reklama

Zatwierdzono nowe zasady w piłce nożnej

Zatwierdzono nowe zasady w piłce nożnej
Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) zatwierdziła kilka zmian w przepisach piłkarskich, które wejdą w życie od sezonu 2019/2020. Najważniejsza zmiana będzie dotyczyła zagrań ręką przy akcjach bramkowych. Niezależnie od intencji zawodników jakikolwiek kontakt piłki z ręką przy akcji bramkowej będzie skutkował odgwizdaniem rzutu wolnego (nawet jeśli będzie to nabicie dłoni rywala z bliskiej odległości). Zmiany dotyczą również zachowania bramkarzy podczas rzutów karnych. Golkiperzy nie będą już musieli trzymać obu stóp na wysokości linii bramkowej do momentu kopnięcia przez zawodnika piłki, a tylko jedną z nich. Nowe przepisy będą dotyczyć również dokonywania zmian. Piłkarze opuszczający boisko nie będą musieli robić tego na wysokości ławki rezerwowych, a możliwie najkrótszą drogą. Ponadto od przyszłego sezonu żółte i czerwone kartki będą przyznawane również członkom sztabów szkoleniowych. Dodatkowo podczas wykonywania rzutów wolnych zabronione będzie ustawianie zawodników z drużyny wykonującej ten stały fragment gry w murze.
za:theifab.com
reklama

Jubileuszowe trafienie Robina van Persiego

Jubileuszowe trafienie Robina van Persiego
Na 200 ligowych bramek Holendra składają się: 96 goli dla Arsenalu, 48 goli dla Manchesteru United, 31 goli dla Feyenoordu i 25 goli dla Fenerbahce.

Pickford powstrzymuje Salaha w sytuacji ''sam na sam''

Mohamed Salah znalazł się idealnej sytuacji, aby otworzyć wynik meczu z Evertonem, jednak lepszy w bezpośrednim starciu okazał się Jordan Pickford!

Vullnet Basha trafił do ekskluzywnego grona

Vullnet Basha trafił do ekskluzywnego grona
reklama

Basha dokłada kolejne trafienie!

Co za końcówka w wykonaniu Wisły! W ciągu kilku minut z 0-3 zrobiło się już tylko 2-3! Kolejnego gola po przepięknym strzale pakuje Pogoni Vullnet Basha!

FANTASTYCZNY gol Bashy sprzed pola karnego

Vullnet Basha huknął sprzed pola karnego i dał Wiśle Kraków nadzieję na wywalczenie choćby jednego punktu! Wisła Kraków 1 - 3 Pogoń!

Skład Arki Gdynia na mecz z Lechem Poznań

Skład Arki Gdynia na mecz z Lechem Poznań
reklama