reklama

Zbigniew Boniek: "Wystawianie piłkarzy niegrających w klubach to duże ryzyko"

Zbigniew Boniek:
Uważam, że piłkarz który nie gra w klubie po prostu nie jest w stanie dać reprezentacji tyle, ile potrzeba. Nieważne, czy nazywa się Błaszczykowski, czy Lewandowski, czy Krychowiak. Po tym ostatnim najlepiej widać było w ostatnich miesiącach różnicę: Krychowiak grający mało jak na siebie, a Krychowiak grający dużo. Inni piłkarze. Ale decyzje podejmuje trener. Wystawianie piłkarzy niegrających w klubach jest dużym ryzykiem, co pokazał mundial. To jest sport wyczynowy, niegranie osłabia wydolność, czucie piłki, decyzyjność.
Zbigniew Boniek za:sport.pl
reklama

Były piłkarz Wisły wyśmiał okładkę "Przeglądu Sportowego"

Były piłkarz Wisły wyśmiał okładkę
Grzegorz Kaliciak to były piłkarz m.in. Wisły Kraków i dobrze wie, że mianem "świętej wojny" określa się derby Krakowa.

Trzeci strój Interu Mediolan

Trzeci strój Interu Mediolan

Reca i Bednarek zyskali najwięcej we wrześniowych meczach reprezentacji Polski

Reca i Bednarek zyskali najwięcej we wrześniowych meczach reprezentacji Polski
Gra tego chłopaka (Reca - przyp. red.) daje nadzieję na przyszłość. Jest szybki, wydolny, odważny, ma niezłe uderzenie, choć na pewno popełnia jeszcze błędy techniczne i taktyczne. Zaskoczył mnie chyba najbardziej ze wszystkich (przyp. red. Jan Bednarek), który na razie w Southampton jest tylko rezerwowym. Przeciwko Włochom rozegrał prawdopodobnie swój najlepszy mecz w reprezentacji. Świetnie uzupełniał Kamila Glika i życzyłbym sobie w tej chwili właśnie takiego duetu stoperów w ważniejszych meczach.
Mateusz Borek za:Przegląd Sportowy
reklama

Mario Balotelli odpowiada na zmasowaną krytykę

Mario Balotelli odpowiada na zmasowaną krytykę
Czytanie tych wszystkich komentarzy i obserwowanie, jak wielu ludzi we Włoszech mnie nienawidzi, jest naprawdę miłe. Mam nadzieję, że będą konsekwentni i będą mnie nienawidzić także wtedy, gdy będę grał dobrze. Trzeba być konsekwentnym. To właśnie powód, dla którego nie chciałem wrócić do Włoch. Myślę, że po tych reakcjach wszystko stało się jasne.
Mario Balotelli za:football-italia.net

Niesamowite przywiązanie De Rossiego do Romy

Niesamowite przywiązanie De Rossiego do Romy
Wiecie, co to znaczy być symbolem Romy? To gigantyczna odpowiedzialność, która zawsze na tobie ciąży. Nie masz wyjścia. Gdy w przeszłości dostawałem oferty transferowe. To było w czasach, gdy byliśmy na skraju bankructwa albo gdy nie szło nam dobrze. Ktoś dzwonił, a ja nie odpowiadałem, ponieważ jestem własnością Romy i jej kibiców. Ja - Daniele De Rossi jestem własnością kibiców Romy.
Daniele De Rossi za:football-italia.net

Juergen Klopp ostro o Garrym Neville'u i jego słowach o odpuszczeniu LM przez Liverpool

Juergen Klopp ostro o Garrym Neville'u  i jego słowach o odpuszczeniu LM przez Liverpool
Jak to miałoby wyglądać? Co mamy robić? Nie grać w Lidze Mistrzów? Neville powinien przyjść i wytłumaczyć mi, jak to miałoby działać. Mamy przygotowywać się do jakiegoś meczu, ale się na nim nie koncentrować? Grać dzieciakami w Lidze Mistrzów? To byłoby zabawne! Nie wiem, co on miał na myśli. Musimy grać w piłkę. Wiele osób ogląda nas w Lidze Mistrzów. To nasza praca, którą zawsze chcemy wykonywać jak najlepiej. W zeszłym sezonie nie mogliśmy się skupić na jednych rozgrywkach, bo musieliśmy walczyć o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Ale wtedy Gary pewnie nie powiedziałby, że mamy odpuścić mecz z Manchesterem City w ćwierćfinale LM. To nie działa w taki sposób. Nie chcę być zbyt krytyczny, bo nie wiem dokładnie, co miał na myśli. Wiem jednak, że siedzenie w biurze i gadanie o piłce jest zupełnie czymś innym niż bycie trenerem
Juergen Klopp za:espn
reklama