidera po raz pierwszy od 2010 roku. Najnowsze notowanie z uaktualnionymi pozycjami zostanie opublikowane 9 kwietnia.
za:sport.pl

Brazylia awansowała na MŚ 2018!

Na 15 miesięcy przed mundialem Brazylia zdobyła już 33 punkty w kwalifikacjach, czym matematycznie zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Świata w Rosji, jako pierwsza drużyna na świecie. Gratulacje!

Ładna podcinka Marcelo na 3-0!

Brazylia ostatecznie pokonuje Paragwaj 3-0, a ostatniego gola spotkania zdobywa Marcelo, który w efektowny sposób wykorzystuje podanie Paulinho!

Piękny solowy rajd i gol Neymara!

Co za akcja gwiazdora Barcelony! Piłka trafiła do Neymara jeszcze na połowie Brazylii i piłkarz pognał z nią na bramkę Paragwaju, efektownie mijając dwóch rywali. Przy strzale piłka jeszcze otarła się od nóg jednego z defensorów, czym doszczętnie zmyliła golkipera. 2-0!

Ładny gol Coutinho z dystansu

Philippe Coutinho rozegrał dwójkową akcję z Paulinho, po czym zdecydował się na strzał zza pola karnego i wpadło! Brazylia w 34. minucie meczu wyszła na prowadzenie z Paragwajem!

Zmarnowany rzut karny Alexisa

W końcówce meczu Chile z Wenezuelą Alexis Sanchez mógł podwyższyć prowadzenie na 4-1, jednak golkiper gości dobrze wyczuł jego strzał i ostatecznie zakończyło się na wyniku 3-1!