reklama

Arszawin krytykuje Mesuta Oezila

Arszawin krytykuje Mesuta Oezila
Szanuję Oezila jako piłkarza. Jest graczem klasy światowej, ale zwalnia gra. Na miejscu Artety wolałbym wystawiać innego zawodnika. On jednak uważa inaczej i często daje mu grać. W przyszłości nie widzę go w Arsenalu. Dla mnie skład Arsenalu jest niezbalansowany. W ofensywie są świetni. Grają bardzo atrakcyjny futbol. Miło się to ogląda. Jednak w defensywie, było tak nawet jeszcze za moich czasów, Arsenal jest słaby. Czasem jest to spowodowane kontuzjami, a czasem nie mają dość doświadczenia. Nie wiem dlaczego to się nie zmienia.
Andriej Arszawin za:888 Sport
reklama

Były prezydent Olympique Marsylii zarażony koronawirusem

Były prezydent Olympique Marsylii zarażony koronawirusem
Olympique Marsylia poinformowała w krótkim komunikacie, że były prezydent klubu, Pape Diouf, jest zarażony koronawirusem. Jego stan jest jednak stabilny. 68-latek zarządzał klubem w latach 2005-09.
za:om.fr

Zlatan czaruje podczas kwarantanny

Czeka nas rewolucja na rynku piłkarskim?

Czeka nas rewolucja na rynku piłkarskim?
Przez 25 lat nakręcały nas sprzedaż, zysk, strata, takie wskaźniki. A teraz widać, że sam obrót nic nie znaczy. Liczy się to, jaki masz prawdziwy majątek i jaką płynność finansową. Jednej rzeczy jestem pewien: nie powstanie żadna piłkarska Superliga przez najbliższe dziesięć lat. Nie będzie żadnego zainteresowania tym pomysłem, bo jego sensem jest tylko mnożenie zysków. Obecny kryzys pokazał, że takie podejście jest absurdem. Ceny na rynku transferowym pójdą mocno w dół. Będzie wielu dostępnych piłkarzy, a popyt nie wzrośnie. Wzrośnie racjonalność na tym rynku. Znam wskaźniki finansowe wielu klubów Europy. Mniej ważne jaki kto ma obrót, liczy się płynność. I tu wiele klubów jest w sytuacji dalekiej od optymalnej, dlatego nie wierzę w duże ruchy podczas letniego okna.
Karl-Heinz Rummenigge za:Frankfurter Allgemeine Zeitung
reklama

Stadion Corinthians został przekształcony w szpital

Stadion Corinthians został przekształcony w szpital

To będzie najlepsze uczucie na świecie!

To będzie najlepsze uczucie na świecie!

Pepe Reina opowiada o swojej walce z chorobą

Pepe Reina opowiada o swojej walce z chorobą
Przez 25 minut nie mogłem złapać tlenu, miałem problemy z oddychaniem. Ten czas strasznie się dłużył, to był najgorszy moment mojego życia. Teraz mam się dobrze, ale nie było łatwo. Gorączka, suchy kaszel, ból głowy, uczucie zmęczenia... To tak jakby się miało grypę, ale cięższą. Te dolegliwości długo nie odpuszczały. W rezultacie pierwszy raz opuściłem mieszkanie po siedmiu, ośmiu dniach.
Pepe Reina za:Corriere dello Sport

Incydent drogowy Jerome'a Boatenga

Incydent drogowy Jerome'a Boatenga
Jak podały niemieckie media, we wtorkowy poranek Jerome Boateng wziął udział w incydencie drogowym. Piłkarz wracał samochodem do Monachium po odwiedzinach u swojego syna w Lipsku. Sam piłkarz nie ucierpiał w stłuczce, jednak szkody powstałe w wyniku tego incydentu zostały oszacowane na 25 tysięcy euro.
za:bild.de

Domowy trening Cengiza Undera

Tak kwarantannę spędza turecki skrzydłowy AS Romy!

Jak Ferguson poradził sobie z imprezowiczami

Jak Ferguson poradził sobie z imprezowiczami
Dzień po przegranym meczu z Manchesterem City Sir Alex powiesił w szatni zdjęcia dwóch piłkarzy, którzy wyszli w nocy na miasto po porażce. Powiedział całej drużynie: "Chłopcy, jeśli nie wygramy ligi, to z powodu tych dwóch dupków, którzy zdecydowali się wyjść na miasto". Znam nazwiska, ale nie mogę ich ujawnić. Trener ich prawie zabił. To było niesamowite. pokazał zdjęcia dokumentujące ich zachowanie o drugiej nad ranem, o trzeciej, o czwartej. Aby podkreślić, jak bardzo byli głupi. Nie poprzestał na tym. Ostrzegł, że jeśli usłyszy o wyjściu na miasto któregoś z nas, zanim wygramy ligę, taka osoba opuści zespół. Był bezlitosny, mówiąc: "Nie obchodzi mnie, kim jesteście ani ile trofeów wygraliście. Jeśli wyjdziecie przed końcem sezonu, sprzedam was." Po tym wystąpieniu odbyłem dwa najcięższe treningi, jakie miałem kiedykolwiek w życiu. Udało nam się zdobyć tytuł. Trener musi wiedzieć, kiedy być twardym, a kiedy zdjąć z piłkarzy presję.
Robin Van Persie za:dailymail.co.uk

Pierwszy klub Ekstraklasy obniża pensje piłkarzy

Pierwszy klub Ekstraklasy obniża pensje piłkarzy

Metamorfoza Marca Bartry podczas kwarantanny

Metamorfoza Marca Bartry podczas kwarantanny

List Zbigniewa Bońka do polskich piłkarzy

List Zbigniewa Bońka do polskich piłkarzy
Szanowni Piłkarze, Zwracam się do Was nie tylko jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zwracam się do Was jako starszy kolega, który tak jak Wy kocha piłkę i zawdzięcza jej tak wiele. Ostatnie tygodnie to dla nas wszystkich czas wyjątkowej próby. Nagle okazało się, że trzeba drastycznie ograniczyć czy wręcz zahamować uprawianie piłki nożnej. Obostrzenia wynikające z pandemii dotyczą praktycznie wszystkich dziedzin życia. Z bólem obserwujemy jak ludzie dla których gramy, którym dajemy tyle radości, popadają w wielkie, niewyobrażalne kłopoty. Nie tylko walczą z wirusem, ale z dnia na dzień tracą pracę, upadają ich firmy. Piłka nożna w Polsce to nie tylko najpopularniejszy sport, prężna gałąź biznesu, wielka radość, ale i odpowiedzialność. Odpowiedzialność, która spoczywa też na Was. Obserwujecie przecież codzienne życie w Waszych klubach. Nie wierzę byście nie widzieli i nie rozumieli wielkiego wysiłku, jaki ponoszą Wasi trenery, prezesi, właściciele, w codziennym prowadzeniu zespołów. Nie brakuje w tych dniach różnych głosów, pomysłów, deklaracji dotyczących Waszego funkcjonowania. Musicie być w tej niełatwej sytuacji poważni i spokojni. Jednocześnie apeluję o zrozumienie trudnych czasów, jakie nadchodzą, a właściwie już nadeszły dla całego polskiego środowiska piłkarskiego. Nie dajcie się podzielić, nie ufajcie demagogicznym podpowiedziom. Nerwy, niezadowolenie, prowokacje, kłótnie, histeria - to wszystko odrzućcie. Zamiast tego postawcie na jedność, zrozumienie i solidarność Waszego środowiska. Stawiajcie na rozmowy, na dialog między mądrymi ludźmi, którzy mają pomysł na piłkarskie życie w tych czasach. Pokażcie kibicom, że dbacie o Wasz klub i jesteście gotowi na poświęcenia w tym - miejmy nadzieję - krótkim, aczkolwiek bolesnym momencie nie tylko dla piłki, ale i całego kraju. Jestem przekonany, że za kilka tygodni, a może miesięcy wrócicie na boiska, dając znowu radość kibicom i wszystkim miłośnikom piłki. To, co na nas spadło, z pewnością nie załamie i nie zniechęci polskich piłkarzy. Wrócimy do gry silniejsi i mądrzejsi.
Zbigniew Boniek za:Łączy nas piłka

Trzech niezastąpionych w Bayernie Monachium

Trzech niezastąpionych w Bayernie Monachium
Manuel Neuer wciąż jest najlepszym bramkarzem na świecie. Możesz zastąpić prawie każdego zawodnika, ale w Bayernie to nie dotyczy trzech piłkarzy. Właśnie Neuera, Joshui Kimmicha i Roberta Lewandowskiego. Oni są niezastąpieni.
Lothar Matthaus za:Sky Sports

"Łączy nas piłka" wspiera personel medyczny

Prezydent Boca Juniors wierzy w transfer Cavaniego

Prezydent Boca Juniors wierzy w transfer Cavaniego
Wyrażam dużą nadzieję, że Cavani wkrótce do nas dołączy. Wyciągając do nas rękę stanowiłby dla nas olbrzymie wsparcie. Myślę, że on chce do nas przejść.
Jorge Bermúdez za:Radio Cooperativa

Polscy trenerzy obniżają swoje pensje

Polscy trenerzy obniżają swoje pensje
Jak poinformował portal "weszlo.com", we wtorek zapadła decyzja, że w związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa trenerzy reprezentacji narodowych w Polsce przez następne cztery miesiące będą otrzymywać niższe wynagrodzenie. Decyzja ta będzie miała największy wpływ na najlepiej zarabiających, a więc na sztab reprezentacji Polski w piłce nożnej na czele z Jerzym Brzęczkiem, gdzie obniżki mają sięgać 50% dotychczasowego wynagrodzenia. Co ważne, z inicjatywą wyszli sami trenerzy.
za:weszlo.com
reklama