reklama

''El Clasico'' może zostać rozegrane w absurdalnej godzinie

''El Clasico'' może zostać rozegrane w absurdalnej godzinie
Pierwsze w tym sezonie ligowym ''El Clasico'' miało odbyć się w sobotę 26 października o godzinie 13:00, jednak z powodu niestabilnej sytuacji w Barcelonie zostało ono przełożone na środę 18 grudnia. Tak wczesna godzina październikowego terminu była spowodowana priorytetem transmisji meczu na rynek azjatycki i niewykluczone, że w grudniu mecz również zostanie rozegrany o tej porze, mimo iż będzie on rozgrywany w środku tygodnia. Władze La Liga rozważają taki scenariusz, ponieważ w tym terminie mogą być rozgrywane mecze Pucharu Króla i aby spotkania się nie nakładały, rozważane jest zorganizowanie Klasyku między 13:00 a 17:00. Javier Tebas podkreśla jednak, że ostateczna godzina jeszcze nie została ustalona.
za:Cadena COPE
reklama

Czy ''Lewy'' dałby sobie radę w słabym zespole?

Czy ''Lewy'' dałby sobie radę w słabym zespole?
Nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski jest dziś jednym z najlepszych środkowych napastników na świecie, ale również dlatego, że gra w topowym klubie. Robert to fantastyczny zawodnik, ale można powiedzieć, że robi to, co do niego należy. Gra w bardzo mocnym zespole, dzięki czemu ma po kilka sytuacji w meczu. Czy grałby tak samo w słabszym zespole? Nie jestem pewien. Środkowy napastnik jest uzależniony od drużyny.
Włodzimierz Lubański za:sportowefakty.wp.pl

Kamil Grabara znalazł następcę Jerzego Brzęczka

Kamil Grabara znalazł następcę Jerzego Brzęczka
Jeśli tylko trener Michniewicz będzie dalej realizował swoje cele, to zostanie selekcjonerem pierwszej kadry. Mam nadzieję, że tak się stanie, bo wtedy będę grać. Ciężko mi wskazać innego kandydata. Na poważnie: trenowanie kadry U21 to nie jest prosta sprawa, bo co chwilę zmienia się skład personalny i wymagania z nim związane. Trener Michniewicz po pierwsze awansował na mistrzostwa Europy po tak długim okresie przerwy – poza tymi, które graliśmy u siebie, ale to trochę inna bajka. Po drugie, osiągnął tam całkiem niezły wynik. Po trzecie, pewnie zmierza na kolejne Euro. Ma też duże doświadczenie ligowe. Trudno go nie lubić. Chciałbym, żeby każdy mógł zobaczyć od środka jego zgrupowanie, jaka tam panuje atmosfera i jak to można połączyć z ciężką pracą. Szanuję go też za to, że nawet kiedy nie grałem, to nigdy nie dał mi do zrozumienia, że nie jestem tu potrzebny.
Kamil Grabara za:TVP Sport

Toni Kroos komentuje sytuację Bale'a

Toni Kroos komentuje sytuację Bale'a
Co się dzieje z Bale'em? Nie mam pojęcia. Tego lata niemalże od nas odszedł. W takich sytuacjach nie da się kontynuować normalnie współpracy, jeśli obie strony przewróciły już kartkę. Jak dla mnie wciąż sprawia wrażenie zmotywowanego, zanotował też kilka wartych uwagi występów. Był bardzo niezadowolony, że doznał kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji. To oczywiste, że to nie najlepszy pomysł, żeby teraz powoływać go na zgrupowanie kadry. Nie grasz w swoim klubie i w końcu masz czas, żeby dojść do zdrowia w przerwie na reprezentację... To nie jest najwłaściwszy moment. Myślę, że wróci silny. Jak już wróci... Jestem przekonany, że jego jakość przyda nam się przy wielu okazjach.
Toni Kroos za: RealTotal
reklama

Kolega z reprezentacji zdradził plany Luisa Suareza

Kolega z reprezentacji zdradził plany Luisa Suareza
Suarez chce zagrać w MLS. Zawsze wypytuje mnie o ligę. Marzeniem Suareza był transfer do Barcelony. Gra tam na wspaniałym poziomie, i czuje się komfortowo. Prędzej czy później trafi jednak do MLS. Mam nadzieję, że tak się stanie. Chciałbym, żeby zagrał w Seattle Sounders, ale to może być trudne do zrealizowania.
Nicolas Lodeiro za:goal.com

Piątek może zyskać klasowego konkurenta

Piątek może zyskać klasowego konkurenta

Wyjątkowe koszulki Realu Sociedad

Wyjątkowe koszulki Realu Sociedad
Przy okazji oddania do użytku wyremontowanego stadionu Real Sociedad przygotował wyjątkowe koszulki, w których zawodnicy z Anoeta zagrają w dwóch najbliższych ligowych meczach. Jest moc!
reklama