reklama

Chumi zrobił klasycznego "Czeryszewa"

Chumi zrobił klasycznego
reklama

Mourinho nie porównuje Messiego i Ronaldo

Mourinho nie porównuje Messiego i Ronaldo
Kiedy ktoś mówi, że Messi jest lepszy od Ronaldo bądź odwrotnie, jest to niesprawiedliwe dla nich obu. Moim zdaniem oni są po prostu inni. Jest rzecz, której nigdy się nie podejmuję - porównywanie piłkarzy z różnych generacji. Jak mogę na przykład porównać Pele do Kyliana Mbappe? W ich epokach wszystko jest inne! Kiedyś piłka była cięższa, teraz jest znacznie lżejsza, ponadto teraz gra się dużo bardziej defensywnie, niż kiedyś. Teraz kondycja zawodników jest dużo lepsza - mają personalnych trenerów, indywidualne treningi, specjalnie ustawione diety. Tego nie było kiedyś. Wcześniej futbol był wolniejszy, teraz jest znacznie szybszy... To niemożliwe. A wracając do Messiego i Ronaldo, to podkreślam, że porównywanie ich jest po prostu niesprawiedliwe. Jedyną rzeczą, którą mogę powiedzieć, to to, że gdy miałem Ronaldo po mojej stronie, byłem bardzo szczęśliwy. A kiedy grałem przeciwko Messiemu, ale też Ronaldo, ponieważ zdarzało mi się grać kilka razy przeciwko niemu, musiałem spędzić naprawdę dużo czasu, żeby pomóc mojej drużynie pomóc odnieść sukces w pojedynkach z nimi. Co należy podziwiać, to liczba lat, w których znajdują się na szczycie. Zawsze to podkreślam, również odnosząc się do trenerów. Jeśli zdobędziesz jakiś tytuł raz - to się po prostu zdarza. Wygrywanie tego w kolejnych latach jest znacznie trudniejsze. Masz piłkarzy, którzy pojawiają się nagle - bum! - jak na przykład Harry Kane, ale potem gdzieś giną. A ci dwaj piłkarze są na samym szczycie od dekady, wszystko kręci się wokół nich i trzeba poczekać, aż sami powiedzą "wystarczy", aby inni wkroczyli do gry.
Jose Mourinho za:beIN Sports

W taki sposób Mourinho załatwił transfer Drogby

W taki sposób Mourinho załatwił transfer Drogby
Pamiętam do dziś, jak Abramowicz pytał mnie, kim jest ten zawodnik i dlaczego właśnie jego chcę sprowadzić. Miałem wiele wielkich nazwisk do wyboru, ale wskazałem na Drogbę. Powiedziałem: "Panie Abramowicz, proszę zapłacić i nie zadawać pytań". To był świetny wybór. Drogba stał się ikoną Chelsea i Premier League. On jest jednym z tych piłkarzy, którzy ze względu na swój charakter i nastawienie są ważni dla drużyny od początku aż do ostatniego dnia kariery.
Jose Mourinho za:beIn Sports

Edgar Davids skomentował transfer Piątka do Milanu

Edgar Davids skomentował transfer Piątka do Milanu
Piątek? Nie znam go. W Milanie są Gattuso, Maldini i Leonardo i to oni mogą ocenić, kto nadaje się do Milanu, a kto nie.
Edgar Davids za:calciomercato.com
reklama

Ksywka Krzysztofa Piątka w młodości

Ksywka Krzysztofa Piątka w młodości
Gdy dziś sięgam pamięcią do tamtych czasów i widzę chudego jak patyk chłopaka, nigdy bym nie przypuszczał, że Piątek zrobi taką karierę. Chyba nikt wtedy się tego nie spodziewał. Choć jedno trzeba mu oddać - od małego miał to "coś". Pod bramką rywali piłka go szukała. A on strzelał gole. Nazywaliśmy go wtedy "Bania". Ale nie dlatego, że miał słabe stopnie w szkole - bańki, tylko bo od małego wiele bramek zdobywał głową. Strzelał z bańki, jak wtedy mówiliśmy.
Jan Czuwara, szczypiornista i kolega z dzieciństwa Krzysztofa Piątka za:sport.se.pl

Valverde nie boi się wyrzucenia z Pucharu Króla

Valverde nie boi się wyrzucenia z Pucharu Króla
Nie mamy żadnych wątpliwości co do Chumiego. Wierzymy, że znajdziemy się w losowaniu. Wiedzieliśmy, że Chumi został ukarany i nie można z niego skorzystać w meczu przeciwko Eibar. Jesteśmy pewni, że nie złamaliśmy przepisów i działaliśmy w absolutnie prawidłowy sposób. Wygraliśmy tam, gdzie musieliśmy wygrać.
Ernesto Valverde za:marca.com

Mecze w TV: 18 Stycznia 2019

20 :30CANAL+ Sport
Hoffenheim vs Bayern Monachium
Bundesliga
20 :45Eleven Sports 1
Norwich City vs Birmingham City
Championship
21 :00nSport+
Getafe vs Deportivo Alaves
La Liga
reklama