reklama

Były piłkarz Barcy zatrzymany w Brazylii

Były piłkarz Barcy zatrzymany w Brazylii
Były piłkarz m.in. Barcelony, brazylijczyk Fabio Rochemback, został zatrzymany w swoim kraju za udział w nielegalnych walkach kogutów. Rochemback został aresztowany i odpowie za przestępstwo przeciwko środowisku naturalnemu. To nie pierwszy raz, kiedy piłkarz ma takie problemy. W 2011 roku policja znalazła w jego posiadłości koguty przeznaczone do walki.
za:globoesporte.com
reklama

Gol Cahilla na wagę awansu do kolejnej rundy el. MŚ

Australia wygrała po dogrywce z Syrią 2-1 i awansowała do ostatniej rundy baraży o awans do MŚ. Zmierzą się w niej z 4. drużyną kwalifikacji strefy CONCACAF, czyli kimś z trójki: Honduras, Panama, USA. Zwycięzca dwumeczu awansuje na mundial.

Milan rozstaje się z historycznym sponsorem

Milan rozstaje się z historycznym sponsorem
Wygląda na to, że po 20 latach zakończy się współpraca między włoskim Milanem i sportową marką Adidas. W 2013 roku podpisano nową umowę, która miała obowiązywać przez kolejnych 10 lat i zapewnić klubowi blisko 20 mln euro za sezon. Potem jednak poprzedni właściciele klubu otworzyli możliwość wcześniejszego anulowania kontraktu i ustalono, że obie strony rozstaną się w roku 2019. Wydaje się, że Adidas chce jeszcze bardziej przyspieszyć ten moment i przestanie ubierać Milan już od sezonu 2018/2019. Kto zostanie nowym sponsorem technicznym 'rossonerich'? Na tę chwilę wyklucza się Nike (amerykańska firma ubiera rywali zza miedzy - Inter). Największe szanse przyznaje się obecnie Under Armour i New Balance.
za:goal italia

Jamnica pożarła Skorpiona

Jamnica pożarła Skorpiona
reklama

Pierwsze trofeum było większe od Insigne

Pierwsze trofeum było większe od Insigne
Moją pierwszą drużyną była Olimpia Grumese, dopiero stamtąd trafiłem do Napoli. Pierwsze trofeum zdobyłem na młodzieżowym turnieju w Turynie. Było większe ode mnie! Rozpierała mnie wtedy duma.
Lorenzo Insigne za:football-italia.net

Piłkarz września w Ekstraklasie

Piłkarz września w Ekstraklasie

Iniesta zdradził najgorsze i najlepsze momenty w karierze

Iniesta zdradził najgorsze i najlepsze momenty w karierze
Najgorszy i najlepszy moment w karierze? Przez tyle lat w tym zawodzie doświadczyłem tak wielu rzeczy, że ciężko wybrać. Bez wątpienia najtrudniejszym momentem był ten związany z Tito Vilanovą. To był dla nas trudny czas - nie jako piłkarzy, ale ludzi. Tego nie da się porównać do żadnej porażki czy negatywnej sytuacji w karierze. Najlepszy moment? Pierwsza wygrana w Lidze Mistrzów, La Liga, gol na Stamford Bridge, który był jednym z najbardziej magicznych doświadczeń w moim życiu. Ale to, co zawsze będzie przy mnie to debiut w pierwszej drużynie. To było marzenie odkąd przyjechałem do akademii. Gdy już zadebiutowałem w pierwszym składzie to zacząłem marzyć o czymś innym. O tym, żeby odnosić sukcesy w moim klubie.
Andres Iniesta za:sport-english.com
reklama