reklama

Legendarny finał LM w Stambule

Tego dnia, dokładnie 12 lat temu, miał miejsce jeden z najbardziej niesamowitych finałów Ligi Mistrzów w historii. AC Milan do przerwy prowadził z Liverpoolem 3-0, później Liverpool wyrównał i doprowadził do dogrywki, a w niej brylował już tylko jeden człowiek - Jerzy Dudek! Polak najpierw cudownie zatrzymał Andrija Szewczenkę, a później w serii rzutów karnych wykonał swój słynny "Dudek Dance" i dał Liverpoolowi zwycięstwo! Najlepszy finał w historii LM?
źródło:youtube.com
reklama

Kluivert na liście życzeń Mourinho?

Kluivert na liście życzeń Mourinho?

Mourinho jest dopiero w połowie

Mourinho jest dopiero w połowie
Miałem wielkie szczęście, patrząc na to, w jaki sposób rozwijała się moja kariera. Grałem w hiszpańskich debrach, we włoskich derbach, w portugalskich derbach, w angielskich derbach, w finałach krajowych pucharów w każdym z tych państw, walczyłem o najwyższe tytuły, to było niesamowite życiowe doświadczenie. Jeśli miałbym kończyć karierę jutro, powinienem być bardziej niż szczęśliwy z doświadczenia, jakie zdobyłem, ale problemem jest fakt, że jestem dopiero gdzieś na półmetku. Przede mną jeszcze co najmniej 15 lat.
Jose Mourinho za:BT Sport

Griezmann zdezorientował Atletico

Griezmann zdezorientował Atletico
W Atletico Madryt panuje coraz większe napięcie i zamieszanie spowodowane postawą Antoine'a Griezmanna. Francuz dał ostatnimi deklaracjami do zrozumienia, że jego odejście z klubu jest dość prawdopodobne. Z drugiej strony, hiszpańskie media podkreślają, że Francuz nie pożegnał się z kolegami z zespołu. To mogłoby oznaczać, że napastnik zostanie jednak w Madrycie na kolejny sezon. Inni zawodnicy Atletico są coraz bardziej zdezorientowani jego zachowaniem i nie wiedzą tak naprawdę, jakie są plany Griezmanna. Mają nadzieję, że jeśli naprawdę będzie chciał odejść, to wyjaśni im wszystko, pożegna się i nie będzie uciekał przez 'tylne drzwi'.
za:Marca
reklama

Odpowiedź Mourinho do hejterów

Kolejni piłkarze odchodzą z Man City

Kolejni piłkarze odchodzą z Man City
Kilka dni temu Manchester City ogłosił odejście z klubu Pablo Zabalety, jednak dziś w zespole rozpoczęło się prawdziwe "wietrzenie" szatni. Klub postanowił zakończyć współpracę z doświadczonymi zawodnikami i w oddzielnych komunikatach poinformował, iż po zakończeniu obecnego sezonu z drużyny odejdą Gael Clichy, Jesus Navas, Bacary Sagna oraz Willy Caballero. Każdy z tych zawodników miał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2017 roku, więc z początkiem lipca staną się oni wolnymi zawodnikami.
za:mancity.com

Koniec wielkich transferów do Chin?

Koniec wielkich transferów do Chin?
Chiński Związek Piłki Nożnej postanowił przeciwdziałać napływowi europejskich gwiazd do krajowej ligi i zmusić kluby do rozsądniejszego zarządzania wydatkami. W tym celu od najbliższego okienka transferowego w życie wejdzie nowy przepis regulujący wydatki na transfery. Gdy klub będzie decydował się na wykupienie zawodnika za konkretną sumę pieniędzy, taką samą kwotę będzie musiał przeznaczyć na rzecz szkolenia młodzieży. Takie działanie ma na celu ograniczenie ściągania do chińskiej Super League zawodników za zawrotne kwoty oraz napędzenie rozwoju szkolenia młodzieży. Powyższa zmiana jest konsekwencją poprzednich decyzji Chińskiego Związku Piłki Nożnej. Wcześniej wprowadzono już limit maksymalnie 3 obcokrajowców w meczowej kadrze każdej z drużyn. Dodatkowo od nowego sezonu liczba chińskich piłkarzy poniżej 23 lat ma być równa liczbie obcokrajowców.
za:Daily Mail
reklama