reklama

Zinedine Zidane jest jednym z nas

Zinedine Zidane jest jednym z nas
reklama

Arbiter uratował jubileusz Pepe

Arbiter uratował jubileusz Pepe

Girona i Barcelona chcą zagrać w Miami

Girona i Barcelona chcą zagrać w Miami

Poruszająca wiadomość od byłego piłkarza Rangersów

Były piłkarz Rangersów, Fernando Ricksen, od 5 lat cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. U Holendra choroba weszła już w zaawansowane stadium, jednak dzięki specjalnemu programowi zaczął komunikować się z otoczeniem. Autor biografii Ricksena, Vincent de Vries, opublikował w sieci nagranie z wiadomością od samego zawodnika: - Witam, dla tych, którzy mnie nie znają: Nazywam się Fernando Ricksen i cierpię na ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Z powodu choroby nie jestem w stanie mówić. Mam jednak specjalne urządzenie, które robi to za mnie. W tej chwili mam tylko kobiecy głos, więc nie przejmujcie się tym. Najpierw chcę podziękować wszystkim za miłość i wsparcie, które okazywaliście mi w dniu moich urodzin. Dziękuję za energię.
Fernando Ricksen za:@therealvdv
reklama

Fatalna atmosfera w reprezentacji Irlandii

Fatalna atmosfera w reprezentacji Irlandii
Keane miał sprzeczkę z Harrym Arterem i Jonathanem Waltersem. Z tego powodu Arter postanowił zrobić sobie przerwę od gry w reprezentacji. Kiedy piłkarze nie przyjeżdżają na zgrupowania przez asystenta selekcjonera, to robi się niepoważnie. W dodatku ten zespół się kończy, nie ma w nim młodych piłkarzy. To nasza najsłabsza kadra od lat 70-tych.
Owen Cowzer, dziennikarz "Irish Sun" za:TVP Sport

Rakitić nie ma wątpliwości, kto jest w tym roku najlepszy

Rakitić nie ma wątpliwości, kto jest w tym roku najlepszy
Dla mnie najlepszym piłkarzem świata a może i wszech czasów jest Leo Messi. To łatwe, dziewięć na dziesięć osób odpowie tak samo. Ale to jest rok Luki Modricia. Myślę, że wszyscy wiedzą, że on zasługuje na wszystkie nagrody. Nie wiem, co musiałby jeszcze zrobić, żeby zostać piłkarzem roku FIFA. Nie muszę mu pomagać jako jego dobry przyjaciel. Luka zrobił wszystko sam, nikt mu niczego nie podarował.
Ivan Rakitić za:goal.com

UEFA wprowadza trzecie rozgrywki klubowe

UEFA wprowadza trzecie rozgrywki klubowe
Prezes Juventusu i zarazem członek Komitetu Wykonawczego UEFA, Andrea Agnelli, ogłosił na spotkaniu ECA (European Club Association), że w sezonie 2021/22 do Ligi Mistrzów i Ligi Europy dołączą trzecie klubowe rozgrywki. UEFA dała "zielone światło" na organizację nowego turnieju i do zatwierdzenia go potrzebna jest wyłącznie ostateczna zgoda Komitetu Wykonawczego, która ma być formalnością. Dzięki nowym rozgrywkom liczba drużyn uczestniczących w europejskich pucharach wzrośnie z dotychczasowych 80 (32 w Lidze Mistrzów i 48 w Lidze Europy) do 96. Żadne szczegóły dotyczące formatu czy zasad rozgrywek nie są jeszcze znane, jednak zdaniem mediów liczba drużyn uczestnicząca w Lidze Europy ma być zmniejszona do 32, aby każdy z turniejów gromadził tyle samo uczestników. Docelowo nowe rozgrywki mają być skierowane do krajów słabszych piłkarsko, a mecze mają być transmitowane głównie na platformach internetowych.
za:.independent.co.uk
reklama