reklama

Ultrasi Brescii uderzają w... Mario Balotellego

Ultrasi Brescii uderzają w... Mario Balotellego
Jeśli Balotelli nie był gotowy psychicznie do zmierzenia się z kibicami Hellasu, w sytuacji, kiedy nasze miasto i nasz trener dali mu szansę podtrzymania kariery, warto było, żeby od razu to powiedział i zostawić jego miejsce dla kogoś... mniej irytującego. Nikt z nas by się nie obraził, gdyby nie chciał zagrać, wręcz przeciwnie. Osobiste deklaracje jednego z liderów kibiców Hellasu nie mogą usprawiedliwiać „polowania na czarownice”, które urządziły sobie media i instytucje w kolejnej próbie rozbicia środowiska kibicowskiego. Nie mówimy tu, że pewne okrzyki są właściwe czy akceptowalne, ale nie wszyscy kibice Verony są rasistami, a ich grupy kibicowskie to nie są organizacje w stylu Ku Klux Klanu. Nie można określać wszystkich kibiców jako rasistów, choć rasizm na trybunach istnieje i często jest wykorzystywany, by wywoływać panikę w opinii publicznej. Coraz mniej konwencjonalny język jest stosowany w debacie publicznej i w świecie polityki, ale oczywiście nikt nie zawiesi polityka za złamanie praw etyki. Nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości, że Balotelli jest w każdym calu Włochem, ale arogancja, którą się popisuje, jest kompletnie nieuzasadniona. Ciągłe zachowania typu „Balotellate” są wszystkim znane dobrze. Dla nas liczy się przede wszystkim poświęcenie, pasja, szacunek, motywacja i dawanie z siebie wszystkiego dla tej koszulki. To wszystko zdaje się być dla niego kompletnie obce. Potępiamy każdy gest i każdą prowokację, które pokazują wrogość czy dyskryminację, ale również chcemy wyrazić naszą solidarność z tymi, których sprawiedliwość ponownie zawiodła
Ultrasi Brescii za:transfery.info
reklama

Aurelio de Laurentiis szykuje kary dla piłkarzy Napoli

Aurelio de Laurentiis szykuje kary dla piłkarzy Napoli
Aurelio de Laurentiis postanowił osobiście zadbać o formę swoich piłkarzy i zarządził dla nich kilkudniowy obóz przygotowawczy, by ci wrócili do dobrej dyspozycji. Pomysł ten spotkał się jednak z dużym oporem samych zawodników, którzy po meczu z Salzburgiem, zamiast udać się na obóz, wrócili do domów. Taką postawę swoich zawodników wsparł także Carlo Ancelotti, który trzyma ich stronę w sporze z prezesem klubu. De Laurentiis postanowił iść o krok dalej i zastanawia się nad karą finansową dla swoich zawodników, a ta ma być bardzo dotkliwa - może sięgać nawet 25% zarobków. Najbardziej skłóceni z prezesem Dries Mertens i Jose Callejon zastanawiają się nad odejściem z klubu jeszcze w zimowym okienku. Piłkarze najprawdopodobniej przeniosą się do Chin.
za:La Gazzetta dello Sport

Sergio Ramos nie strzela inaczej

Sergio Ramos nie strzela inaczej

Kadra Niemiec na listopadowe mecze

Kadra Niemiec na listopadowe mecze
reklama

Rodrygo piłkarzem kolejki w Lidze Mistrzów

Rodrygo piłkarzem kolejki w Lidze Mistrzów

Rivaldo chce Koemana w Barcelonie

Rivaldo chce Koemana w Barcelonie
Jeśli Valverde nie wygra Ligi Mistrzów, to nastąpi odpowiedni moment na zmianę trenera. Ronald Koeman byłby wtedy świetną opcją.
Rivaldo za:as.com

Piłkarz października w Premier League

Piłkarz października w Premier League
reklama