reklama

''XI'' piłkarzy wypożyczonych z Realu Madryt

''XI'' piłkarzy wypożyczonych z Realu Madryt
reklama

Jan Tomaszewski podsumował Jerzego Brzęczka

Jan Tomaszewski podsumował Jerzego Brzęczka
Przykro mi to mówić, ale kompletnie się nie zgadzam z tą decyzją o przedłużeniu umowy. Obym się pomylił, oby za rok wyszło na to, że prezes PZPN miał rację, ale ja w to nie wierzę. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić argumentów, które przemawiały za tym, że Brzęczek powinien poprowadzić kadrę na Euro. Pod jego wodzą rozegraliśmy świetny wyjazdowy mecz z Włochami. Skończyło się remisem 1:1, choć powinniśmy wygrać, bo karny dla rywali został podyktowany z kapelusza. Niestety po tym meczu Brzęczek zaczął wykonywać ruchy rodem z ligi polskiej. Zmieniał ustawienie, wprowadził chaos i efektem były kompromitujące porażki w Chorzowie z Portugalią, a potem z Włochami. Przez to straciliśmy udział w final four, pieniądze i szansę na promocję kraju, bo bylibyśmy gospodarzem. Awans na Euro? Tam pojedzie pół Europy! To był obowiązek. Problem w tym, że eliminacje pod wodzą Brzęczka były sabotażem. Dziś mogę zadać jedno pytanie: jakim systemem gra reprezentacja Polski? Czy ktoś potrafiłby mi udzielić konkretnej odpowiedzi? Ja nie wiem, czy zagramy dwiema dziewiątkami, czy będzie trzech defensywnych pomocników itd. Podczas meczów kwalifikacyjnych nie wypracowaliśmy jakichkolwiek automatyzmów. Dziś powinniśmy być na takim etapie, że bez względu na to, czy na skrzydle zagra Jakub Błaszczykowski czy Sebastian Szymański, realizacja zadań musi być taka sama. Podobnie to powinno wyglądać na boku obrony z Bartoszem Bereszyńskim czy Tomaszem Kędziorą. Tymczasem poprzez eliminacje nie dowiedzieliśmy się o tym zespole niczego. Podobne kombinacje doprowadziły do katastrofy Adama Nawałkę. Jerzy Brzęczek nie jest poważnie traktowany. Patrzy się na niego trochę jak na dobrego wujka. Wznieca pożary i potem musi je gasić. Przykładem są bramkarze. Zmiany taktyki wprowadziły na tej pozycji duże zamieszanie i powiem szczerze: gdybym był Wojciechem Szczęsnym, to w pewnym momencie zrezygnowałbym z występów w kadrze. Takich napięć było więcej, a to w ogóle nie powinno mieć miejsca w drużynie narodowej. Niestety Brzęczek wyszedł z klubu, ale klub z niego już nie.
Jan Tomaszewski za:sportowefakty.wp.pl

Pierwszy krok w stronę odmrożenia Premier League

Pierwszy krok w stronę odmrożenia Premier League
Akcjonariusze Premier League zatwierdzili zgodnie pierwszy etap przygotowań do powrotu do ligowych rozgrywek. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że od wtorkowego popołudnia zawodnicy będą mogli wrócić do treningów na klubowych boiskach. Ćwiczenia będą odbywały się w małych grupach z zachowaniem zasad społecznego dystansu. Piłkarze, sztab trenerski oraz inne osoby pracujące przy treningach będą poddane ścisłemu nadzorowi medycznemu.
za:premierleague.com

Trudny powrót dla Krzysztofa Piątka

Trudny powrót dla Krzysztofa Piątka
Żaden trener nie posadzi na ławce lepszego zawodnika. Obecna sytuacja to problem dla Krzyśka, bo nie dość, że rozpoczął w rezerwie, to jego drużyna wygrała, a zawodnik, który zagrał za niego, strzelił gola. Niestety w najbliższym czasie Polak zapewne będzie drugim wyborem Labbadii. Chodzi o to, jakie on ma walory, a jakich nie ma Krzysiek. Bośniak potrafi utrzymać się przy piłce, będąc tyłem do bramki. To ważne, gdy zespół się cofa, chce grać z kontry. Wtedy z przodu potrzebny jest zawodnik, który absorbuje obrońców, a kiedy dostanie piłkę, umie ją przetrzymać. Widocznie Ibisević lepiej się z tego wywiązuje.
Artur Wichniarek za:PRzegląd Sportowy
reklama

Kapustka szczerze o swojej przyszłości

Kapustka szczerze o swojej przyszłości
Bardzo cenię ten klub, ale nie wszystko poszło tak, jak chciałem i sobie planowałem. Chciałbym latem odejść z Leicester. I nie wchodzi tu w grę żadne wypożyczenie. Myślę, że klub też by tego nie chciał w sytuacji, kiedy zostanie mi rok do końca kontraktu. Wiadomo, że w życiu nigdy nic nie jest pewne, ale jest bardzo prawdopodobne, że w lecie odejdę.
Bartosz Kapustka za:CANAL+ Sport

Na spotkanie z Sarrim tylko przed prysznicem

Na spotkanie z Sarrim tylko przed prysznicem
Zawsze dąży do perfekcji. Chce np. stuprocentowego posiadania piłki na połowie przeciwnika. Oczywiście to utopia, ale być może właśnie takie podejście zaprowadziło go tak daleko. Poza tym to bardzo zamknięta osobowość. Choć w Juventusie wyzbył się wielu złych nawyków, to wciąż pozostał jeden, na który nikt nie ma rady. Chodzi o jego przywiązanie do papierosów. Gdy idziesz porozmawiać do jego biura, to tylko przed prysznicem. Jeśli zrobisz to później, będzie od ciebie śmierdziało fajkami. Będziesz musiał umyć się znowu.
Giorgio Chiellini za:sport.pl

Jerzy Brzęczek jest ponad to wszystko

Jerzy Brzęczek jest ponad to wszystko
reklama