reklama

John Obi Mikel odszedł z Trabzonsporu przez... koronawirusa

John Obi Mikel odszedł z Trabzonsporu przez... koronawirusa
Liga turecka to jedne z niewielu rozgrywek, które nie zawiesiły swojej działalności z powodu epidemii koronawirusa. Grający w Trabzonsporze John Obi Mikel postanowił zabrać głos w tej sytuacji, krytykując ligowe władze za taki stan rzeczy: - W obecnej sytuacji nie czuję się komfortowo i nie chcę grać. W tych krytycznych chwilach każdy powinien być w domu ze swoją rodziną i bliskimi. Uważam, że rozgrywki powinny zostać przerwane - napisał na Instagramie 32-latek. Piłkarz wypowiedział te słowa przed zremisowanym 1-1 meczem z İstanbul Başakşehir, który cały przesiedział za karę na ławce rezerwowych. Mimo iż słowa Nigeryjczyka spotkały się ze sporym wsparciem ze strony innych zawodników Superlig, nie spodobały się one władzom Trabzonsporu na tyle, że wymusiły na piłkarzu rozwiązanie kontraktu z klubem. Jak podał serwis "goal.com", piłkarz dodatkowo nie dostanie finansowej rekompensaty za rozwiązanie umowy przed końcem sezonu, ani należących się mu premii.
za:goal.com
reklama

Kiedy tercet ''BBC'' rządził w Lidze Mistrzów...

Przed Wami Real Madryt z 2014 roku i ich totalna rozwałka Schalke!

Zagłębie Lubin jak Atletico Madryt

Zagłębie Lubin jak Atletico Madryt

Pięć terminów wznowienia rozgrywek

Pięć terminów wznowienia rozgrywek
Decyzja UEFA o przełożeniu mistrzostw Europy na czerwiec i lipiec przyszłego roku jest czysto teoretyczna. Tak naprawdę nikt na kontynencie nie wie, jak będzie wyglądała sytuacja na przykład 20 marca albo 1 kwietnia, a co tu mówić o perspektywie dwunastu miesięcy. Na wznowienie rozgrywek krajowych, Ligi Mistrzów i Europy przewidziano daty: 14, 21, 28 kwietnia, 3 i 15 maja. Decyzje będą zapadały z tygodnia na tydzień. Ligi z miejsc od 44. do 55. w rankingu UEFA muszą skończyć rozgrywki do 20 czerwca, a te z lokat 11.–43. – do 26 czerwca. Wszystko po to, by na początku lipca rozpocząć kwalifikacje w europejskich pucharach.
Zbigniew Boniek za:Przegląd Sportowy
reklama

Propozycja Napoli dla Arka Milika

Propozycja Napoli dla Arka Milika

Szef hiszpańskiego futbolu nie chce badać wszystkich piłkarzy

Szef hiszpańskiego futbolu nie chce badać wszystkich piłkarzy
Przeprowadzanie testów u zawodników wydaje mi się nie na miejscu w momencie, kiedy potrzebują tego inni. Dla każdego piłkarza wynik oznacza to samo. Jeśli jest pozytywny, odbędzie kwarantannę w domu. To jest niepatriotyczne, ponieważ są w tym kraju ludzie, którzy potrzebują bardziej tych testów. Nie powinno się testować zdrowych zawodników!
Luis Rubiales, szef hiszpańskiego związku piłki nożnej za:as.com

Apel Wojtka Szczęsnego do włoskich kibiców

Apel Wojtka Szczęsnego do włoskich kibiców
Chociaż martwimy się o nasze rodziny i bliskich, modląc się, aby wirus ich nie dotknął, to wciąż zadajemy sobie pytania, jak to się stało i dlaczego. To pytania, na które możemy nigdy nie znaleźć odpowiedzi. Zastanawiamy się również nad przyszłością. Jak wpłynie to na nasze społeczeństwo? Czy wszystko wróci do normy? Ktoś może uznać się za nieszczęśliwego, że jest teraz we Włoszech, w kraju najbardziej dotkniętym wirusem. Nie zgadzam się z tym. Mam szczęście, że tu jestem. Wiem, że to kraj, który pokona tego wirusa jednością i pasją, z której słyną Włosi. Przyszłe pokolenia dzieci na całym świecie będą uczyć się o niesamowitej historii tego kraju. Poznają piękną sztukę, wyjątkową architekturę, modę czy pyszne jedzenie. Choć strasznie tęsknie za rodziną i modlę się o ich dobro, z dumą dzielę się tym trudnym momentem z mieszkańcami Włoch. Bądź silna, Italio! Wszystko się ułoży.
Wojciech Szczęsny za:instagram.com/wojciech.szczesny1
reklama