reklama

Polska odebrała Paulinho chęć do gry w piłkę

Polska odebrała Paulinho chęć do gry w piłkę
Mam charakter i przede wszystkim godność. Mam bardzo mocną osobowość. Dlatego, kiedy podejmuję trudną decyzję, to potem jej nie zmieniam. W Polsce nie odczuwałem rasizmu - tam bardzo mnie szanowano. Nigdy jednak nie zapomnę, jak traktowano mnie na Litwie. W Łodzi miałem inne problemy. Klub nie spełnił swoich obietnic i zdecydowałem się na powrót. Czekałem na koniec kontraktu. Każdy inny zawodnik, któremu by nie płacili, odszedłby w połowie sezonu. A ja nie. Czekałem do ostatniego dnia. Wróciłem do Brazylii z jasnym nastawieniem: "Przestaję grać w piłkę. Nigdy Więcej!". Dlaczego? Bo w Polsce przeżyłem sytuacje, w których rozczarowało mnie absolutnie wszystko. Jestem człowiekiem, który chce wieść normalne, spokojne życie. W Polsce walczyłem o swoje prawa. Ja spełniałem moje obowiązki, klub nie. Dlatego po powrocie do Brazylii nie chciałem nawet słyszeć o futbolu. Mój stary klub Pao de Acucar chciał, żebym do nich wrócił. Nie byłem zainteresowany. Ani Polska, ani Pao de Acucar. Nie potrzebowałem tego. Wróciłem do futbolu, bo urodziła mi się córka. Powtarzałem mojej byłej żonie to, co innym: "nie gram więcej w piłkę". Odpowiedziała: "no dobrze, ale jeśli nie będziesz grał, to czym się zajmiesz? Co potrafisz robić? Jedyne, co potrafisz, to gra w piłkę.". Nalegali też moi rodzice. Wszyscy walczyli o mój powrót do futbolu. A ja? A ja swoje. Nie gram. W końcu moja była żona powiedziała: "okazujesz brak szacunku wobec rodziców za to, jak o ciebie walczyli i wspierali przez ostatnie lata. Teraz zapominasz, ile dla ciebie zrobili, odkąd skończyłeś 5 lat?". W końcu wróciłem. Do czwartej ligi brazylijskiej.
Paulinho za:Tomasz Ćwiąkała (za "El Periodico")
reklama

Pique zagłosował w referendum o niepodległość Katalonii

Pique zagłosował w referendum o niepodległość Katalonii

Specjalne koszulki Las Palmas na mecz z Barceloną

Specjalne koszulki Las Palmas na mecz z Barceloną
Piłkarze Las Palmas zagrają z nadrukowaną flagą Hiszpanii i datą 1 października. Powodem tej modyfikacji koszulki jest referendum za odłączeniem Katalonii od Hiszpanii.

Mecz Barcy z Las Palmas może się nie odbyć

Tomasz Cwiakala
@cwiakala
12:10 • 01 Oct 2017
Czekamy na decyzję władz FC Barcelony, czy grają z Las Palmas. Wg @marcelobechler jeśli nie wyjdą na boisko, to od razu walkower.
Powodem obaw o rozegranie meczu jest referendum o niepodległość Katalonii, które spowodowało mnóstwo starć między policją a mieszkańcami Hiszpanii.
źródło:twitter.com
reklama

Skład Napoli na mecz z Cagliari

Skład Napoli na mecz z Cagliari

Skład Arsenalu na mecz z Brighton

Skład Arsenalu na mecz z Brighton

Sześciu ulubieńców Jose Mourinho

Sześciu ulubieńców Jose Mourinho
Jose Mourinho ma sześciu wybrańców. To David De Gea, Antonio Valencia, Nemanja Matic, Paul Pogba, który obecnie jest kontuzjowany, Romelu Lukaku i Henrikh Mkhitaryan. Dla Mourinho ci zawodnicy to trzon zespołu. Valencia jest ponadto kapitanem. Wokół tych sześciu zawodników Mourinho dokonuje zmian i wymienia ich partnerów. Czasem wybiera między Marcusem Rashfordem a Anthonym Martialem. Czasami jest to Blind albo Ashley Young, rzadziej Matteo Darmian.
Danny Blind za:Ziggo Sport
reklama