reklama

Nie żyje Fernando Ricksen, były gwiazdor Glasgow Rangers

Nie żyje Fernando Ricksen, były gwiazdor Glasgow Rangers
"Z głębokim żalem informujemy, że nasz były piłkarz Fernando Ricksen zmarł we wtorkowy poranek po walce z chorobą neuronu ruchowego" - taki komunikat został opublikowany dziś w okolicach południa w profilach na mediach społecznościowych Rangers FC. 43-latek reprezentował barwy szkockiego klubu w latach 2000-2006 i był jednym z ulubieńców kibiców z Ibrox Stadium. 6 lat temu u Holendra wykryto stwardnienie zanikowe boczne (ALS), chorobę o podłożu neurologicznym, stopniowo prowadzącą do całkowitego paraliżu ciała. Już po diagnozie Ricksen założył fundację swojego imienia, która pomaga w podnoszeniu świadomości na temat choroby, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci.
za:sport.pl
reklama

Griezmann skomentował postawę Barcy na wyjazdach

Griezmann skomentował postawę Barcy na wyjazdach
Mecze poza domem gra się inaczej, jest więcej presji, a rywale grają z większą pewnością siebie. Dużo kosztuje nas tworzenie sytuacji i zdobywanie goli. To wszystko trzeba poprawić. Muszę przyzwyczaić się i podpatrywać ruchy kolegów. Musimy być i grać razem na boisku.
Antoine Griezmann za:asinfo.

18 września 1976 roku na świat przyszedł Ronaldo!

18 września 1976 roku na świat przyszedł Ronaldo!

Sarri uczy gry w obronie na nowo

Sarri uczy gry w obronie na nowo
Matthijs przechodzi teraz przez okres aklimatyzacji. Jeśli mam być szczery, ja również, ponieważ trener wymaga od nas gry w obronie mniej lub bardziej odwrotnej do tego, czego byliśmy nauczeni. Chcemy jednak nauczyć się myśli szkoleniowej Sarriego i wprowadzić ją w życie.
Leonardo Bonucci za:goal.com
reklama

Ter Stegen zawstydził nawet Żółtą Ścianę

Ter Stegen zawstydził nawet Żółtą Ścianę

Xavi wskazał następcę Messiego i CR7

Xavi wskazał następcę Messiego i CR7
Trudno sobie przypomnieć czasy przed Messim i Ronaldo. Przyjdzie jednak taki dzień, gdy ktoś będzie musiał ich zastąpić. Teraz obserwuję młodszych piłkarzy, którzy marzą o tym, by być najlepsi na świecie. Sterling? Obecnie to on prowadzi w tym wyścigu, wyprzedzając Neymara, Mbappe czy Salaha. Wciąż jest młody, zawsze był dobrym zawodnikiem, a dzięki pracy z Pepem Guardiolą stał się jednym z najlepszych na świecie. Jak znam Pepa, to pracował z nim od samego początku, powtarzając, w czym musi być lepszy i co należy poprawić. To teraz przynosi rezultaty.
Xavi za:dailymail.co.uk

Piorun poraził dwóch piłkarzy podczas meczu na Jamajce

W trakcie trwania meczu ligi uniwersyteckiej na Jamajce nad boiskiem pojawiła się burza. W pewnym momencie w boisko uderzył piorun, a dwóch zawodników osunęło się na ziemię trzymając się za głowę. Arbiter przerwał spotkanie, a piłkarzom została udzielona pomoc i zostali odwiezieni do szpitala. Jak podały jamajskie media, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i jeden z nich już opuścił placówkę medyczną.
reklama