reklama

Metamorfoza Marca Bartry podczas kwarantanny

Metamorfoza Marca Bartry podczas kwarantanny
reklama

List Zbigniewa Bońka do polskich piłkarzy

List Zbigniewa Bońka do polskich piłkarzy
Szanowni Piłkarze, Zwracam się do Was nie tylko jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zwracam się do Was jako starszy kolega, który tak jak Wy kocha piłkę i zawdzięcza jej tak wiele. Ostatnie tygodnie to dla nas wszystkich czas wyjątkowej próby. Nagle okazało się, że trzeba drastycznie ograniczyć czy wręcz zahamować uprawianie piłki nożnej. Obostrzenia wynikające z pandemii dotyczą praktycznie wszystkich dziedzin życia. Z bólem obserwujemy jak ludzie dla których gramy, którym dajemy tyle radości, popadają w wielkie, niewyobrażalne kłopoty. Nie tylko walczą z wirusem, ale z dnia na dzień tracą pracę, upadają ich firmy. Piłka nożna w Polsce to nie tylko najpopularniejszy sport, prężna gałąź biznesu, wielka radość, ale i odpowiedzialność. Odpowiedzialność, która spoczywa też na Was. Obserwujecie przecież codzienne życie w Waszych klubach. Nie wierzę byście nie widzieli i nie rozumieli wielkiego wysiłku, jaki ponoszą Wasi trenery, prezesi, właściciele, w codziennym prowadzeniu zespołów. Nie brakuje w tych dniach różnych głosów, pomysłów, deklaracji dotyczących Waszego funkcjonowania. Musicie być w tej niełatwej sytuacji poważni i spokojni. Jednocześnie apeluję o zrozumienie trudnych czasów, jakie nadchodzą, a właściwie już nadeszły dla całego polskiego środowiska piłkarskiego. Nie dajcie się podzielić, nie ufajcie demagogicznym podpowiedziom. Nerwy, niezadowolenie, prowokacje, kłótnie, histeria - to wszystko odrzućcie. Zamiast tego postawcie na jedność, zrozumienie i solidarność Waszego środowiska. Stawiajcie na rozmowy, na dialog między mądrymi ludźmi, którzy mają pomysł na piłkarskie życie w tych czasach. Pokażcie kibicom, że dbacie o Wasz klub i jesteście gotowi na poświęcenia w tym - miejmy nadzieję - krótkim, aczkolwiek bolesnym momencie nie tylko dla piłki, ale i całego kraju. Jestem przekonany, że za kilka tygodni, a może miesięcy wrócicie na boiska, dając znowu radość kibicom i wszystkim miłośnikom piłki. To, co na nas spadło, z pewnością nie załamie i nie zniechęci polskich piłkarzy. Wrócimy do gry silniejsi i mądrzejsi.
Zbigniew Boniek za:Łączy nas piłka

Trzech niezastąpionych w Bayernie Monachium

Trzech niezastąpionych w Bayernie Monachium
Manuel Neuer wciąż jest najlepszym bramkarzem na świecie. Możesz zastąpić prawie każdego zawodnika, ale w Bayernie to nie dotyczy trzech piłkarzy. Właśnie Neuera, Joshui Kimmicha i Roberta Lewandowskiego. Oni są niezastąpieni.
Lothar Matthaus za:Sky Sports

"Łączy nas piłka" wspiera personel medyczny

reklama

Prezydent Boca Juniors wierzy w transfer Cavaniego

Prezydent Boca Juniors wierzy w transfer Cavaniego
Wyrażam dużą nadzieję, że Cavani wkrótce do nas dołączy. Wyciągając do nas rękę stanowiłby dla nas olbrzymie wsparcie. Myślę, że on chce do nas przejść.
Jorge Bermúdez za:Radio Cooperativa

Polscy trenerzy obniżają swoje pensje

Polscy trenerzy obniżają swoje pensje
Jak poinformował portal "weszlo.com", we wtorek zapadła decyzja, że w związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa trenerzy reprezentacji narodowych w Polsce przez następne cztery miesiące będą otrzymywać niższe wynagrodzenie. Decyzja ta będzie miała największy wpływ na najlepiej zarabiających, a więc na sztab reprezentacji Polski w piłce nożnej na czele z Jerzym Brzęczkiem, gdzie obniżki mają sięgać 50% dotychczasowego wynagrodzenia. Co ważne, z inicjatywą wyszli sami trenerzy.
za:weszlo.com

Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z Abdelakhiem Nourim

Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z Abdelakhiem Nourim
Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z 22-letnim Abdelakhiem Nourim. Piłkarz w 2017 roku zemdlał podczas sparingu i w szpitalu stwierdzono u niego niewydolność układu krążenia oraz nieodwracalne zmiany w mózgu. W ostatnich dniach, po niespełna 3 latach od początku dramatu, rodzina Nouriego poinformowała, że były już piłkarz został wybudzony ze śpiączki. Przez cały ten okres Ajax Amsterdam opłacał pensję i leczenie Holendra. "De Telegraaf" poinformował jednak, że wygasająca latem 2020 roku umowa została rozwiązana. Klub nie chce jednak zostawiać rodziny Nouriego z niczym i obecnie trwają rozmowy nad kształtem i zakresem pomocy, jaki klub będzie świadczył po rozwiązaniu kontraktu. Zdaniem holenderskich mediów Ajax zaproponował rodzinie 22-latka 5 milionów euro, jednak jej oczekiwania są jeszcze wyższe i nie osiągnięto jeszcze porozumienia.
za:De Telegraaf

Angel Di Maria wspomina rozstanie z Realem Madryt

Angel Di Maria wspomina rozstanie z Realem Madryt
Wiedziałem, że Real Madryt chce mnie sprzedać, ponieważ do Madrytu przypisywany był James Rodriguez i to on miał zająć moją pozycję. Kiedy dostałem list od Realu, mogłem się spodziewać wszystkiego. Podarłem go bez otwierania. Nie chciałem go czytać, ani na niego patrzeć. Jedyną osobą, która musiała podjąć decyzję o grze, byłem ja.
Angel Di Maria za:sport.pl

"Polski Messi" wystąpi w Turbokozaku!

Kane nie chce kończyć sezonu za wszelką cenę

Kane nie chce kończyć sezonu za wszelką cenę
Wiem, że Premier League będzie dążyć do dokończenia rywalizacji, biorąc pod uwagę każdą możliwą opcję. Uważam, że musimy tego spróbować, ale trzeba też wyznaczyć moment, w którym powiemy sobie, że to już niemożliwe. Być może nadejdzie chwila, w której dojdziemy do wniosku, że nie da się dograć sezonu 2019/2020. Gdybyśmy nadal grali w lipcu czy sierpniu i musieli przesuwać następne rozgrywki, nie miałoby to żadnego sensu. Punkt graniczny? To koniec czerwca. Jeśli do tego czasu nie uda nam się przeprowadzić brakujących kolejek, trzeba się skupić już na nowych rozgrywkach. Gdybyśmy postąpili inaczej, myślę, że dojdzie do efektu domina, który wpłynie na termin mistrzostw Europy, a potem mistrzostw świata.
Harry Kane za:Sky Sports

Benzema tłumaczy się ze słów o Giroud i gokarcie

Benzema tłumaczy się ze słów o Giroud i gokarcie
Co do Giroud - to była prawda. Nie pamiętamy jednak o tym, co powiedziałem o jego grze w reprezentacji Francji, co wnosi do tej drużyny. Podkreślono moje słowa o F1 i kartingu. To prawda, tak myślę, tak to wygląda. Jeśli chcecie, bym porównał się z Brazylijczykiem Ronaldo, to powiem, że on jest bolidem Formuły 1, a ja gokartem. Taka jest sytuacja.
Karim Benzema za:goal.com

Fabiański odpowiada na słowa Szczęsnego

Fabiański odpowiada na słowa Szczęsnego
A wskazał konkretnie w czym jest lepszy ode mnie? Co ja mogę powiedzieć? Ja się też na pewno czuję lepszym bramkarzem. Wydaje mi się, że pokazałem w trudnych momentach na wielkich turniejach dużą odporność psychiczną. Nie wiem, czy znamy się aż na tyle, żeby oceniać się życiowo w codziennych sytuacjach, ale bramkarsko na pewno jestem na tyle dobry, aby rywalizować nawet z bramkarzem Juventusu.
Łukasz Fabiański za:weszlo.com

''L'Equipe'' zrobiło z Messiego Che Guevarę

''L'Equipe'' zrobiło z Messiego Che Guevarę
Po ogłoszeniu przez Leo Messiego zgody wszystkich piłkarzy na obniżkę pensji o 70% francuski dziennik postanowił umieścić go na okładce przerobionego na Che Guevarę, co wywołało spore oburzenie. Jedni bowiem uważają go za wyzwoliciela Kuby, jednak drudzy zarzucają mu zbrodnie wojenne, egzekucje i otwieranie obozów pracy.

Praca trenera w obecnych czasach

Praca trenera w obecnych czasach

Dawno temu w Maladze...

Dawno temu w Maladze...
W latach 2011-2013 Malaga była jednym z najciekawszych projektów sportowych na świecie - co za nazwiska!

Kolejne dwa kluby chcą ściągnąć Milika

Kolejne dwa kluby chcą ściągnąć Milika
Odejście Arkadiusza Milika z Napoli w najbliższym okienku transferowym wydaje się przesądzone. Polak nie chce przedłużyć wygasającej w 2021 roku umowy i nadchodzące lato będzie ostatnim momentem, by włoski klub zarobił na jego sprzedaży duże pieniądze. Włoski dziennikarz Nicolo Schira poinformował, że do wyścigu o usługi 26-latka dołączyły Schalke 04 oraz Tottenham. W przypadku odejścia z Londynu Harry'ego Kane'a Spurs będą mieli do wydania wielkie pieniądze i część z nich najprawdopodobniej zostanie przeznaczona na transfer Polaka. Wcześniej jego transferem interesowały się takie zespoły jak AC Milan czy Atletico Madryt.
za:twitter.com/NicoSchira

Jak może wyglądać "nowy porządek" w piłce nożnej?

Jak może wyglądać
Nie sądzę, by zmiany zadziały się w trybie ekspresowym. Jeśli przez jakiś czas piłka nożna nie wróci, ligi będą słabsze. Tak jak mówiliśmy. Jeśli miałbym typować coś zupełnie nowego, to Superligę o zasięgu światowym. A więc czołowe kluby świata byłyby w stanie stworzyć zupełnie nową strukturę poza UEFA. Dlaczego mieliby się z nią liczyć. Przecież dziś wiele z tych klubów znajduje się w rękach biznesmenów z USA, generalnie spoza Europy. Mogą prowadzić swój własny biznes, własną ligę. Pewne jest, że wielkie kluby jako już koncerny o skali międzynarodowej podążą śladem pieniądza. Od lat 90-tych mówi się o tym, że może powstać Superliga to temat, który pojawia się regularnie. Możliwe, że to najlepszy moment na zorganizowanie takich rozgrywek. Oczywiście wówczas byłaby to już liga światowa a nie europejska. Ale to wszystko wciąż spekulacja, ponieważ nie mamy zielonego pojęcia jak długo potrwa przerwa, jaki będzie jej wpływ na rozgrywki. Trudno określić jak będzie wyglądała piłkarska mapa z prostego względu. Jeśli spełni się dziś w miarę optymistyczny wariant i powiedzmy w sierpniu ligi wrócą do gry, nie wiemy ile klubów przetrwa a ile zbankrutuje. A pewne jest, że zbankrutują setki klubów.
Jamesem Montague, autor książki "Klub miliarderów" za:sportowefakty.wp.pl
reklama