reklama

"XI" sezonu w Major League Soccer

reklama

Kosmiczne statystyki Cristiano Juniora

Kosmiczne statystyki Cristiano Juniora

Kamil Kosowski wierzy w Wisłę Stolarczyka

Kamil Kosowski wierzy w Wisłę Stolarczyka
Trudno mi się wczuć w rolę piłkarzy Wisły, bo nigdy w tym klubie nie byłem w podobnej sytuacji, ale wygląda na to, że kryzys niekoniecznie musi się szybko skończyć, więc atmosfera w klubie na pewno jest grobowa i przytłaczająca. Nadzieja? Na pewno jest nią obecność w szatni nie tylko piłkarzy Wisły, ale prawdziwych wiślaków. Metryki wprawdzie nie są ich atutami na boisku, ale na pewno są w stanie unieść presję i wyprowadzić zespół z dołka. Jak mawiał Henryk Kasperczak: tutaj trzeba pozytywnie zareagować. Przede wszystkim należy doprowadzić do zdrowia wszystkich zawodników. Jeżeli na przykład Jakub Błaszczykowski będzie zdrowy, to na pewno bardzo pomoże kolegom i będzie sporym wzmocnieniem. Po drugie, działaczy czeka intensywne okno transferowe. Nie widzę innej możliwości niż wzmocnienie zespołu. Bez tego bardzo trudno będzie się utrzymać. Presja jest zawsze, to część zawodu i trzeba się z tym zmierzyć. Nie widzę nikogo, kto mógłby teraz zastąpić Stolarczyka. Maciek wyprowadził Wisłę z dużych kłopotów, poskładał zespół i wiosną wyglądało to bardzo dobrze. Wiem, że miał oferty z innych klubów, a jednak został. Nawet zastanawianie się czy go zwolnić jest nie na miejscu.
Kamil Kosowski za:Przegląd Sportowy

Franck Ribery surowo ukarany za odepchnięcie sędziego

Franck Ribery surowo ukarany za odepchnięcie sędziego
Komisja Ligi zawiesiła Francka Ribery'ego na 3 spotkania za skandaliczne zachowanie Francuza po meczu z Lazio. Zaraz po końcowym gwizdku 36-letni skrzydłowy ruszył w stronę sędziów, by razem z kolegami drużyny protestować przeciwko kilku rozstrzygnięciom w przegranym spotkaniu. Francuz nie poprzestał jednak na słowach i popchnął jednego z arbitrów. Ribery był dodatkowo zdenerwowany, ponieważ Vincenzo Montella zdjął go z boiska w 75. minucie. Francuz nie mógł się pogodzić z tą decyzją, nie podał ręki trenerowi i na ławce cały czas dyskutował ze sztabem trenerskim o przyczynach zdjęcia go z boiska. Kara nałożona na Ribery'ego oznacza, że nie wystąpi on w spotkaniach z Parmą, Sasssuolo i Cagliari.
za:beinsports.com
reklama

Nie będzie zimowych transferów w Realu Madryt

Nie będzie zimowych transferów w Realu Madryt
W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o styczniowej ofensywie transferowej Realu Madryt. Mimo wydania latem 300 mln € na wzmocnienia, "Królewscy" planowali zarzucić sieci na kilku nowych piłkarzy, m. in. na Paula Pogbę, Christiana Eriksena, Fabiana Ruiza czy młodego Erlinga Haalanda, który jest prawdziwym objawieniem obecnej edycji Ligi Mistrzów. Jak poinformował jednak hiszpański "AS", Florentino Perez nie zamierza wydać ani jednego euro w zimowym okienku. Prezes "Królewskich" uważa, że kadra jest wystarczająca i może zgodzić się co najwyżej na odejście niektórych piłkarzy. Całkiem możliwe więc, że zimą z klubu odejdzie któryś z pomocników. Najwięcej mówi się w kontekście o ewentualnych przenosinach Toniego Kroosa do Manchesteru United bądź Isco do Arsenalu lub Manchesteru City.
za:as.com

Rozegranie od tyłu według piłkarzy Arsenalu

Rozegranie od tyłu według piłkarzy Arsenalu

Skandaliczne zachowanie piłkarza w niemieckiej C-klasie

W końcówce meczu FSV Munster z TV Semd, który kończył się wynikiem 0-2, jeden z zawodników gospodarzy otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Zawodnik nie wytrzymał i znokautował arbitra tak mocno, że ten stracił przytomność i musiał być odtransportowany do szpitala helikopterem. Na szczęście sędzia szybko odzyskał przytomność. Piłkarz odpowie za swoje zachowanie w sądzie oraz może liczyć na wysoką karę ze strony klubu.
reklama