reklama

Morata nie chce, by James odchodził

Morata nie chce, by James odchodził
Kto wie, być może w przyszłym sezonie dalej będziemy kumplami z jednej drużyny. Mam nadzieję, że James nie odejdzie, ponieważ naprawdę go lubię. To świetny piłkarz.
Alvaro Morata za:Tele 5
reklama

Szalone zadanie Neymara u J. Kimmela

Neymar wziął udział w amerykańskim programie "Jimmy Kimmel's Live!" i poddano go dość nietypowej próbie - Brazylijczyk musiał pokonać bramkarza strzegącego bramki po drugiej stronie Hollywood Boulevard. Nic trudnego? Ok, ale warto dodać, że Neymar oraz bramkarz stali... na dachach dwóch różnych budynków. Działo się! :D
źródło:youtube.com

Ederson najdroższy i nie najdroższy

Ederson najdroższy i nie najdroższy
Jeśli kwotę transferu Edersona liczy się w funtach, jest on najdroższym bramkarzem w historii futbolu. Jeśli jednak patrzeć na kwoty wyrażone w euro, droższy jest Gianluigi Buffon!

Czeski napastnik na celowniku Legii!

Czeski napastnik na celowniku Legii!
Jak podaje "Super Express", 19-krotny reprezentant Czech, Tomáš Pekhart, znalazł się na celowniku Legii Warszawa. 28-letni snajper grający obecnie w AEK Ateny z końcem czerwca stanie się wolnym zawodnikiem, więc jego transfer nie kosztowałby warszawskiego klubu ani złotówki. Z przedstawicielami piłkarza miał już kontaktować się Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Legii. Czech mógłby liczyć w Warszawie na pensję w wysokości około 500 tys. € za sezon gry. W obecnym sezonie piłkarz wystąpił w 23 ligowych meczach, w których łącznie strzelił 9 bramek.
za:sport.se.pl
reklama

Kto jest najdroższym bramkarzem?

Kto jest najdroższym bramkarzem?
Angielskie media podały, że transfer Edersona z Benfiki Lizbona do Manchesteru City za 35 mln funtów jest największym transferem golkipera w historii piłki nożnej. Dotychczasowym rekordzistą był Gianluigi Buffon, za którego Juventus zapłacił Parmie 33 mln funtów. Inne źródła twierdzą, że Brazylijczyk wcale nie pobił rekordu włoskiej legendy, ponieważ według oficjalnych dokumentów Buffon kosztował Juventus 53 mln €, a Ederson "zaledwie" 40 mln €. Skąd taka rozbieżność? Wszystkiemu winne są kursy walut, a dokładniej zmiana ich notowań na przestrzeni lat. Według wyliczeń ekonomistów w 2001 roku 33 mln funtów było warte aż 53 mln €. Na przestrzeni lat europejska waluta jednak się wzmocniła i jej wartość w stosunku do funta wzrosła. Dlatego też dzisiejsze 35 mln funtów są równowartością 40 mln €. Podsumowując: Ederson jest najdroższym bramkarzem w historii piłki nożnej, ale tylko wtedy, jeśli wartości transferów będziemy przyjmować przy nominalnym kursie funta. Jeśli z kolei przyjmiemy realną wartość pieniądza, rekordzistą pozostanie Gianluigi Buffon.
za:transfermarkt.de, inf. własna

Ederson piłkarzem Manchesteru City!

Ederson piłkarzem Manchesteru City!
23-letni brazylijski bramkarz Ederson został nowym zawodnikiem Manchesteru City. Piłkarz związał się z klubem 5-letnim kontraktem, a Benfica Lizbona otrzyma za transfer 35 mln funtów (40 mln €), co jest jedną z najwyższych kwot, jakie zapłacono za bramkarza w historii piłki nożnej.
za:mancity.com, skysports.com

Messi pod wrażeniem Cristiano Ronaldo

Messi pod wrażeniem Cristiano Ronaldo
Cała sytuacja z naszą rywalizacją jest wymysłem mediów, nie naszym. My chcemy dawać z siebie jak najwięcej każdego roku i robić wszystko, by pomagać swoim drużynom. To, o czym mówi się na zewnątrz, absolutnie mnie nie interesuje. Cristiano to fenomenalny piłkarz, posiada wiele decydujących cech, które poprawia z roku na rok i właśnie dlatego jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.
Lionel Messi za:Tencent Sports
reklama