reklama

Fatalna atmosfera w reprezentacji Irlandii

Fatalna atmosfera w reprezentacji Irlandii
Keane miał sprzeczkę z Harrym Arterem i Jonathanem Waltersem. Z tego powodu Arter postanowił zrobić sobie przerwę od gry w reprezentacji. Kiedy piłkarze nie przyjeżdżają na zgrupowania przez asystenta selekcjonera, to robi się niepoważnie. W dodatku ten zespół się kończy, nie ma w nim młodych piłkarzy. To nasza najsłabsza kadra od lat 70-tych.
Owen Cowzer, dziennikarz "Irish Sun" za:TVP Sport
reklama

Rakitić nie ma wątpliwości, kto jest w tym roku najlepszy

Rakitić nie ma wątpliwości, kto jest w tym roku najlepszy
Dla mnie najlepszym piłkarzem świata a może i wszech czasów jest Leo Messi. To łatwe, dziewięć na dziesięć osób odpowie tak samo. Ale to jest rok Luki Modricia. Myślę, że wszyscy wiedzą, że on zasługuje na wszystkie nagrody. Nie wiem, co musiałby jeszcze zrobić, żeby zostać piłkarzem roku FIFA. Nie muszę mu pomagać jako jego dobry przyjaciel. Luka zrobił wszystko sam, nikt mu niczego nie podarował.
Ivan Rakitić za:goal.com

UEFA wprowadza trzecie rozgrywki klubowe

UEFA wprowadza trzecie rozgrywki klubowe
Prezes Juventusu i zarazem członek Komitetu Wykonawczego UEFA, Andrea Agnelli, ogłosił na spotkaniu ECA (European Club Association), że w sezonie 2021/22 do Ligi Mistrzów i Ligi Europy dołączą trzecie klubowe rozgrywki. UEFA dała "zielone światło" na organizację nowego turnieju i do zatwierdzenia go potrzebna jest wyłącznie ostateczna zgoda Komitetu Wykonawczego, która ma być formalnością. Dzięki nowym rozgrywkom liczba drużyn uczestniczących w europejskich pucharach wzrośnie z dotychczasowych 80 (32 w Lidze Mistrzów i 48 w Lidze Europy) do 96. Żadne szczegóły dotyczące formatu czy zasad rozgrywek nie są jeszcze znane, jednak zdaniem mediów liczba drużyn uczestnicząca w Lidze Europy ma być zmniejszona do 32, aby każdy z turniejów gromadził tyle samo uczestników. Docelowo nowe rozgrywki mają być skierowane do krajów słabszych piłkarsko, a mecze mają być transmitowane głównie na platformach internetowych.
za:.independent.co.uk

Diego Simeone wolałby Neymara od Mbappe

Diego Simeone wolałby Neymara od Mbappe
Neymar czy Mbappe? Wybrałbym Neymara. W Barcelonie miał mniej zadań defensywnych, ale kiedy trzeba było pomóc drużynie, robił to. Mbappe jest niezwykłym piłkarzem, ale gra bardziej indywidualnie i nie ma jeszcze zdefiniowanej pozycji na boisku. Neymar jest graczem bardziej zespołowym.
Diego Simeone za:Cadena COPE
reklama

Lekcja pokory dla Milika i Szczęsnego

Lekcja pokory dla Milika i Szczęsnego
Uważam też, że dobrze się stało, że na ławce rezerwowych wylądowali tacy piłkarze, jak Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny. To dla obu dobra i bardzo potrzebna lekcja pokory. To także buduje autorytet trenera, chociaż w tym przypadku jestem przekonany, że celem takich posunięć nie było to, żeby komuś dać pstryczka w nos, tylko kwestia pomysłu na grę w tym spotkaniu. Pewnie niełatwo było obu zawodnikom przełknąć taką decyzję, ale to też dowód, że nie będzie w reprezentacji tak zwanych świętych krów.
Dariusz Dziekanowski za:Przegląd Sportowy

Element przedmeczowej rozgrzewki Areoli

Po prostu wow :O

Piękny drużynowy gol Barcy U11 w ostatnich minutach meczu

To jest właśnie szkolenie piłkarzy w Barcelonie - nawet w ostatnich minutach meczu młodzi piłkarze są wierni wpajanemu im stylowi!
reklama