reklama

Gabigol wspiera chorego trenera Flamengo

Gabigol wspiera chorego trenera Flamengo
Jorge Jesus, 65-letni trener Flamengo, przeszedł pozytywnie test na koronawirusa. Na brak wsparcia jednak nie może narzekać :)
reklama

Prezes Borussii lekceważy koronawirusa

Prezes Borussii lekceważy koronawirusa
W pewnym momencie wszystko musi wrócić do normy. Nie powinniśmy przesadzać. Ryzyko zdrowotne dla profesjonalnego zespołu sportowców jest mało poważne. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które rywalizuje z innymi. Kluby, które dobrze radziły sobie w ostatnich latach, nie powinny wspierać tych, które tego nie robiły.
Hans-Joachim Watzke, prezes Borussii Dortmund za:bulinews.com

Niemiecka federacja reformuje szkolenie

Niemiecka federacja reformuje szkolenie

Meunier znalazł nowy klub

Meunier znalazł nowy klub
Ogłoszenie przenosin Thomasa Meuniera do Borussii Dortmund "jest już tylko formalnością", informuje "Bild". Kontrakt 28-letniego prawego obrońcy z PSG wygasa w czerwcu, więc przeniesie się do Bundesligi na zasadzie wolnego transferu. Meunier w trwającym sezonie zagrał w 27 meczach w barwach paryskiego klubu. Strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty.
za:bulinews.com
reklama

Inter chce przedłużyć umowę z Handanoviciem

Inter chce przedłużyć umowę z Handanoviciem
"La Gazzetta dello Sport" informuje, że Samir Handanovic jest bliski przedłużenia kontraktu z Interem o rok. Obecny kontrakt 36-letniego bramkarza wygasa w czerwcu 2021 roku, ale według włoskiej gazety latem zostanie przedłużony do 2022. Słoweniec jest piłkarzem Interu od lipca 2012 roku.
za:football-italia.net

Boruc odpowiedział na wyzwanie Sławomira Peszki

Boruc odpowiedział na wyzwanie Sławomira Peszki

Jak Paulo Dybala spędza kwarantannę

Argentyńczyk postanowił trochę potrenować ze swoją dziewczyną ;)

UEFA chce gigantycznych pieniędzy za przełożenie EURO 2020

UEFA chce gigantycznych pieniędzy za przełożenie EURO 2020
We wtorek odbędzie się specjalna telekonferencja, na której UEFA wraz z przedstawicielami 55 federacji podejmie decyzję na temat ligowych rozstrzygnięć w obecnym sezonie. Podjęty ma być także temat ewentualnego przesunięcia zbliżających się mistrzostw Europy. Jak sensacyjnie podał portal "The Athletic", UEFA zgodzi się na przełożenie turnieju na 2021 rok tylko wtedy, jeśli kluby i ligi zapłacą jej odszkodowanie w wysokości 300 milionów euro. Tyle bowiem mają wynieść straty związane z przełożeniem turnieju o 12 miesięcy.
za:theathletic.com

Jutrzejsza okładka Przeglądu Sportowego

Jutrzejsza okładka Przeglądu Sportowego

Poruszające słowa Mihajlovicia o szalejącej epidemii

Poruszające słowa Mihajlovicia o szalejącej epidemii
Lekarze wykonują ogromną robotę, a my mamy obowiązek im pomóc poprzez unikanie zarazy. Młodzi mówią o koronawirusie, że umierają na niego głównie starzy i chorzy ludzie. Wypowiadają te słowa, bo uważają, że są bezpieczni. Starsi nie są jednak liczbą, ale wielkim zasobem wiedzy. Są naszą historią, doświadczeniem, wiarą czy pępowiną. Dzięki nim staliśmy się tym, kim jesteśmy. Mówię Włochom, aby postępowali zgodnie z instrukcjami, które są nam przekazywanie. Po opanowaniu sytuacji znów nadejdą piękne czasy. Wróci normalność codziennego życia, przytulanie się, bycie razem czy przyjemność pójścia na mecz piłki nożnej. Teraz cierpimy, ale to wszystko wkrótce się skończy i znów będzie pięknie. Rozumiem, że nieprzyzwyczajonym ludziom jest trudno się przystosować i mogą czuć się ofiarami, ale dla mnie te środki ostrożności są łatwe do przestrzegania. Spędziłem miesiące zamknięty w sali szpitalnej o powierzchni dziewięciu metrów kwadratowych, przymocowany do przewodów i kroplówki oraz nie mogąc otworzyć okna. Myślisz, że teraz problemem dla mnie jest przebywanie z rodziną w domu i wyjście na taras, żeby zapalić papierosa? Używam maski od miesięcy i nie ściskam dłoni na powitanie. Nie musiałem zmieniać swoich nawyków. Jestem trochę antyspołeczny, dlatego nie przeszkadzało mi unikanie wielu kontaktów. Często żartobliwie powtarzam, że zachowam tę ostrożność przez następne pięć lat. Przeżyłem dwie wojny i spadające bomby, które mogły zniszczyć dom i godziny policyjne, dlatego nigdy nie będę miał problemu z pozostaniem w domu, oglądaniem telewizji na kanapie, czytaniem książki lub wyjściem na taras, aby zapalić. Po miesiącach spędzonych w szpitalu uważam, że pozostanie teraz z rodziną to przywilej. Po chorobie powtarzam, że wszystko ma dla mnie nową wartość. Powiew świeżego powietrza, prysznic z wodą spływającą po twarzy, panorama. Doceniam teraz każdą chwilę mojego życia.
Sinisa Mihajlović za:La Gazzetta dello Sport

Dwa warianty rozważane przez UEFA

Dwa warianty rozważane przez UEFA

Gareth Bale od roku nie strzelił na Santiago Bernabeu

Gareth Bale od roku nie strzelił na Santiago Bernabeu

35% piłkarzy Valencii z koronawirusem

35% piłkarzy Valencii z koronawirusem
Valencia poinformowała w oficjalnym komunikacie, że po przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa u członków pierwszej drużyny (piłkarzy oraz sztabu trenerskiego), aż 35% okazało się pozytywnymi. Klub nie podał nazwisk zarażonych osób, jednak zapewnił, że znajdują się one obecnie w kwarantannie i przechodzą chorobę bezobjawowo.
za:valenciacf.com

Może nas czekać sezon bez tytułów mistrzowskich

Może nas czekać sezon bez tytułów mistrzowskich
Funkcjonujemy już w takiej gonitwie myśli, że trzeba znaleźć jakiś sposób na uspokojenie. My w Polsce mamy na razie zawieszoną jedną kolejkę, a już jest sto tysięcy spekulacji, rozważania o katastrofie finansowej piłki i tak dalej. Dlatego spodziewam się, że będzie jakaś odgórna decyzja UEFAi FIFA, co zrobić ze wszystkim rozgrywkami. To UEFA zdecyduje, czy rozstrzygnięcia tytułów mistrzowskich należy uznać za ważne, czy też za nieważne. To UEFA wskaże, kto ma zagrać w jej rozgrywkach pucharowych. Ale zostawi krajowym federacjom decyzje, jak zacząć następny sezon. Decyzja o spadkach i awansach będzie należeć do federacji. I od razu mówię, że nie będę jej konsultować tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Bo tak się nie da. Jeśli idę na spotkanie z premierem Morawieckim jako reprezentant polskiej piłki, to nie może do mnie potem wydzwaniać prezes wojewódzkiego związku piłki nożnej z pretensjami, że ja z nim czegoś nie konsultowałem przed tym spotkaniem. Już i tak mamy nerwową sytuację i nie mnóżmy ośrodków podejmowania decyzji.
Zbigniew Boniek za:sport.pl

Czy może być lepsze miejsce na wakacje?

Czy może być lepsze miejsce na wakacje?

Co dalej z Ronaldinho?

Co dalej z Ronaldinho?
Ronaldinho od kilku dni przebywa w paragwajskim areszcie i czeka na rozwiązanie sytuacji związanej z legitymowaniem się na granicy sfałszowanym paszportem. Obrońcy Brazylijczyka robią wszystko, aby wyciągnąć go z więzienia i zamienić karę na areszt domowy, jednak paragwajski sąd jest nieugięty i nie zamierza wypuszczać byłego piłkarza zza krat. Prawnicy 39-latka wystosowali nową propozycję do sądu, oferując aż 1,5 miliona dolarów kaucji za przeniesienie go do aresztu domowego. Jeśli wymiar sprawiedliwości przyjmie tę ofertę, Ronaldinho przeprowadzi się do małego mieszkania w Asuncion, gdzie będzie stale monitorowany przez policję. Brazylijczykowi grozi do 6 miesięcy więzienia.
za:as.com

Rugani opowiada o swojej kwarantannie

Rugani opowiada o swojej kwarantannie
Nic mi nie jest, wcześniej też było ze mną całkiem dobrze. Nie miałem symptomów, o których mówili w wiadomościach. Miałem szczęście, mimo że wywołało to tak duże zainteresowanie, bo dostałem koronawirusa jako pierwszy w naszym środowisku. Mam nadzieję, że przyczyni się to do zwiększenia świadomości na ten temat. Po ogłoszeniu wyników badań nastąpił boom medialny. Dziękuję wszystkim za otrzymane wiadomości. Zapewniam, że nic mi nie jest. Wszyscy przezwyciężymy tę trudną sytuację. Jak przebiega moja kwarantanna? Prawie skończyłem całego Netlixa! Polecam "The Invisible Guest", to thriller, który nie trwa długo i nie jest tak poważny. Brakuje mi trochę bliskich. Jestem sam w hotelu. Kwarantanna jest długa i nudna, tym bardziej, jeśli jest się samemu. Ale tak jest u wszystkich.
Daniele Rugani za:goal.com
reklama