reklama

"Lewy": James musi zasłużyć na wolne

Jeśli James będzie chciał wykonywać rzuty wolne, będzie musiał pokazać coś specjalnego! (śmiech)
Robert Lewandowski za:Bild
reklama

T. Silva lajkuje posty o Neymarze w PSG

T. Silva lajkuje posty o Neymarze w PSG
Jeden z piłkarskich profili na Instagramie wrzucił grafikę z "brazylijskim" PSG po dołączeniu do klubu Neymara, a ze swojego oficjalnego profilu polajkował to Thiago Silva. Myślicie, że coś z tego będzie? ;)

"Lewy" cieszy się z decyzji Aubameyanga

Cieszę się, że Aubameyang zostaje w Niemczech. To dobre dla całej Bundesligi, ale też dobre dla nas. Kiedy zdobyliśmy mistrzostwo kilka kolejek przed końcem sezonu, brakowało nam presji ze strony rywali. Pozostanie Auby oznacza, że rywalizacja i presja będą większe.
Robert Lewandowski za:Bild

VfB podziękowało Arminii... piwem

VfB podziękowało Arminii... piwem
reklama

Oświadczenie Monaco w sprawie Mbappe

Oświadczenie Monaco w sprawie Mbappe
AS Monaco opublikowało na swojej stronie internetowej oficjalne oświadczenie na temat nielegalnych prób kontaktowania się przedstawicieli różnych klubów piłkarskich z Kylianem Mbappe i jego otoczeniem oraz wezwało instytucje zajmujące się prawem piłkarskim do zainteresowania tą sytuacją. W treści oświadczenia możemy przeczytać: "AS Monaco z przykrością stwierdza, że 'liczące się' europejskie kluby wielokrotnie kontaktowały się z Kylianem Mbappe (i jego otoczeniem) bez otrzymania pozwolenia. AS Monaco zamierza przypomnieć tym klubom, iż takie działania są sprzeczne z art. 211 Przepisów Administracyjnych Francuskiej Federacji Piłkarskiej i art. 18.3 Przepisów dotyczących statusu i transferów piłkarzy FIFA. Uznając taką sytuację za niedopuszczalną, AS Monaco zwraca się z prośbą do władz Francuskiej Federacji Piłkarskiej oraz FIFA by rozpoczęły postępowania dyscyplinarne przeciwko łamiącym przepisy klubom." AS Monaco nie podało w oficjalnym komunikacie nazw klubów zamieszanych w nielegalne działania, jednak zdaniem angielskich mediów chodzi o PSG oraz Manchester City.
za:asmonaco.com, BBC

Xavi zdiagnozował problem La Masii

Xavi zdiagnozował problem La Masii
Uważam, że Barcelona nieco zaspała i wpadła w samozadowolenie. Jestem przekonany, że ludzie sobie myślą: "Puyol, Iniesta, Messi, Valdes, Pique, Pedro i Busquets awansowali do pierwszej drużyny. Wszystko idzie dobrze. Na pewno każdego roku akademia będzie produkować kolejnych dwóch czy więcej piłkarzy tego pokroju." Ale to tak nie wygląda, nie działa w ten sposób. Ja nauczyłem się gry w La Masii, nie w pierwszej drużynie. Najpierw był Infantil, potem drużyna Cadete, aż w końcu Juvenil, gdzie za trenera miałem Joana Vilę, bardzo wymagającego człowieka, jednak w dobrym słowa znaczeniu. Wymagał pomysłów gry, techniki, taktyki, teorii, praktyki. Jednym słowem - wszystkiego... Vila dał mi mistrzowską szkołę życia. Trenerzy pracujący w akademii muszą rozwijać piłkarzy, muszą uczyć ich sztuki futbolu. Wygrywanie młodzieżowych rozgrywek się nie liczy. Piłkarzy w tym wieku trzeba odpowiednio uformować. Jeśli przy okazji wygrywasz, to świetnie, ale to nie jest cel.
Xavi za:espnfc.com

Liverpool spróbuje ściągnąć Muellera?

Liverpool spróbuje ściągnąć Muellera?
Jak podają hiszpańskie media, Juergen Klopp poważnie zastanawia się nad transferem Thomasa Muellera do Liverpoolu. Co prawda wychowanek Bayernu od kilku lat jest jedną z ważniejszych postaci w drużynie mistrza Niemiec, jednak w ostatnim sezonie z powodu słabszej formy spędził dużo czasu na ławce rezerwowych. Co więcej, w letnim okienku do drużyny Carlo Ancelottiego trafił James Rodriguez, co jeszcze bardziej zwiększy konkurencję w ataku "Bawarczyków" i sprawi, że walka o podstawową jedenastkę w sezonie 2017/18 będzie jeszcze cięższa. Ta sytuacja może być więc bodźcem do odejścia 27-latka, zwłaszcza że Liverpool oferuje za piłkarza aż 64 mln €, co po słabszym sezonie w jego wykonaniu może przekonać włodarzy Bayernu do sprzedaży. Angielskie media twierdzą, że ściągnięciem Muellera jest zainteresowany również Arsenal.
za:fichajes.net
reklama