reklama

De Rossi żałuje Juventusu

De Rossi żałuje Juventusu
Co ja myślę o Włochach, którzy nie kibicowali Juventusowi w finale LM? To nieładny włoski zwyczaj i byłoby tak, gdyby w finale zagrała jakaś inna włoska drużyna. Fakt, że to jest zawsze Juventus wzmaga nienawiść, choć nieładnie tak to nazywać, bo oni zawsze wygrywają. Kiedy byłem chłopcem, to poszedłem zobaczyć finał Ajax-Juventus i kibicowałem Ajaxowi. Teraz nie mógłbym tego zrobić, bo jestem przyjacielem tych chłopaków. Po zakończeniu meczu w Cardiff widziałem moich przyjaciół, takich jak Buffon, ze łzami w oczach. Oni zasługiwali na wygranie tego meczu i całych rozgrywek. Było i jest mi smutno z ich powodu. Po tym meczu rozmawiałem z Buffonem tylko przez 2 minuty. On i inni rozmawiali ostatnio z tysiącami osób na temat tego meczu i musieli przywoływać nieprzyjemne chwile. Nie chciałem go zamęczać.
Daniele De Rossi za:corriere dello sport
reklama

Szokujący wynik reprezentacji Ukrainy

Szokujący wynik reprezentacji Ukrainy

Mbappe docenia Buffona

Mbappe docenia Buffona
Najsilniejszy piłkarz przeciwko któremu grałem? Gianluigi Buffon.
Kylian Mbappe za:Eurosport

Gwiazdy piłkarskie w młodości

Gwiazdy piłkarskie w młodości
Jesteście w stanie rozpoznać wszystkich? :D
reklama

Ładny gest Rashforda i Lingarda

Ładny gest Rashforda i Lingarda
Piłkarze United odwiedzili w szpitalu dzieci poszkodowane w zamachu terrorystycznym w Manchesterze. Wielkie brawa za inicjatywę!

XI najlepszych piłkarzy U-23 z Serie A

Gianluigi Donnarumma (1999) - Milan
UEFA opublikowała listę najlepszych piłkarzy urodzonych w roczniku 1994 i młodszych, którzy grają w Serie A. Niestety zabrakło w niej miejsca dla Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika...

Jak ważna jest taktyka w Serie A

Jak ważna jest taktyka w Serie A
Bez dwóch zdań w lidze włoskiej wszystko kręci się wokół taktyki. Ćwiczymy różne warianty rozpoczęcia meczu ze środkowej linii czy rzutów z autu. Tym właśnie różnią się Włochy. Wydaje się, że to malutka część gry, a jednak takie detale mogą zapewnić ci zwycięstwo. Wszystko musi mieć swój plan i porządek. Najwięcej uwagi poświęcamy poruszaniu się bez piłki i ustawianiu na boisku. Rozegranie autów? Każdy zawodnik musi być czujny, bo to jeden z naszych szyfrów i wtedy ustawiamy się pod konkretne rozegranie. Same auty rozgrywamy na sześć sposobów. Koledzy muszą obserwować, jak chwycę piłkę i jak ją ustawię.
Bartosz Bereszyński za:Przegląd Sportowy
reklama