Radosław Majecki pobije transferowy rekord Ekstraklasy

Radosław Majecki opuścił zgrupowanie Legii w Belek, aby przejść testy medyczne przed transferem do AS Monaco. 20-letni bramkarz podpisze z klubem z księstwa 5,5-letni kontrakt, a najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Legii. Jak dowiedział się Piotr Koźmiński z "Super Expressu", cała transakcja będzie kosztowała 7 milionów euro, a na konto warszawskiego klubu może wpłynąć dodatkowo 1 milion euro w ramach bonusów. Legia zarobi ponadto na ewentualnym przyszłym transferze Majeckiego, zagwarantowawszy sobie 10% z kwoty przyszłej sprzedaży. Jeśli te informacje się potwierdzą, bramkarz Legii pobije transferowy rekord Ekstraklasy, który dotychczas należał do Jana Bednarka. Lech Poznań w 2017 roku otrzymał od Southampton za stopera 6 milionów euro.
za:sport.se.pl

Mecze w TV: 27 Stycznia 2020

21 :00Eleven Sports 1
Bournemouth vs Arsenal
FA Cup

Okazała wygrana United w FA Cup

Ostatni raz "Czerwone Diabły" odniosły tak okazałe zwycięstwo w lutym 1999 roku, kiedy to pokonali Nottingham Forest 8-1. Cztery bramki strzelił wówczas obecny trener Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer.

Legenda Milanu chwali Piotra Zielińskiego

Liverpool rezygnuje z walki o FA Cup

Nasza sytuacja jest następująca. Wiedzieliśmy już od dość dawna, że takie coś może nastąpić. W kwietniu 2019 roku dostaliśmy list od Premier League, w którym poprosili nas o uszanowanie przerwy zimowej i nieorganizowanie w jej trakcie żadnych spotkań towarzyskich. Dwa tygodnie temu powiedziałem chłopakom, że będziemy mieli przerwę w rywalizacji, a to oznacza, że nie weźmiemy udziału w powtórzonym meczu. Zagra w nim nasza młodzież. Wiem, że nie jest to zbyt popularne, ale tak to widzę i tak właśnie zrobimy. Jeśli federacja nie uszanuje tego, my nie zmienimy naszego stanowiska i w nim po prostu nie zagramy. Musimy szanować dobro graczy. Oni potrzebują odpoczynku mentalnego oraz fizycznego. Właśnie o to chodzi w przerwie zimowej, bo potem czekają nas kolejne spotkania. Musieliśmy podjąć taką decyzję wcześniej, ponieważ chłopcy mają swoje rodziny i tacy zawodnicy jak Jordan Henderson, Virgil van Dijk, Georginio Wijnaldum, Trent Alexander-Arnold, Mohamed Salah czy Sadio Mane nie mieli w ogóle wolnego czasu. Teraz będą mieli taki tydzień na odpoczynek.
Juergen Klopp za:Sky Sports