reklama

Daen Klafurić na zimno ocenił potencjał Cork City FC

Daen Klafurić na zimno ocenił potencjał Cork City FC
Zrobiliśmy wszystko, aby przygotować się do tego meczu. To atut dla naszych rywali, że są w trakcie sezonu. Ambicją Legii jest jednak, aby grać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Cork City stanowi zagrożenie jako kolektyw. Indywidualnie żaden zawodnik nie jest w stanie przechylić szali na ich stronę.
Daen Klafurić za:legia.com
reklama

Mario Mandzukić ćwiczy nową pozycję

OFICJALNIE: Arthur piłkarzem FC Barcelony

OFICJALNIE: Arthur piłkarzem FC Barcelony
Arthur Melo, 21-letni brazylijski pomocnik został nowym zawodnikiem FC Barcelony. Piłkarz podpisał z katalońskim klubem 6-letnią umowę, na mocy której pozostanie w klubie do końca 2024 roku. Gremio otrzyma za jego transfer 31 mln € oraz 9 mln € zmiennych. W umowie Arthura ponadto znajdzie się klauzula odstępnego w wysokości 400 mln €.
za:fcbarcelona.com

Jerzy Dudek rozczarowany poziomem mundialu w Rosji

Jerzy Dudek rozczarowany poziomem mundialu w Rosji
Z jednej strony mundial jest nieprzewidywalny, padają zaskakujące rezultaty, ale z drugiej nie przez przypadek odpadli już prawie wszyscy główni kandydaci do złota. W Rosji wygrywa futbol ograniczony. Defensywa, kontratak i stały fragment gry. Przykro mi, że na obecnych mistrzostwach świata nie było czegoś, co kibice będą pamiętali latami. Było kilka dobrych, ofensywnych meczów, ale to za mało. Gwiazdy? Zawiodły. Neymar turlał się po murawie. Cristiano i Messi wrócili do domów po 1/8 finału, nie będąc w stanie poprowadzić swoich reprezentacji do triumfów. Rozczarował też nasz Robert Lewandowski. Te mistrzostwa nie będą miały bohaterów.
Jerzy Dudek za:Przegląd Sportowy
reklama

Przed nami tylko 4 mundialowe mecze

Przed nami tylko 4 mundialowe mecze

Jak wyglądałby Juventus z Cristiano Ronaldo?

Jak wyglądałby Juventus z Cristiano Ronaldo?
Transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu jest jednym z najgorętszych tematów w piłce nożnej w ostatnich tygodniach. To, co jeszcze niedawno wydawało się zupełnie nierealne, powoli nabiera kształtu i wydaje się, że do przenosin Portugalczyka faktycznie może dojść w najbliższym czasie. Dziennikarze z serwisu "goal.com" postanowili przyjrzeć się taktyce drużyny Massimiliano Allegriego i wkomponować CR7 w kilka różnych wariantów. Na papierze wygląda to naprawdę kosmicznie!

Lewandowski powinien oddać opaskę kapitańską?

Lewandowski powinien oddać opaskę kapitańską?
W Rosji okazało się, że Lewy przestał być złotym chłopcem, znów przyjechał na duży turniej kompletnie bez formy. I nieodpowiednio skoncentrowany. Przepychanki transferowe z Bayernem mocno naszego kapitana rozpraszały, gołym okiem widać było, iż w głowie miał nieposprzątane. Zamiast być jako kapitan spoiwem, przyczyniał się raczej do dezintegracji. Atmosfera była pod psem w trakcie przygotowań i podczas turnieju, a oczywista prawda jest taka, że nie mamy tak dużego potencjału, żeby bez odpowiedniego klimatu najlepsi piłkarze potrafili stworzyć liczący się w Europie zespół. Moim zdaniem Lewandowski nie będzie chciał oddać opaski, tymczasem powinien to zrobić natychmiast, skoro tak bardzo zawiódł nie tylko w tej roli w finałach mistrzostw świata.
Andrzej Iwan za:Katowicki Sport
reklama