reklama

Zlatan czaruje podczas kwarantanny

reklama

Czeka nas rewolucja na rynku piłkarskim?

Czeka nas rewolucja na rynku piłkarskim?
Przez 25 lat nakręcały nas sprzedaż, zysk, strata, takie wskaźniki. A teraz widać, że sam obrót nic nie znaczy. Liczy się to, jaki masz prawdziwy majątek i jaką płynność finansową. Jednej rzeczy jestem pewien: nie powstanie żadna piłkarska Superliga przez najbliższe dziesięć lat. Nie będzie żadnego zainteresowania tym pomysłem, bo jego sensem jest tylko mnożenie zysków. Obecny kryzys pokazał, że takie podejście jest absurdem. Ceny na rynku transferowym pójdą mocno w dół. Będzie wielu dostępnych piłkarzy, a popyt nie wzrośnie. Wzrośnie racjonalność na tym rynku. Znam wskaźniki finansowe wielu klubów Europy. Mniej ważne jaki kto ma obrót, liczy się płynność. I tu wiele klubów jest w sytuacji dalekiej od optymalnej, dlatego nie wierzę w duże ruchy podczas letniego okna.
Karl-Heinz Rummenigge za:Frankfurter Allgemeine Zeitung

Stadion Corinthians został przekształcony w szpital

Stadion Corinthians został przekształcony w szpital

To będzie najlepsze uczucie na świecie!

To będzie najlepsze uczucie na świecie!
reklama

Pepe Reina opowiada o swojej walce z chorobą

Pepe Reina opowiada o swojej walce z chorobą
Przez 25 minut nie mogłem złapać tlenu, miałem problemy z oddychaniem. Ten czas strasznie się dłużył, to był najgorszy moment mojego życia. Teraz mam się dobrze, ale nie było łatwo. Gorączka, suchy kaszel, ból głowy, uczucie zmęczenia... To tak jakby się miało grypę, ale cięższą. Te dolegliwości długo nie odpuszczały. W rezultacie pierwszy raz opuściłem mieszkanie po siedmiu, ośmiu dniach.
Pepe Reina za:Corriere dello Sport

Incydent drogowy Jerome'a Boatenga

Incydent drogowy Jerome'a Boatenga
Jak podały niemieckie media, we wtorkowy poranek Jerome Boateng wziął udział w incydencie drogowym. Piłkarz wracał samochodem do Monachium po odwiedzinach u swojego syna w Lipsku. Sam piłkarz nie ucierpiał w stłuczce, jednak szkody powstałe w wyniku tego incydentu zostały oszacowane na 25 tysięcy euro.
za:bild.de

Domowy trening Cengiza Undera

Tak kwarantannę spędza turecki skrzydłowy AS Romy!

Jak Ferguson poradził sobie z imprezowiczami

Jak Ferguson poradził sobie z imprezowiczami
Dzień po przegranym meczu z Manchesterem City Sir Alex powiesił w szatni zdjęcia dwóch piłkarzy, którzy wyszli w nocy na miasto po porażce. Powiedział całej drużynie: "Chłopcy, jeśli nie wygramy ligi, to z powodu tych dwóch dupków, którzy zdecydowali się wyjść na miasto". Znam nazwiska, ale nie mogę ich ujawnić. Trener ich prawie zabił. To było niesamowite. pokazał zdjęcia dokumentujące ich zachowanie o drugiej nad ranem, o trzeciej, o czwartej. Aby podkreślić, jak bardzo byli głupi. Nie poprzestał na tym. Ostrzegł, że jeśli usłyszy o wyjściu na miasto któregoś z nas, zanim wygramy ligę, taka osoba opuści zespół. Był bezlitosny, mówiąc: "Nie obchodzi mnie, kim jesteście ani ile trofeów wygraliście. Jeśli wyjdziecie przed końcem sezonu, sprzedam was." Po tym wystąpieniu odbyłem dwa najcięższe treningi, jakie miałem kiedykolwiek w życiu. Udało nam się zdobyć tytuł. Trener musi wiedzieć, kiedy być twardym, a kiedy zdjąć z piłkarzy presję.
Robin Van Persie za:dailymail.co.uk

Pierwszy klub Ekstraklasy obniża pensje piłkarzy

Pierwszy klub Ekstraklasy obniża pensje piłkarzy

Metamorfoza Marca Bartry podczas kwarantanny

Metamorfoza Marca Bartry podczas kwarantanny

List Zbigniewa Bońka do polskich piłkarzy

List Zbigniewa Bońka do polskich piłkarzy
Szanowni Piłkarze, Zwracam się do Was nie tylko jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zwracam się do Was jako starszy kolega, który tak jak Wy kocha piłkę i zawdzięcza jej tak wiele. Ostatnie tygodnie to dla nas wszystkich czas wyjątkowej próby. Nagle okazało się, że trzeba drastycznie ograniczyć czy wręcz zahamować uprawianie piłki nożnej. Obostrzenia wynikające z pandemii dotyczą praktycznie wszystkich dziedzin życia. Z bólem obserwujemy jak ludzie dla których gramy, którym dajemy tyle radości, popadają w wielkie, niewyobrażalne kłopoty. Nie tylko walczą z wirusem, ale z dnia na dzień tracą pracę, upadają ich firmy. Piłka nożna w Polsce to nie tylko najpopularniejszy sport, prężna gałąź biznesu, wielka radość, ale i odpowiedzialność. Odpowiedzialność, która spoczywa też na Was. Obserwujecie przecież codzienne życie w Waszych klubach. Nie wierzę byście nie widzieli i nie rozumieli wielkiego wysiłku, jaki ponoszą Wasi trenery, prezesi, właściciele, w codziennym prowadzeniu zespołów. Nie brakuje w tych dniach różnych głosów, pomysłów, deklaracji dotyczących Waszego funkcjonowania. Musicie być w tej niełatwej sytuacji poważni i spokojni. Jednocześnie apeluję o zrozumienie trudnych czasów, jakie nadchodzą, a właściwie już nadeszły dla całego polskiego środowiska piłkarskiego. Nie dajcie się podzielić, nie ufajcie demagogicznym podpowiedziom. Nerwy, niezadowolenie, prowokacje, kłótnie, histeria - to wszystko odrzućcie. Zamiast tego postawcie na jedność, zrozumienie i solidarność Waszego środowiska. Stawiajcie na rozmowy, na dialog między mądrymi ludźmi, którzy mają pomysł na piłkarskie życie w tych czasach. Pokażcie kibicom, że dbacie o Wasz klub i jesteście gotowi na poświęcenia w tym - miejmy nadzieję - krótkim, aczkolwiek bolesnym momencie nie tylko dla piłki, ale i całego kraju. Jestem przekonany, że za kilka tygodni, a może miesięcy wrócicie na boiska, dając znowu radość kibicom i wszystkim miłośnikom piłki. To, co na nas spadło, z pewnością nie załamie i nie zniechęci polskich piłkarzy. Wrócimy do gry silniejsi i mądrzejsi.
Zbigniew Boniek za:Łączy nas piłka

Trzech niezastąpionych w Bayernie Monachium

Trzech niezastąpionych w Bayernie Monachium
Manuel Neuer wciąż jest najlepszym bramkarzem na świecie. Możesz zastąpić prawie każdego zawodnika, ale w Bayernie to nie dotyczy trzech piłkarzy. Właśnie Neuera, Joshui Kimmicha i Roberta Lewandowskiego. Oni są niezastąpieni.
Lothar Matthaus za:Sky Sports

"Łączy nas piłka" wspiera personel medyczny

Prezydent Boca Juniors wierzy w transfer Cavaniego

Prezydent Boca Juniors wierzy w transfer Cavaniego
Wyrażam dużą nadzieję, że Cavani wkrótce do nas dołączy. Wyciągając do nas rękę stanowiłby dla nas olbrzymie wsparcie. Myślę, że on chce do nas przejść.
Jorge Bermúdez za:Radio Cooperativa

Polscy trenerzy obniżają swoje pensje

Polscy trenerzy obniżają swoje pensje
Jak poinformował portal "weszlo.com", we wtorek zapadła decyzja, że w związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa trenerzy reprezentacji narodowych w Polsce przez następne cztery miesiące będą otrzymywać niższe wynagrodzenie. Decyzja ta będzie miała największy wpływ na najlepiej zarabiających, a więc na sztab reprezentacji Polski w piłce nożnej na czele z Jerzym Brzęczkiem, gdzie obniżki mają sięgać 50% dotychczasowego wynagrodzenia. Co ważne, z inicjatywą wyszli sami trenerzy.
za:weszlo.com

Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z Abdelakhiem Nourim

Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z Abdelakhiem Nourim
Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z 22-letnim Abdelakhiem Nourim. Piłkarz w 2017 roku zemdlał podczas sparingu i w szpitalu stwierdzono u niego niewydolność układu krążenia oraz nieodwracalne zmiany w mózgu. W ostatnich dniach, po niespełna 3 latach od początku dramatu, rodzina Nouriego poinformowała, że były już piłkarz został wybudzony ze śpiączki. Przez cały ten okres Ajax Amsterdam opłacał pensję i leczenie Holendra. "De Telegraaf" poinformował jednak, że wygasająca latem 2020 roku umowa została rozwiązana. Klub nie chce jednak zostawiać rodziny Nouriego z niczym i obecnie trwają rozmowy nad kształtem i zakresem pomocy, jaki klub będzie świadczył po rozwiązaniu kontraktu. Zdaniem holenderskich mediów Ajax zaproponował rodzinie 22-latka 5 milionów euro, jednak jej oczekiwania są jeszcze wyższe i nie osiągnięto jeszcze porozumienia.
za:De Telegraaf

Angel Di Maria wspomina rozstanie z Realem Madryt

Angel Di Maria wspomina rozstanie z Realem Madryt
Wiedziałem, że Real Madryt chce mnie sprzedać, ponieważ do Madrytu przypisywany był James Rodriguez i to on miał zająć moją pozycję. Kiedy dostałem list od Realu, mogłem się spodziewać wszystkiego. Podarłem go bez otwierania. Nie chciałem go czytać, ani na niego patrzeć. Jedyną osobą, która musiała podjąć decyzję o grze, byłem ja.
Angel Di Maria za:sport.pl
reklama