reklama

Ostatnia szansa dla Heung-Min Sona

Ostatnia szansa dla Heung-Min Sona
Każdy mężczyzna będący obywatelem Korei Południowej ma obowiązek odbycia 21-miesięcznej służby wojskowej przed ukończeniem 28. roku życia. Dotyczy to również występujących w zagranicznych klubach piłkarzy. Obowiązek ten można uchylić w bardzo szczególnych wypadkach i przed taką szansą stanęli reprezentanci Korei Południowej na mundialu w Rosji. Warunkiem było jednak wyjście drużyny z grupy, a jak już wiadomo - nie udało się spełnić tego wymogu (Korea Płd. zajęła 3. miejsce za Szwecją i Meksykiem). Reprezentanci Korei Południowej będą mieli jeszcze jedną szansę, aby uniknąć długiej służby wojskowej, gdyż już 18 sierpnia rozpoczynają się Igrzyska Azjatyckie w Indonezji. W ramach zawodów rozgrywany jest również turniej piłkarski, na którym Korea Południowa będzie bronić tytułu mistrzowskiego. Jeśli zatem Koreańczycy obronią wywalczony przed czterema laty tytuł, wszyscy zawodnicy z kadry zostaną zwolnieni z obowiązkowej służby wojskowej. Dla kilku piłkarzy, w tym dla największej gwiazdy - Heung-Min Sona - będzie to ostatnia szansa by uniknąć 21-miesięcznej służby.
za:TVP Sport
reklama

Ceny biletów na mecze Polski w Lidze Narodów

Ceny biletów na mecze Polski w Lidze Narodów
Reprezentacja Polski zagra 11 października z Portugalią, a 14 października z Włochami w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Oba mecze odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Ceny biletów prezentują się następująco: kategoria I: 180 zł, kategoria II: 140 zł, kategoria III: 80 zł, bilet rodzinny (opiekun+dziecko): 80+40 zł, osoba niepełnosprawna na wózku z opiekunem: 70 zł.
za:Łączy Nas Piłka

Ekwilibrystyczny gol Ayoze Pereza na treningu

Kapitalna prezentacja nowych strojów Napoli

A w najnowszej reklamie obok Marka Hamsika "odgrywa" między innymi Arkadiusz Milik!
reklama

OFICJALNIE: Nicklas Barkroth odchodzi z Lecha Poznań

OFICJALNIE: Nicklas Barkroth odchodzi z Lecha Poznań
Nicklas Bärkroth po roku spędzonym w Lechu Poznań opuszcza stolicę Wielkopolski. Szwedzki pomocnik przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do grającego w szwedzkiej ekstraklasie Djurgården IF.
za:lechpoznan.pl

Kiedy nie możesz znaleźć sensu życia

Kiedy nie możesz znaleźć sensu życia

Guilherme może wrócić do Legii?!

Guilherme może wrócić do Legii?!

Raphael Varane o Złotej Piłce

Raphael Varane o Złotej Piłce
Futbol to gra zespołowa, a ja nie szukam miejsca w świetle reflektorów. Jednak, jeżeli istnieje jakakolwiek szansa na Złotą Piłkę, nie powiem nie. Wiem jednak, że obrońcy jest ciężej, sięgnąć po takie wyróżnienie.
Raphael Varane za:Marca

Brutalne słowa Zbigniewa Bońka o reprezentantach Polski

Brutalne słowa Zbigniewa Bońka o reprezentantach Polski
Przed mistrzostwami, na zgrupowaniu, nieraz powtarzałem piłkarzom, że to dla nich impreza życia, że mają szansę przejść do historii. Ale miałem wrażenie, że jakoś to do nich nie dociera. Brakowało w tej grupie entuzjazmu, ognia, poczucia jedności. Od Euro 2016 większość piłkarzy pierwszego wyboru w reprezentacji wskoczyła na inny poziom, jeśli chodzi o zarobki, ale sportowo się cofnęła. Taka jest brutalna prawda. Brak świeżej krwi, naporu młodych oraz budowanie przekonania, że byli w tej drużynie ludzie niezastąpieni choć nie grali w klubach, okazało się poważnym błędem. I trzeba z tego wyciągnąć wnioski.
Zbigniew Boniek za:Polityka

Varane docenia Mbappe

Varane docenia Mbappe
Spotkałem w życiu wielu kosmitów, ale nigdy jeszcze tak młodego. Kiedy rozmawiam z nim o taktyce, nie daje mi dokończyć myśli. Rozumie wszystko błyskawicznie.
Raphael Varane za:Marca

Neymar i jego drużyna "kumpli"

Neymar i jego drużyna

Probierz wyjaśnił, dlaczego nie chciał zostać selekcjonerem

Probierz wyjaśnił, dlaczego nie chciał zostać selekcjonerem
Prezesa Bońka bardzo dobrze znam. Wziął mnie z pierwszoligowej Polonii Bytom do Widzewa Łódź i u niego debiutowałem w ekstraklasie. Wiem, że to bardzo dobry prezes. Po pierwsze jednak i najważniejsze, ze względu na to, że tu rozpoczęliśmy bardzo dużą budowę, nie pozwoliłbym sobie na to, żeby to zostawić. Cokolwiek by się wydarzyło, mówiło by się, że zostawiłem coś w połowie. Posada selekcjonera nie interesowała mnie od samego początku. Po drugie, na dziś nie lubię jeździć na kawę, oglądać zawodników i robić selekcji. Ja lubię patrzeć, jak się piłkarze rozwijają, jakie błędy robią i jak to korygować. Chcemy dokończyć to, co zaczęliśmy rok temu. Przez wszystkie lata pracy szukam sposobu na szybsze wprowadzenie juniorów do piłki seniorskiej.
Michał Probierz za:sportowefakty.wp.pl

Grzegorz Bonin wylądował w Motorze Lublin

Grzegorz Bonin wylądował w Motorze Lublin

Andrzej Twarowski wraca na antenę!

Andrzej Twarowski wraca na antenę!
Andrzej Twarowski po ponad półrocznej przerwie wraca do stacji NC+. Po odejściu ze stacji telewizyjnej w listopadzie ubiegłego roku dziennikarz próbował sił w internetowym radiu "zapinamypasy.pl", jednak projekt dość szybko upadł. Od nowego sezonu Twarowski wróci do komentowania meczów Premier League oraz będzie współprowadzącym (razem z Krzysztofem Marciniakiem) programu "Liga Plus Ekstra", który w przeszłości przez wiele lat prowadził razem z Tomaszem Smokowskim. - Bardzo się cieszę, że ponownie będę miał szansę pracować w najlepszej sportowej telewizji w Polsce i robić to, co kocham. Zbliżający się sezon LOTTO Ekstraklasy zapowiada się niezwykle ciekawie, więc w Lidze+ Extra z pewnością nie zabraknie tematów do rozmów. Z kolei w sierpniu na boiska wracają piłkarze Premier League z wieloma bohaterami mistrzostw świata w Rosji - skomentował dziennikarz.
za:canalplus.pl

Ben Arfa: Deschamps powinien podać się do dymisji

Ben Arfa: Deschamps powinien podać się do dymisji
Niebezpiecznie byłoby chować wszystko, tłumacząc to zdobyciem drugiego mistrzostwa świata. Punktem odniesienia powinien być styl gry. A nie da się ukryć, że niezwykle cyniczna gra Francji była po prostu bardzo brzydka. Gdybym był Deschampsem, podałbym się do dymisji. Nie chciałbym, by taki styl stał się normą w piłkarskich klubach i akademiach, ponieważ ludzie często starają się kopiować i wzorować na nowym mistrzu świata. Oczywiście domyślam się, że taka gra jest bardzo efektywna i sprawdziła się bardzo dobrze. "Trójkolorowi" doskonale wykorzystali wszystkie błędy rywali. To nie jest spektakularna gra, ale bardzo efektywna. Może się jednak obrócić przeciwko nam w następnych eliminacjach do mistrzostw Europy. W naszych barwach grają Griezmann, Mbappe, Fekir czy Dembele. Znam tych piłkarzy bardzo dobrze i patrząc na siłę naszej kadry, wiem, że moglibyśmy grać znacznie odważniej i ofensywniej. Czapki z głów przed Deschampsem, ale powinien odejść tak jak Zidane z Realu Madryt. Dzięki temu jego następca mógłby bardziej wykorzystać potencjał tego zespołu, uwolnić kilku młodych, ekscytujących zawodników i grać tak pięknie, jak chociażby Brazylia. Wtedy nie cieszylibyśmy się jedynie z wyników.
Hatem Ben Arfa za:France Football

Sarri zaszokował garniturem na prezentacji

Sarri zaszokował garniturem na prezentacji

Maurizio Sarri na pierwszej oficjalnej konferencji w Chelsea

Maurizio Sarri na pierwszej oficjalnej konferencji w Chelsea
reklama