reklama

Najmocniejsi obrońcy według Stępińskiego

Najmocniejsi obrońcy według Stępińskiego
Przeciwko któremu obrońcy grało się mi najtrudniej? Wymieniłbym dwóch. Z Kamilem Glikiem trenowałem w reprezentacji. Nieprzyjemny obrońca. Przekonywałem się o tym na co dzień podczas przygotowań do EURO. W bezpośrednim kontakcie daje ci znać, że jest za tobą, w każdy pojedynek wchodzi zdecydowanie. W takich przypadkach napastnik zawsze cierpi. Panem piłkarzem jest Thiago Silva, co zobaczyłem w meczu z PSG. Pierwszy raz grałem przeciwko takiemu obrońcy. Zniszczył mnie inteligencją. Zero przepychania się, zero siły. Chciałem się na nim oprzeć, to on odskakiwał i mnie wyprzedzał. Nic mi nie wychodziło. Gdy PSG wyrzucało aut, zostawiałem sobie pięć metrów, żeby dostał piłkę. Wtedy chciałem go zaatakować. Nie wiem, jak to robił, ale doskonale odczytywał moje zamiary i odgrywał z pierwszej piłki.
Mariusz Stępiński za:przegladsportowy.pl, wywiad Mariusza Stępińskiego
reklama

W Milanie Perez ma wieczny szacunek

W Milanie Perez ma wieczny szacunek

Barcelona nie chce sprzedawać Rakiticia, ale...

Barcelona nie chce sprzedawać Rakiticia, ale...
Hiszpański dziennikarz Gerard Romero poinformował, że Barcelona nie ma zamiaru sprzedawać Ivana Rakiticia, jednak jeśli PSG wpłaci klauzulę odstępnego wynoszącą 125 milionów euro, to decyzja o transferze będzie zależeć tylko od zawodnika. Mistrzowie Hiszpanii nie zamierzają również próbować zatrzymać Chorwata w klubie propozycją nowego kontraktu.
za:@gerardromero

Pjanic przedłużył kontrakt z Juventusem

Pjanic przedłużył kontrakt z Juventusem
Miralem Pjanic przedłużył kontrakt z Juventusem do czerwca 2023 roku, poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. 28-letni bośniacki pomocnik jest piłkarzem Juve od lipca 2016 roku.
za:juventus.com
reklama

Kibice Lokomotiwu już robią sobie zdjęcia z Krychowiakiem

Kibice Lokomotiwu już robią sobie zdjęcia z Krychowiakiem

Polska kolonia w Napoli się powiększa!

Polska kolonia w Napoli się powiększa!
Po sprowadzeniu Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika i Igora Łasickiego (obecnie na wypożyczeniu w Wiśle Płock) działacze Napoli zdecydowali się na zakontraktowanie kolejnego Polaka w ekipie spod Wezuwiusza. Do drużyny młodzieżowej dołączył właśnie Hubert Idasiak. 16-letni zawodnik występuje na pozycji bramkarza, ale jeszcze kilka lat temu był... napastnikiem. Nastolatek przed zasileniem Napoli grał w Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin.
za:polsatsport.pl

Łukasz Piszczek wskazał przyczyny porażki Polski na MŚ w Rosji

Łukasz Piszczek wskazał przyczyny porażki Polski na MŚ w Rosji
Dobrze, gdy w drużynie jest lider, który pociągnie drużynę. W tym turnieju zabrakło nam takiego gościa. Nie wyglądaliśmy za dobrze fizycznie i nie potrafiliśmy dobrze współpracować ze sobą na boisku, tak jak to miało miejsce w eliminacjach. Zawsze broniłem się przed mówieniem, że pierwszy mecz jest najważniejszy, ale jednak zostawił ślad w naszych głowach. Czułem się nieprzygotowany fizycznie. Pierwsze 15 minut z Senegalem było OK, ale później było już gorzej. Mam wskazać jedną konkretną przyczynę? Senegal wykorzystał sytuacje, które im stworzyliśmy. Tak można to najprościej wytłumaczyć, ale to jest piłka nożna. To sport naprawdę nieprzewidywalny. Jest ileś składowych, które się na to złożyły. Dużo rzeczy może się wydarzyć w trakcie meczu i to ma wpływ na końcowy wynik. Na Euro byliśmy w apogeum formy, a teraz wielu zawodników nie grało. Organizmu nie da się oszukać, on też się buntuje.
Łukasz Piszczek za:Łączy Nas Piłka
reklama