Mączyński nie był pierwszy. 6 zawodników Ekstraklasy, którzy zasilili szeregi znienawidzonego rywala

1. Bartosz Bereszyński (Lech Poznań -> Legia Warszawa)

W Poznaniu do dzisiaj nie mogą wybaczyć Bereszyńskiemu zdrady barw klubowych. Sam piłkarz przyznawał, że tuż po przeprowadzce do Warszawy nie raz dostawał wiadomości z wyzwiskami czy napisem „Judasz”. Teraz sytuacja wokół popularnego „Beresia” nieco się już uspokoiła, ale wciąż w okolice Bułgarskiej zapuszczać się nie powinien…

Tweet o Bereszyńskim

2. Kasper Hämäläinen (Lech Poznań -> LegiaWarszawa)

Rozstrzygnięcie sagi transferowej z udziałem Fina było zaskakujące nie tylko dla sympatyków z Wielkopolski, ale również dla tych ze stolicy. Media donosiły wówczas, że w centrum Warszawy zostało zniszczone auto Hämäläinena, a za każdym razem, gdy Legia pojawiała się na INEA Stadionie, wychowanek TPS Turku był niemiłosiernie wygwizdywany.

Tweet o Hamalainenie

3.Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków -> Legia Warszawa)

Najnowszy przypadek zdrady klubu i transferu do odwiecznego rywala. Mączyński jest obecnie niepomiernie wyszydzany przez fanów Białej Gwiazdy mających w pamięci jego wypowiedzi, w których to zarzekał się, że do Legii nie przejdzie. Jak widać, ulubieniec Adama Nawałki obietnicy nie dotrzymał, ponieważ we wtorek przechodził testy medyczne, a już we czwartek oficjalnie ogłoszono jego transfer do zespołu aktualnego mistrza Polski.

Niesmak pozostawiają zwłaszcza kulisy przeprowadzki Mączyńskiego, a więc zaprzeczenia samego gracza oraz dwuznaczne tweety, w których zapewniał o przywiązaniu do krakowskiej Wisły i zaprzeczał możliwości przenosin do stolicy.

Tweet Mączyńskiego

4. Maciej Szczęsny (Legia Warszawa -> Widzew Łódź -> Polonia Warszawa)

Cofamy się w przeszłość i przypominamy osobę kontrowersyjnego Macieja Szczęsnego. Golkiper Legii Warszawa swego czasu zdecydował się na przeprowadzkę do Łodzi, a dokładniej do Widzewa. Decyzja bramkarza została przyjęta w stolicy bardzo wrogo, jednak sam Szczęsny, dzięki swojemu specyficznemu sposobowi bycia, poważniejszych „konsekwencji” ze strony kibiców Wojskowych nie uświadczył.

Tweet o Szczęsnym

Po zakończeniu przygody z Widzewem Szczęsny reprezentował jeszcze barwy Polonii Warszawa i Wisły Kraków, czyli dwóch klubów, których sympatycy również za bardzo nie przepadają za Legią…

5. Marek Citko (Widzew Łódź -> Legia Warszawa)

Swego czasu Citko był na szczycie, gdy razem z Widzewem Łódź grał w Lidze Mistrzów i nawet zdobywał bramki w tych elitarnych rozgrywkach. Młodemu napastnikowi marzył się wtedy transfer do wielkiego klubu, jednak oferty zza granicy albo mu nie odpowiadały, albo… po prostu ich brakowało. Ostatecznie, na nieszczęście dla kibiców RTS-u,wychowanek Włókniarza Białystok trafił do Legii Warszawa. Za każdym razem, gdy Citko wracał potem do Łodzi, był niewyobrażalnie wygwizdywany i lżony.

6. Dariusz Dziekanowski (Gwardia Warszawa -> Widzew Łódź -> LegiaWarszawa)

Na sam koniec bardzo dziwny i poplątany transferowy los Dariusza Dziekanowskiego. W 1983 roku młody napastnik był prawdziwą gwiazdą Gwardii Warszawa, dla której zdobywał bramkę za bramką. Z okazji pozyskania utalentowanego snajpera szybko skorzystał więc Widzew, który sprowadził go za kilka milionów złotych.

Tweet o Dziekanowskim

W Łodzi popularny „Dziekan” nie zatracił imponującej skuteczności, a mimo to po niecałych dwóch latach zdecydował się naodejście do Legii. W stołecznym zespole ponownie był jednym z najlepszych ligowych snajperów, ale jego przywiązanie do Wojskowych nie przeszkodziło mu na koniec kariery związać się z… Polonią Warszawa.

Autor: Jakub Droździoł(Nasz Futbol)

reklama

Crystal Palace chce wypożyczyć mistrza kraju.

Frank De Boer dopiero objął Crystal Palace, a już szuka potencjalnych wzmocnień na rynku transferowym. I to nie byle gdzie. Młody piłkarz Chelsea prawdopodobnie zasili szeregi ekipę Orłów na zasadzie rocznego wypożyczenia.
Czytaj więcej...

Neymar nie wyklucza żadnego kierunku

Neymar nie wyklucza żadnego kierunku
Kto wie, co wydarzy się jutro? Na chwilę obecną jestem bardzo szczęśliwy i dobrze wkomponowany w drużynę. Ale w świecie piłki nożnej może się wydarzyć wszystko, kto wie. Czy mógłbym trafić do Manchesteru United? Tak... podobnie jak do Eibar.
Neymar za:goal.com

Lech zamienia Polaków na obcokrajowców

Lech zamienia Polaków na obcokrajowców
reklama

Transfery Milanu tego lata

Transfery Milanu tego lata

Przebudowany skład Milanu 2017/18

PRzebudowany skład Milanu 2017/18
Dzięki zastrzykowi gotówki od nowych właścicieli klubu, AC Milan wziął się na poważnie za odbudowę klubowej potęgi. Już dziś skład Rossonerich wygląda imponująco, a okienko transferowe dopiero się zaczęło. Zobaczcie, jak może wyglądać podstawowa "jedenastka" Milanu na sezon 2017/18!

Podejście Pereza do transferów

Podejście Pereza do transferów
W 2002 roku wziąłem udział w meczu Realu Madryt kontra "Reszta Świata" z okazji stulecia klubu. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem Kakę, który był wschodzącą gwiazdą w Brazylii i późniejszym zdobywcą "Złotej Piłki". Zagrał fantastyczne 20 minut i powiedziałem Perezowi, że jest do wyciągnięcia z Sao Paulo za 12 mln €, a że w ciągu kilku najbliższych lat jego wartość wzrośnie do 60 mln €. Prezes odpowiedział mi wtedy: - Nie przejmuj się, ściągniemy go, jak już będzie kosztował 60 mln €.
Jorge Valdano, były dyrektor sportowy Realu Madryt za:elbernabeu.com
reklama