reklama

Wznowienie rozgrywek we Włoszech w późniejszym terminie

Wznowienie rozgrywek we Włoszech w późniejszym terminie
Jak podał portal "Football Italia", premier Włoch Giuseppe Conte podpisał nowy dekret o zawieszeniu wszystkich wydarzeń zbiorowych i rozgrywek sportowych do dnia 14 czerwca włącznie. Oznacza to, że wznowienie rozgrywek Serie A zostanie przesunięte co najmniej o jeden tydzień. Do tej pory jedną z rozważanych dat powrotu był 13 czerwca, jednak już wiadomo, że tak się nie stanie. W tej sytuacji Serie A powróci najprawdopodobniej w pierwszym możliwym terminie po 14 czerwca, gdyż w poniedziałek kluby dostały zezwolenie na prowadzenie treningów.
za:football-italia.net
reklama

Siła młodości w Bayerze Leverkusen

Siła młodości w Bayerze Leverkusen

Lacazette pochwalił się zażywaniem nielegalnych substancji

Alexandre Lacazette pochwalił się wąskiej grupie znajomych swoją "imprezą", podczas której wdychał gaz rozweselający, co jest popularną rozrywką na Wyspach Brytyjskich. Film wypłynął jednak do medió. Podtlenek azotu należy do grupy substancji zakazanych, więc francuskiego napastnika czeka wysoka kara ze strony klubu, zwłaszcza, że jest to w jego przypadku recydywa - kilkanaście miesięcy temu otrzymał już za to karę.

AS Monaco będzie musiało sprzedać... 30 piłkarzy!

AS Monaco będzie musiało sprzedać... 30 piłkarzy!
W myśl nowych przepisów FIFA dotyczących wypożyczeń, od nowego sezonu piłkarskie kluby będą mogły mieć na wypożyczeniu maksymalnie ośmiu piłkarzy powyżej 22. roku życia. Przepis ten uderzy najmocniej w kluby, które budują swój model biznesowy na kontraktowaniu dużej liczby zawodników i wypożyczaniu ich do innych klubów, jak AS Monaco. Najbliższego lata, kiedy wygaśnie wiele umów wypożyczenia, kadra klubu z księstwa będzie liczyć aż 70 piłkarzy. Aby uniknąć ewentualnych kar, Monaco będzie musiało sprzedać około 30 zawodników. W ostatnich latach polityka kadrowa klubu ze Stade Louis II polegała głównie na kupowaniu młodych talentów i wypożyczaniu ich do innych zespołów. Teraz włodarze Monaco będą musieli zrezygnować z tego modelu biznesowego i poważnie uszczuplić kadrę.
za:as.com
reklama

Skład Bayeru na mecz z Werderem Brema

Skład Bayeru na mecz z Werderem Brema

Skład Werderu na mecz z Bayerem Leverkusen

Skład Werderu na mecz z Bayerem Leverkusen

Juergen Klopp rozważa najczarniejszy scenariusz

Juergen Klopp rozważa najczarniejszy scenariusz
To mój najczarniejszy scenariusz: ktoś uzna ten sezon za nieważny. Choć w życiu są gorsze rzeczy niż to, że się nie jest mistrzem. W tym momencie najważniejsze jest zażegnanie kryzysu. To byłoby jednak coś, co osobiście uważałbym za niesprawiedliwe. To sezon, w którym powinniśmy zostać mistrzami. Mówiono, że ludzie chcieli uznać sezon za nieważny. Pomyślałem wtedy: "Co? Rozegraliśmy w 76 proc. sezonu, a ktoś chce to po prostu usunąć".
Juergen Klopp za:DFB Academy
reklama