reklama

FIFA ma plan na MŚ 2026

FIFA ma plan na MŚ 2026
FIFA przedstawiła dzisiaj finalną propozycję podziału miejsc dla poszczególnych federacji piłkarskich na Mistrzostwach Świata w 2026 roku. W turnieju ma wziąć udział 48 państw. Podstawową różnicą ma być przyznanie pewnego miejsca reprezentacji z regionu Oceanii (obecnie musi rozgrywać mecz w barażach interkontynentalnych z piątym zespołem Ameryki Płd.). Gospodarz turnieju będzie miał natomiast zapewniony automatyczny udział i zajmie jedno z dostępnych miejsc swojej federacji. Jak przedstawia się podział miejsc gwarantujących bezpośredni udział w Mundialu? Europa dostanie 16 miejsc, Afryka - 9, Azja - 8, Ameryka Południowa - 6, Ameryka Północa, Centralna i Karaiby - 6, Oceania - 1. Dodatkowo, zostanie rozegrany turniej barażowy w kraju gospodarza turnieju. W tym turnieju weźmie udział sześć zespołów, które powalczą o dwa ostatnie miejsca na Mundialu. Propozycja FIFY musi zostać ratyfikowana 9 maja bieżącego roku w Manamie (stolica Bahrajnu).
za:goal.com
reklama

Beenhakker o kryzysie Holandii

Beenhakker o kryzysie Holandii
To kwestia utalentowanego pokolenia. Mieliśmy znakomitych piłkarzy osiem, dziesięć lat temu. Bardzo długo grali na wysokim poziomie, ale w pewnym momencie musieli przestać występować w kadrze. Nie mieliśmy odpowiednich następców. Czasami jest tak, że nie rodzi się nikt z tym darem. Pewien rocznik może mieć kilku graczy międzynarodowego formatu, a następne pięć żadnego. My trafiliśmy właśnie na taką lukę. Mamy tylko jedno wyjście: zaczekać. Mamy wielu niesamowicie zdolnych chłopców między 16. a 18. rokiem życia. To zbyt wcześnie, by pociągnęli za sobą drużynę narodową. Muszą dojrzeć. Stanie się to zapewne nie wcześniej niż w wieku 24 lat.
Leo Beenhakker za:sport.tvp.pl

Legia robi sobie jaja z popiersia CR7

Legia robi sobie jaja z popiersia CR7

Urodziny Ramosa na Bernabeu

No i jest też filmik z dzisiejszego małego świętowania urodzin Sergio Ramosa na stadionie Realu.
źródło:youtube.com
reklama

Tak Ramos zniszczył prezent od CR7

Omar Momani jak zwykle w najwyższej formie!
źródło:youtube.com

Real ma zamiar 'olać' Pique

Real ma zamiar 'olać' Pique
Włodarze Realu Madryt przez moment rozważali podanie do sądu Gerarda Pique za jego ostatnie wypowiedzi na temat madryckiego klubu, ale ostatecznie jest raczej pewne, że tego nie zrobią. Jak powiedzieli niektórzy członkowie zarządu Realu: 'Nie chcemy robić Pique reklamy i wchodzić w jego gierki'. Są przekonani, że to część jego strategii przygotowującej grunt pod 'El Clasico', które zostanie rozegrane w drugiej połowie kwietnia.
za:Marca

Tak Ramos świętuje swoje urodziny

Jak najlepiej świętować urodziny? No jasne, że w gronie najbliższych! Sergio Ramos dobrze o tym wie. :)
źródło:youtube.com
reklama