reklama

Obecny sezon w jednym obrazku

Obecny sezon w jednym obrazku
reklama

Liga portugalska szykuje się do powrotu

Liga portugalska szykuje się do powrotu

Pochettino może zostać trenerem Newcastle

Pochettino może zostać trenerem Newcastle
Newcastle United jest bliskie zmiany właściciela - 80% udziałów ma wykupić Saudyjski Fundusz Inwestycyjny pod wodzą Mohammada bin Salmana. Szejk zamierza zbudować w Newcastle nową potęgę w Premier League i już w pierwszym okienku przeznaczy na transfery 200 mln funtów. Podczas gdy w mediach roi się od doniesień o potencjalnych wzmocnieniach zespołu, nieco mniej mówi się o osobie, która będzie odpowiedzialna za skład, a więc o trenerze. Początkowo mówiono, że szejkowie dadzą szansę obecnemu szkoleniowcowi, Steve'owi Bruce'owi, jednak według informacji "Sky Sports" dotychczasowy trener pożegna się z pracą, a jego miejsce zajmie Mauricio Pochettino. Na Argentyńczyka będzie czekał bajeczny kontrakt, na mocy którego będzie zarabiać w Newcastle 19 milionów funtów rocznie, dzięki czemu zostałby trzecim najlepiej opłacanym trenerem na świecie (po Diego Simeone i Pepie Guardioli).
za:Sky Sports

Prababcia Cesca Fabregasa wygrała z koronawirusem!

Prababcia Cesca Fabregasa wygrała z koronawirusem!
reklama

Marciniak wspomina sytuację z CR7 i Schmelzerem

Marciniak wspomina sytuację z CR7 i Schmelzerem
To była siódma minuta meczu. Cristiano Ronaldo sfaulował Schmelzera przy moim asystencie Pawle Sokolnickim. Widziałem, że Niemiec krzyknął coś do Portugalczyka, a ten zrobił z kolei taki przyruch nogą. Byłem 20 metrów od nich i patrzyłem na górne części ciała, bo zbliżyli się do siebie twarzami . Paweł nagle mi krzyczy: kur..., Szymon, Ronaldo żółta albo nawet czerwona. Jak usłyszałem to magiczne słowo "czerwona", to zwolniłem, bo kilka sekund to jest naprawdę wieczność i można coś przeanalizować. Myślałem sobie: siódma minuta, nie wiemy, co tam się wydarzyło, trafił go czy nie, Santiago Bernabeu, komplet ludzi. Nikt nie będzie słuchał, że asystent mi podpowiedział. Paweł tylko dodał, że widział ruch nogą. Podszedłem do zawodników i zacząłem rozmawiać. Chciałem dowiedzieć się, co się wydarzyło. Zacząłem rozmawiać ze Schmelzerem. On pyta, czy widziałem, co zrobił Ronaldo. Ja byłem sprytniejszy i powiedziałem: no, przecież cię nie kopnął. No i rzeczywiście, przyznał, że nie doszło do kontaktu. Schmelzer krzyknął też coś nieładnego do Ronaldo, a on się zaczął irytować. Mówię: robimy tak, albo daję dwie czerwone, albo zarządzamy sytuacją. Na co Schmelzer mówi, żebym wyrzucił ich obydwu. To było w jego interesie. Później to obejrzeliśmy na powtórkach. Mogliśmy się wrzucić na minę w tak niegroźnej sytuacji. Nie było o czym mówić. Gdybym tam dał czerwoną kartkę, to wracałbym z Madrytu na taczkach do domu. Z Pawłem pchalibyśmy się nawzajem. To było jakieś kuriozum.
Szymon Marciniak za:"Hejt Park" na Kanale Sportowym

Tragiczna śmierć piłkarza Independente

Tragiczna śmierć piłkarza Independente
Independente Futebol Clube poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o tragicznej śmierci 21-letniego piłkarza, Kaio Felipe. Jako przyczynę śmierci utalentowanego lewego obrońcy podano porażenie prądem. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas zabawy piłkarza latawcem, który dotknął przewodów wysokiego napięcia. Kaio Felipe zmarł na miejscu.
za:goal.com

Najlepszy piłkarz Legii, z jakim grał Jakub Rzeźniczak

Najlepszy piłkarz Legii, z jakim grał Jakub Rzeźniczak
Vadis Odjidja-Ofoe w formie przerastał tę ligę. Podczas meczów Ligi Mistrzów z Realem czy Sportingiem nie wyglądał gorzej od rywali. Miał technikę, był bardzo silny, nie brakowało mu niczego. W Legii to najlepszy piłkarz, z jakim grałem.
Jakub Rzeźniczak za:TVP Sport
reklama