reklama

Totti szykuje się do roli trenera

Totti szykuje się do roli trenera
Totti już zaczął ruszać moje klocki na taktycznej tablicy. Zapytałem się go, czy chce mnie zastąpić na stanowisku trenera pierwszej drużyny (śmiech). Tak poza wszystkim, to często rozmawiamy i on też chce grać systemem 4-3-3. Kontynuuję więc grę w tym systemie, skoro Francesco mi tak powiedział... Dobrze, że Francesco zaczął się rozwijać w ten sposób. Sam zobaczy, czego tak naprawdę chce. Na razie powiedziałem mu: 'Ruszaj mniej tymi klockami na tablicy, bo futbol jest dynamiczny, a nie statyczny".
Eusebio Di Francesco, trener Romy za:calciomercato.com
reklama

XI Zagłębia na mecz z Wisłą Płock

XI Zagłębia na mecz z Wisłą Płock

Dlatego Zidane nie trafił do Manchesteru United

Dlatego Zidane nie trafił do Manchesteru United
Alex Ferguson zrezygnował z pozyskania Zinedine'a Zidane'a, ponieważ grał na tej samej pozycji co Cantona i uznał, że ten transfer może zdenerwować Erica. Z perspektywy czasu żałuję tej decyzji, ponieważ Cantona zakończył karierę rok później, a Zidane był młodszy i grał dalej.
Martin Edwards, były prezes Man Utd za:BBC Radio 5 Live

Czego Marcelo nauczył się od dziadka

Czego Marcelo nauczył się od dziadka
Kiedy jako dzieciak zobaczyłem Romario wymachującego flagą Brazylii z samolotu po zdobyciu mistrzostwa świata w 1994 roku, to poczułem, że serce eksploduje mi z nadmiaru dumy. Pomyślałem: 'Mój Boże, pewnego dnia muszę zrobić to samo!'. Oczywiście to było śmieszne marzenie z wielu powodów. Po pierwsze, jest 200 milionów ludzi w Brazylii i wszyscy chcą być piłkarzami (nawet starzy ludzie). Po drugie, wtedy nie byłem nawet prawdziwym piłkarzem. Grałem jedynie w 5-osobowej drużynie futsalowej. Podróż do jakiegoś klubu piłkarskiego nie była zbyt realistyczną wizją dla mojej rodziny. Może ludzie w Ameryce albo w Europie tego nie zrozumieją, ale benzyna w Brazylii, zwłaszcza w czasach mojego dzieciństwa, była bardzo droga. Na szczęście mój dziadek był gotowy do wszelkich poświęceń dla mnie. On jest najważniejszą osobą w mojej karierze. Jeśli chcesz go sobie wyobrazić, to cóż... To była osobowość. Zawsze miał parę bajeranckich okularów przeciwsłonecznych i miał swoje specjalne powiedzenie. Mówił je zawsze, kiedy przebywał pośród swoich przyjaciół. Mówił tak: 'Hej, patrzcie na mnie. Nie mam ani jednego dolara w mojej kieszeni, ale i tak jestem szczęśliwy jak skur**syn!'. Będę się starać zrobić wszystko co w mojej mocy, aby postawić najcenniejsze złote trofeum w witrynie mojego dziadka. A jeśli mi się nie uda, to co powiem? Wciąż będę tym samym Marcelo, szczęśliwym jak skur**syn!.
Marcelo za:the players tribune
reklama

XI Wisły Płock na mecz z Zagłębiem

XI Wisły Płock na mecz z Zagłębiem

"Chrzest" i pseudonim Mbappe w PSG

Do Internetu trafiło nagranie, na którym widać jak przebiegał "chrzest" Kyliana Mbappe w PSG - młody napastnik zaśpiewał przed całą drużyną piosenkę. Najciekawsze jednak jest przezwisko, jakie otrzymał Mbappe od nowych kolegów. Wołają na niego "Donatello", co nawiązuje do podobieństwa 18-latka do jednej z postaci z "Wojowniczych Żółwi Ninja" :D
źródło:youtube.com

Real Madryt przedłuży kontrakt z Isco

Real Madryt przedłuży kontrakt z Isco
Przedłużymy kontrakt z Isco w najbliższych dniach. Dwa lata temu ludzie mówili, że musimy go koniecznie sprzedać. Gdybyśmy tak zrobili, to popełnilibyśmy błąd. Isco trafił do Realu jako bardzo młody piłkarz i od tamtego czasu tylko się rozwija. W tej chwili gra tak, jak się tego spodziewaliśmy, gdy go sprowadzaliśmy.
Florentino Perez za:Cadena Ser
reklama