Ile znaczy w futbolu 7 miesięcy...

Co Aleksandar Vuković powiedział piłkarzom Legii w przerwie?

Nie ma mowy o tym, żebym przed jakimkolwiek meczem czuł spokój, bo wiem, że w każdym spotkaniu zwycięstwo trzeba wywalczyć. W niedzielę było akurat tak, że po drugiej stronie była drużyna, której nic nie wychodziło, ale zazwyczaj jest dużo trudniej. Przecież Wisła Kraków w podobnym składzie nas ograła 4:0. Uczulałem więc zawodników, żeby nie czuli zbyt wielkiej pewności co do zwycięstwa, w przerwie też im o tym mówiłem. Rok temu Legia prowadziła 2:0, a potem skończyło się 3:3, a wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. W szatni powiedziałem zawodnikom, że co prawda nie mamy żadnego Niemca w składzie, ale potrzebujemy niemieckiej mentalności, walki do końca, zaangażowania, wykonywania założeń.
Aleksandar Vuković za:sport.pl

Tabela Ekstraklasy po 13. kolejce

Maciej Stolarczyk zabrał głos po blamażu z Legią

To dla nas trudny dzień, trudno cokolwiek sensownego po takiej porażce powiedzieć. Szybko straciliśmy bramkę, co ustawiło spotkanie i pokazało, że musimy się dźwignąć. Jedyne, co pozostaje powiedzieć, to "przepraszam" skierowane do naszych kibiców. Nie wypada nam takich wyników osiągać. Jesteśmy w trudnym momencie, mamy serię porażek. Na pewno sfera mentalna jest kluczowa, a w niedzielę nie stanęliśmy na wysokości zadania. Stracona bramka w 1. minucie sprawiła, że w nasze poczynania wkradła się niepewność. To nie jest dobry moment na szczegółową analizę. Zagraliśmy słaby mecz, Legia narzuciła swoje warunki i ustawiła spotkanie. Była też bardzo skuteczna, grała z polotem. Najbliższy czas poświęcimy na głębszą analizę, bo za tydzień gramy kolejne spotkanie.
Maciej Stolarczyk za:sport.pl