reklama

"Kowal" po opuszczeniu Polsatu

Polsat ma prawo zrobić ze mną co uważa, ja mam prawo mieć swoje zdanie, na tym polega wolność słowa. Ręce mi opadają, gdy patrzę na moją córkę, która zna trzy języki, kończy uniwersytet i nie ma w Polsce przyszłości, bo nie jest jakimś Misiewiczem i musi wyjeżdżać do Sewilli. I nie chodzi tylko o moją córkę, ale też znajomych. Prawie całe życie spędziłem na Bródnie i widzę, co się dzieje, jak ludzie boją się o pracę, bo zmienia się władza. To nie jest normalne. Zawsze będę stawał w obronie mojej rodziny, moich przyjaciół.
Wojciech Kowalczyk za:futbolfejs.pl
reklama

Problem Zielińskiego w rep. Polski

Problem Zielińskiego w rep. Polski
Papiery na granie to Piotr ma. Nawet na duże granie. Tyle że jego sytuacja przypomina tę z wczesnego etapu Lewandowskiego w kadrze, którego powszechnie krytykowano za różnicę w jakości występów dla Borussii Dortmund i reprezentacji Polski. Pojawiały się nawet głosy, że nie umie bądź nie chce w drużynie narodowej dawać z siebie tyle, ile w Bundeslidze. Zieliński potyka się o tę samą rafę, bo w Napoli ma lepsze towarzystwo niż w zespole Adama Nawałki. Nie oszukujmy się, wokół niego w klubie są tacy grajcarzy, tak starzy wyjadacze, że nasz młody rodak nie bierze odpowiedzialności za grę. Bo nie musi. Może skoncentrować się na spijaniu śmietanki. Natomiast w kadrze nie może schować się za plecami Krzyśka Mączyńskiego, nie jest tym drugim, tylko ma pierwszoplanową rolę, a w każdym razie wszyscy oczekują, że będzie ją odgrywał. I tu powstaje problem, bo jeszcze nie jest przygotowany do samodzielnego kierowania drugą linią. Zielu ma kłopot z wypośrodkowaniem gry ofensywnej i defensywnej, to znaczy w destrukcji jest o wiele słabszy. A skończyły się czasy, kiedy facet wyłączy się z gry, stanie i poczeka na podanie z własnej obrony. Piotr to już kawał piłkarza w sensie wyszkolenia technicznego, natomiast na jego taktyczną dojrzałość musimy jeszcze poczekać. Możemy sobie na to pozwolić, bo to wciąż młody zawodnik. Z ferowaniem ostatecznych wyroków w jego kwestii wstrzymałbym się do czasu po mundialu w Rosji. Gdzie - jak wszystko wskazuje - na 90 procent zagramy.
Maciej Terlecki za:pilkanozna.pl

Dani Alves i piłkarski Wolverine

Dani Alves i piłkarski Wolverine
"Gracias brother por el regalo, lo guardaré con mucho cariño" #ilovethisgame #art🎨 #goocrazyrocks💣 @danialves23
źródło:instagram.com

Boniek złożył życzenia Lacie

Boniek złożył życzenia Lacie
reklama

Guardiola szczerze o swojej drużynie

Guardiola szczerze o swojej drużynie
W przyszłości będę lepszy - zdecydowanie. Ten sezon jest dla mnie wielką lekcją. Walczymy o wiele pięknych rzeczy i awans do Ligi Mistrzów byłby ogromnym sukcesem. Musimy być jednak ze sobą szczerzy. Jeszcze nie jesteśmy na tyle dobrzy, żeby walczyć o mistrzostwo.
Pep Guardiola za:bbc.com

Julian Weigl jest jak Busquets

Julian Weigl jest jak Busquets
Busi jest najlepszy na świecie na swojej pozycji. Muszę jednak przyznać, że Julian jest do niego bardzo podobny.
Marc Bartra za:squawka news

Gole Grzegorza Laty na MŚ w 1974 roku

Dzisiaj legendarny snajper Stali Mielec oraz reprezentacji Polski Grzegorz Lato świętuje 67. urodziny. Z tej okazji warto przypomnieć jedno z największych osiągnięć w karierze legendy - zdobycie korony króla strzelców na mundialu w 1974 roku. Sto lat!
źródło:youtube.com
reklama