reklama

Mane wspiera Senegal w walce z koronawirusem

Mane wspiera Senegal w walce z koronawirusem
Sadio Mane przekazał 30 milionów franków zachodnioafrykańskich (około 46 tysięcy euro) na walkę z koronawirusem w Senegalu. Aktualnie w tym kraju potwierdzono 27 przypadków choroby, z czego dwie osoby zostały już wyleczone.
za:standard.co.uk
reklama

Społeczne skutki koronawirusa według Bońka

Społeczne skutki koronawirusa według Bońka
Musimy wypracować mechanizmy obrony, na przykład ludzi starszych. Ale moim zdaniem musimy się też nauczyć żyć z koronawirusem. On nagle nie zniknie. Musimy walczyć, aby nie doprowadzić do zagłady gospodarki. Ja na przykład boję się fali samobójstw, bo jeśli – odpukać – ekonomicznie byłoby bardzo źle, to samobójstw może być więcej niż bezpośrednich ofiar koronawirusa. Czy na przykład w maju, czerwcu, lipcu dalej mielibyśmy siedzieć w domu? Czy gospodarka to wytrzyma? Jest też przecież teoria w psychologii, że jeżeli cały dzień zajmujesz się i myślisz tylko o jednym, to tylko pogarsza sprawę. Musimy uniknąć psychozy.
Zbigniew Boniek za:sport.se.pl, wywiad Piotra Koźmińskiego

To ustalono na telekonferencji z UEFA

To ustalono na telekonferencji z UEFA

Prezydent UEFA tłumaczy decyzję o przełożeniu Euro

Prezydent UEFA tłumaczy decyzję o przełożeniu Euro
Stoimy na czele sportu, którym żyje i oddycha ogromna liczba ludzi powstrzymana obecnie przez niewidzialnego przeciwnika. W takich chwilach piłkarska społeczność musi się wykazać odpowiedzialnością, jednością, solidarnością i altruizmem. Zdrowie kibiców, pracowników i piłkarzy musi być celem numer jeden. W tym celu UEFA przedstawiła propozycje pozwalające dokończyć ten sezon i jestem dumny z odpowiedzi moich kolegów z całej Europy. Dało się wyczuć ducha współpracy. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że trzeba coś poświęcić, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. UEFA dokonuje, w związku z tymi decyzjami, największego poświęcenia. Przełożenie turnieju wiąże się z ogromnymi kosztami, ale zrobimy wszystko, żeby nie ucierpiało na tym finansowanie rozgrywek amatorskich, kobiecych i rozwój futbolu w 55 krajach członkowskich. To decyzja podjęta dla dobra całej europejskiej piłki nożnej. Futbol to potężna siła podnosząca na duchu całe społeczeństwa. Nie mogliśmy świętować 60. rocznicy pierwszych Mistrzostw Europy przy pustych stadionach i strefach kibica, z ludźmi zamkniętymi w izolacji. [...] Drobne szczegóły porozumienia zostaną wypracowane w kolejnych dniach, jednak ustaliliśmy najważniejsze kwestie i jest to duży krok naprzód. [...] Dziękuję również federacji CONMEBOL, która również kierując się zaleceniami międzynarodowych instytucji zdrowotnych, zdecydowała się przenieść Copa America na 2021 rok. [...] Chciałbym również podziękować prezydentowi FIFA, Gianniemu Infantino, który powiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby nowy terminarz działał, tak jak powinien. W obliczu kryzysu piłka nożna pokazała swoje najlepsze oblicze dzięki otwartości, solidarności i tolerancji.
Aleksander Ceferin za:uefa.com
reklama

Copa America również przesunięte o rok

Copa America również przesunięte o rok

Ramówka TVP Sport na czas kwarantanny

Ramówka TVP Sport na czas kwarantanny

#zostanwdomu

Zostań w domu! Kacper został w domu, w którym także idzie efektywnie trenować!
źródło:youtube.com

Ciężka sprawa...

Ciężka sprawa...

Komunikat PZPN-u po telekonferencji UEFA

Komunikat PZPN-u po telekonferencji UEFA
PZPN opublikował komunikat, w którym podsumował decyzje, jakie zapadły na telekonferencji szefów 55 europejskich federacji. Oto one: PO PIERWSZE: Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021). PO DRUGIE: Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020. PO TRZECIE: Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie. PO CZWARTE: Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie. PO PIĄTE: Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach. W kwestii rozgrywek klubowych ustalono, że: PO PIERWSZE: Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku. PO DRUGIE: Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów. PO TRZECIE: Terminy rund eliminacyjnych do europejskich pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.
za:laczynaspilka.pl

Nowe terminy finałów europejskich pucharów

Nowe terminy finałów europejskich pucharów

Norweska federacja: Euro przełożone na 2021 rok

Norweska federacja: Euro przełożone na 2021 rok
Norweska Federacja Piłkarska poinformowała na oficjalnym koncie na Twitterze, że Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w przyszłym roku w terminie 11 czerwca - 11 lipca. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji przez UEFA.
za:@nff_info

PZPN rozesłał powołania do pozostania w domu

PZPN rozesłał powołania do pozostania w domu

Kroos: "Przesunięcie Euro to najmniejszy problem"

Kroos:
Nie nudzę się na kwarantannie. Nie da się tego robić z trójką dzieci w domu. Najważniejsze, że wszyscy jesteśmy zdrowi. Miałem teraz czas na przetestowanie kilku nowych fryzur, ale pokazałem je tylko mojej żonie... To, czy zostanie rozegrane Euro, to w tej chwili najmniejszy problem. Najważniejsze to wygrać z niewidzialnym wrogiem i przywrócić normalność do naszego życia.
Toni Kroos za:en.as.com

Fabregas kłóci się z sąsiadem na kwarantannie

"Dzień dobry sąsiedzi!" - wykrzyczał Cesc Fabregas. "P***ol się" - usłyszał w odpowiedzi. "Tak, tak! Też się p***ol!" - zripostował piłkarz Monaco :D UWAGA: Oczywiście jest to podłożony fragment z genialnej komedii "Książę w Nowym Jorku" ;)

XI piłkarzy z największą liczbą udanych dryblingów w tym sezonie

XI piłkarzy z największą liczbą udanych dryblingów w tym sezonie

Rosjanie także zawiesili rozgrywki ligowe

Rosjanie także zawiesili rozgrywki ligowe

Sean Dyche wybrany trenerem lutego w Premier League

reklama