reklama

Sparing: Cagliari Calcio - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)

Widowiskowa gra Pogoni, prowadzenie po I połowie i ostateczna porażka 1:3 po fantastycznym wejściu z ławki i hattricku Giovaniego Simeone. Portowcy pozostawili dobre wrażenie i długimi fragmentami prowadzili grę. To był bardzo pożyteczny sparing z silną drużyną z ligi europejskiego topu.
źródło:youtube.com
reklama

Dramatyczna historia brata Luquinhasa

Dramatyczna historia brata Luquinhasa
Naprawdę wiele zawdzięczam mojemu bratu. Zawsze byłem w niego wpatrzony jak w lustro. Niestety przeżył on podobną historię do mojej. Może nawet gorszą. W wieku siedemnastu lat mój brat został oszukany przez fałszywego agenta i wysłany do Portugalii. Oszust powiedział mu, że ma dla niego przygotowany klub i wszystkie warunki są ustalone. Okazało się, że na mojego brata nic i nikt w Portugalii nie czeka. Bez pieniędzy wylądował na ulicy. Na jednej z nich zainteresowała się nim policja, zabrała go na komisariat, gdzie opowiedział swoją historię. Mój brat został deportowany z powrotem do Brazylii. Mama była bardzo zmartwiona, ponieważ futbol tak naprawdę wyrządził mojej rodzinie mnóstwo krzywd. Ja sam zacząłem grać na ulicy z kolegami. W końcu trafiłem do klubu zlokalizowanego w centralnej części Brazylii - Ceilandense. Dostrzegł mnie tam Lucio Flavio - jeden ze skautów, któremu zawdzięczam szansę gry w Portugalii. Moja mama była wtedy sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, po tym wszystkim co przeszła wcześniej. Ostatecznie skorzystałem z tej okazji i trafiłem na czwarty poziom rozgrywkowy do klubu Vilafranquense. Awansowałem, udało mi się trafić do Benfiki B, a ostatecznie znalazłem się w Desportivo Aves.
Luquinhas za:legia.com

Grabara po babolu w meczu z Rosją U21

Grabara po babolu w meczu z Rosją U21

Rozumienie gry 6 latka

Kacper Bywalec. Rozumienie gry
źródło:youtube.com
reklama

Niemcy zawsze mieli świetne pary bramkarzy

Niemcy zawsze mieli świetne pary bramkarzy

Optymistyczny prezes Boniek

Optymistyczny prezes Boniek

Wielki wieczór Ondraska

Wielki wieczór Ondraska
Początek meczu nie był dla nas dobry, ale koniec końców był to świetny występ całej drużyny. Chciałem tylko dobrze uderzyć piłkę i umieścić ją w bramce rywali. Po raz pierwszy w życiu widziałem łzy w oczach mojego ojca. To wielkie zwycięstwo i wspaniałe uczucie.
Zdenek Ondrasek za:Czech Football Team na Twitterze
reklama